Реклама

От партнёров

Реклама

От партнеров
загрузка...

Счетчики

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів!

Це мабуть найбільший банк рефератів в Україні.
На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету. Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.


Шукаєте реферат - просто зайдіть на Інститут.com.ua!
1

Тема: «Фашизм - витоки, сутність, форми прояву » (ID:33357)

| Размер: 21 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: 1 СМС | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
Содержание Вступ 3
1. Витоки, поява та сутність ідеології фашизму. 4
2. Форми прояву фашизму: історія та сучасність 10
Висновки 15
Література 16



Вступ
Розвиток людства свідчить про те, що в історії існують іноді такі періоди, протягом яких відбуваються небувалі страждання людей, трагедії цілих країн та народів. Один із таких моментів відноситься до сучасної епохи та пов’язаний з існуванням фашизму в формі державних утворень у середині ХХ століття. Знаходження при владі фашистів у ряді країн призвело до розв’язання Другої світової війни, фізичного знищення десятків мільйонів людей. Боротьба з фашистськими державами та перемога над ними стала однією з видатних сторінок минулого віку.
Причини появи фашизму, аналіз їх антигуманної діяльності і сьогодні залишається в центрі уваги прогресивного людства та має все більш зростаючу актуальність. Як вберегтися від нового фашизму, що знов піднімає голову – становиться однією з центральних тем розгляду проблеми сучасними політологами, соціологами, істориками.
В даній роботі розглянуті питання появи, сутності фашизму як ідеології та форми державного правління, показаний історичний розвиток фашистських ідей та їх зміст.

Висновки
Фашизм – це третя сила, яка після Першої світової війна постала як альтернатива буржуазному та комуністичному варіанту соціального розвитку держави, нації. Виникла вона завдяки тому, що ні буржуазні, ні прокомуністичні режими та уряди на той момент не показали яскравого прикладу радикальних та позитивних соціально-економічних перетворень в межах власних країн. Виникнення фашизму відноситься до держав, які після закінчення світової війни були найбільш розореними та розбитими: Італія, Німеччина. З часом, фашистські ідеї перейшли й до інших країн світу: Болгарії, Іспанії, Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Франції, Японії.
Проголошуючи необхідність стабілізації та покращення ситуації в країні, фашистські сили з самого початку обрали шлях агресії, силового тиску, збройного вирішення проблем зовнішньої та внутрішньої політики. Така політика, на думку багатьох прихильників фашизму, обумовлювала швидке та кардинальне вирішення соціальних питань в цих зубожілих країнах, і тому фашистська ідеологія в найкоротші терміни охопила вагому частку населення.
Прихід до влади нових політичних сил, як показав хід історичних подій, не призвів до автоматичного покращення соціальної та економічної ситуації. Створення образу зовнішнього ворогу було необхідно фашистам для початку експансії, розширенні „життєвого простору”, що, дійсно, тоді дало значний економічний ефект – загарбані багатства інших країн та праця сотні тисяч рабів покращили матеріальне життя „титульної” нації Німеччини.
Сучасні форми прояву фашизму – неофашизм та неонацизм – мають місце в багатьох країнах світу та відображають ті ж самі процеси невдоволення прихильників нового фашизму своїм економічним та соціальним становищем. Так же як і в минулому столітті, сьогодні фашисти шукають ворогів в інших країнах та серед інших національностей.
Литература
Література
1. Авер'янов В. Б., Алєксєєнко І. В., Андрєєв С. С., Антоненко В. Г., Антонюк О. В. Політологічний енциклопедичний словник. – К., Генеза, 2004. – 735с.
2. Азаркин Н.Н., Левченко В.Н., Мартишин О.В. История политических учений. – М., 1994. – 432с.
3. Баран З.А., Кипаренко Г.М., Мовчан С.П., Швагуляк М.М. Новітня історія країн Західної Європи та Північної Америки. 1918-1945 рр.: Навч. посібник. – Львів, Афіша, 2005. – 287с.
4. Бебик В. М. Політологія для політика і громадянина. – К., МАУП, 2003. – 424 с.
5. Безансон Ален. Бедствие века. Коммунизм, нацизм и уникальность Катастрофы / Ярослав Горбаневский (пер.с фр.). – М., МИК, 2000. – 104с.
6. Бобилєва С.Й. Історія Німеччини з давніх часів до 1945 року: Навч. посібник. – Дніпропетровськ, РВВ ДНУ, 2003. – 528с.
7. Гелей С.Д., Рутар С.М. Політологія. Навчальний посібн. – К., Знання, 1999. – 426с.
8. Звезда и свастика: большевизм и русский фашизм: Сборник / С. Кулешов (ред.). – М., ТЕРРА, 1994. – 320с.
9. Коминтерн против фашизма: Документы. – М., Наука, 1999. – 506с.
10. Райх В. Психология масс и фашизм / Ю.М. Донец (пер.). – СПб., Университетская книга, 1997. – 380с.
11. Себайн Д., Торсон Т. Історія політичної думки. – К., Знання, 1996. – 426с.
12. Токарева Е.С. Фашизм, церковь и католическое движение в Италии 1922-1943 гг. – М., ИВИ РАН, 1999. – 365с.
Просмотр
Просмотр Просмотреть с сайта...
Скачивание
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Фашизм - витоки, сутність, форми прояву

  • Інфляція: сутність, форми прояву та соціально економічні наслідки. Засоби впливу держави на інфляційний процес

  • Контрольна робота макроекономіка

  • Економічні закони

  • Причини і особливості безробіття в Україні

  • Форми розподілу доходів.Соціально-економічний зміст і форми прояву зайнятості

  • Фінанси підприємств

  • ЗЕД контрольна

  • ЗЕД

  • Основи зовнішньоекономічної діяльності

  • Питання з макроекономіки


Cгенерировано за 0.017756 секунд

загрузка...