Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Сучасна українська культура» (ID:33316)

| Размер: 23 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА В ДОБУ НЕЗАЛЕЖНОСТІ: ЗДОБУТКИ ТА ВТРАТИ. 4
2. КУЛЬТУРА УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ 9
3. УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА У СВІТОВОМУ КУЛЬТУРНОМУ ПРОСТОРІ ХХІ СТ. 13
Висновки 16
Література 17

Вступ
Культура українського народу є частиною світової культури, світової цивілізації. Вона розвивається за спільними законами, в руслі розвитку європейської культури, хоча і має свої особливості, як і кожна національна культура. Тривалий час культура нашого народу знаходилася у "вигнанні" на рідній землі. Гоніння на неї розпочалися ще декілька сот років тому, за часів знаходження в складі двох найсильніших імперій Європи – Російської і Австрійської. Продовження руйнівного процесу відбувалося в період "братської", інтернаціоналістської політики комуністичного режиму СРСР. В цей час ледь не відбулося непомітне поступове знищення самобутності української нації, що проходило під лозунгом "Пролетарі усіх країн – єднайтеся!". Спасіння наступило у 1991 році, коли вдалося відновити незалежність України та створити реальні умови для побудови новітньої суверенної української держави.
За цей період багато подій відбулося в житті нації. Культура України отримала можливість для вільного і повноцінного розвитку. Однак, поруч із великими здобутками в цій сфері, сьогодні спостерігається і ряд негативних моментів.

Висновки
Відсутність державності протягом багатьох століть призвела до того, що наприкінці ХХ століття Україна ледь не згубила свою національну самобутність, отримала значні втрати в культурній, науковій та освітянській сфері. Процеси руйнації культури нації були призупинені з набуттям незалежності у 1991 році. За роки незалежності відбулося культурне відродження України. Значні зрушення та видатні події спостерігалися в усіх сферах культурного життя суспільства: науці, освіті, музиці, зображувальному мистецтві, літературі, театрі, релігії та ін.
Певний внесок у розвиток культури зробили і українці діаспори. У ближньому та дальньому зарубіжжі вихідці з України хоч і продовжують інтегруватися у загальнокультурний процес тих країн, де вони оселилися, громадянами яких вони стали, однак їх особисті успіхи стають надбаннями не тільки націй до яких вони пристали, але й України.
Проте, крім позитивних, сьогодні особливо помітним становиться наявність негативних моментів у культурному житті України. Кризові явища у соціально-економічній та політичній сфері здійснюють згубний вплив на вдосконалення культурної політики в державі. Здобутками культурних досягнень нації користується все менша кількість українців, які через матеріальні і фінансові негаразди не мають можливості вільного доступу в деякі сфери культури. Крім того, на жаль, Україна продовжує губити свої таланти, які розпочинають працювати задля підвищення могутності інших націй, народів, держав.

ЛитератураЛітература
1. Основи законодавства України про культуру. Постанова ВР від 19.02.92 N 2141-XII ( 2141-12 ). – Відомості Верховної Ради (ВВР), 1992, N 21, ст.294.
2. Про Концепцію державної політики в галузі культури на 2005-2007 роки. Закон України від 3 березня 2005 року N 2460-IV. – Відомості Верховної Ради (ВВР), 2005, N 16, ст.264.
3. Абрамович С.Д., Чікарьова М.Ю. Світова та українська культура: Навч. посібн. – Львів, Світ, 2004.– С.213-266.
4. Бурмака В.П. На зламі часу: Ідейна боротьба з питань утвердження української культури й державності (90-ті роки XX століття): Зб. полемічних статей. – Харків, Майдан, 1998. – 76с.
5. Греченко В.А., Чорний І.В., Кушнерук В.А., Режко В.А. Історія світової та української культури. – К., Літера, 2000. – 463с.
6. Д.І.Багалій про стан та шляхи розвитку української культури: Програма і матеріали VІІ Багаліївських читань, 7 листопада 2006 року / Народна українська академія. – Харків, НУА, 2006. – 108с.
7. Дибчук Л.В. Внесок української діаспори Канади та країн Латинської Америки в розвиток економіки і культури незалежної України (1991-2005 рр.): Автореферат дисертації. – К., НПУ ім. М.П.Драгоманова, 2006. – 20с.
8. Економічна еміграція з України: причини і наслідки / Інститут досліджень діаспори. – К., Геопринт, 2003. – 60с.
9. Закович М.М. Українська та зарубіжна культура: Навч. посіб. – К., Знання, 2000. – С.595-609.
10. Попович М.В. Нарис історії культури України. – К., АртЕк, 1999. – С.536-695.
11. Русанівський В.М. Культура українського народу: Навч. посіб. – К., Либідь, 1994. – С.213-266.
12. Тюрменко І.І., Горбула О.Д. Культурологія: Навч. посібн. – К., ЦУЛ, 2004. – C.330-348.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Конспект з культурології
 • Сучасний розвиток музичної культури України
 • Історія української культури й образотворчості. Декор
 • Основи теорії культури
 • Українська культура ХХ століття
 • Відродження української культури
 • Зарубіжна культура епохи Просвітництва
 • Контрольна з культури
 • Історія становлення української мови як мови українського народу
 • Культурні універсалії та їх застосування в методології культурологічного пізнання
 • Культура як спосіб пристосування людини до навколишнього середовища
Cгенерировано за 0.028606 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів