Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Романтизм як ідейно-культурний напрямок» (ID:33315)

| Размер: 21 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ВИНИКНЕННЯ ТА РОЗВИТОК РОМАНТИЗМУ 4
2. ХАРАКТЕРНІ ІДЕЇ ТА ОСОБЛИВОСТІ РОМАНТИЗМУ 7
Висновки 13
Література 14


Вступ
Людям притаманно існувати в межах певної історичної епохи, поділяти своє буття на періоди. Маючи деяку основу свого життя, вони намагаються утримати її, зберегти, максимально пристосувати до умов існування. Всі їхні ідеї, думки, концепції спрямовані на теоретичне обґрунтування основ існування. В них люди знаходять силу, вихідні принципи для подальшого розвитку. В них же відбувається накопичення й нових поглядів, які спричиняють переосмислення свого життя, особливо у трагічні історичні періоди розвитку. Так відбулося і з романтизмом. Він з'явився та поширився на межі ХVIII – ХІХ ст. і не був схожим на жодне з культурних явищ, що мало до цього людство. Безперечно, на його виникнення вплинув весь попередній досвід цивілізації, але явище романтизму, незважаючи на його досить широкий і всеохоплюючий характер, не можна сплутати з жодним іншим. Вивчення його є корисним для розуміння сутності розвитку суспільних відносин та подій того часу, механізмів та логіки відображення явищ дійсності за допомогою художніх засобів.
Висновки
Романтизм з'явився поворотним пунктом в історії європейської художньої культури і естетичної думки. Поняття романтизму пов'язане перш за все з художнім напрямом, що виник в Німеччині в останнє п'ятиліття XVIII в. Але оскільки цей напрям відповідав настроям і образу думок найактивніших представників європейського суспільства тієї пори, то дух романтизму був дуже швидко засвоєний в самих різних областях культурного і соціального життя: від природних наук до політичних вчень і рухів, від рівня виробництва духовних цінностей до рівня суспільного умонастрою.
Заслуги романтиків у розвитку світового мистецтва важко переоцінити. Вони розширили й оновили старі художні форми, розробили жанри історичного роману, фантастичної повісті, ліро-епічної поеми, нові форми драми, досягли небувалої майстерності в ліричній поезії. Поряд з художніми відкриттями великої античної літератури від Гомера до Овідія, що наснажили геній титанів пізнього середньовіччя та доби Відродження, проклали шлях до художнього дослідження діалектики душі, разом з художніми відкриттями французького класицизму та доби Просвітництва, романтизм – спадкоємець кращих традицій літератури минулого, зі свого боку, багато в чому сприяв подальшим великим досягненням мистецтва.
ЛитератураЛітература
1. Абрамович С.Д., Тілло М. С., Чікарьова М.Ю. Культурологія: Навч. посібник. – К., Кондор, 2005. – 352с.
2. Геник- Березовська Зіна. Грані культур. Бароко, романтизм, модернізм. – К., Гелікон, 2000. – 368с.
3. Герчанівська П.Е. Культурологія: Навч. посібник. – К., Університет "Україна", 2006. – 323с.
4. Лекції з історії світової та вітчизняної культури / за ред. проф. А. Яртися та проф. В. Мельника. – Львів, Світ, 2005. – 568с.
5. Наєнко М.К. Романтичний епос: Ефект романтизму і українська література. – К., ВЦ "Просвіта", 2000. – 378с.
6. Реале Д., Антисери Д. Западная философия от истоков до наших дней. Т. 4: От романтизма до наших дней. – СПб., Петрополис, 1997. – 430с.
7. Романтизм: Энциклопедия / О.В. Федотова (авт.-сост.). – М., ОЛМА-ПРЕСС Образование, 2002. – 303с.
8. Сучасна зарубіжна філософія. Течії і напрями: Хрестоматія / С.Л. Удовік (ред.). – К., Ваклер, 1996. – 428с.
9. Хейзинга Йохан. Homo Ludens: Статьи по истории культуры. – М., Прогресс, 1997. – 416с.
10. Шлегель Ф. История эстетики в памятниках и документах / Эстетика. Философия. Критика. – М., Искусство, 1983. – 479 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Мистецтво романтизму
 • Романтизм как течение искусства
 • Теорії особистості:
 • Теорії особистості:
 • Романтизм Просвітництва
 • Романтизм
 • Класичні та сучасні психологічні теорії особистості
 • Романтизм в українському мистецтві
 • Направления развития европейской литературы XIX века
 • Направления развития европейской литературы XIX века
 • Християнство на Русі
Cгенерировано за 0.035515 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів