Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Предмет конфліктології. Зв'язок конфліктології з іншими науками» (ID:33308)

| Размер: 22 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Предмет конфліктології. 4
2. Зв'язок конфліктології з іншими науками 9
Висновки 13
Література 14Вступ
Період, який ми нині переживаємо, супроводжується конфліктними ситуаціями. Викликані вони соціальними недугами, які охопили економіку, політику, культуру, мораль. У суспільстві змінюються ціннісні орієнтації, комунікативні структури, утверджується ідеологічний плюралізм та ін. Усі ці зміни позначаються на системі людських відносин досить складно й проблемно. Практика показує, що конфлікти існували завжди, з моменту появи людини і початку її взаємостосунків з навколишнім світом. Проте конфліктологія як наука виникла порівняно недавно – в другій половині ХХ ст.
Формуючи філософію нового світосприйняття, ми створюємо умови кожному індивідові для самореалізації у проблемному, але небезконфліктному житті. Так історично розвивалося суспільство, такі наші реалії сьогодні, так завжди розвиватиметься суспільний процес, у якому людина постає творцем, а творчість завжди супроводжується проблемами, пошуком, конфліктами. В таких умовах практична цінність конфліктології як області знань, котра допомагає нам уникати, попереджувати та нейтралізувати конфлікти, незмірно зростає.
Висновки
Конфліктологія – відносно нова і специфічна область наукових знань, вивчаюча теорію і практику попередження і розв’язання конфліктів. Одночасно конфліктологія є прикладною науковою дисципліною і разом з тим – областю професійної діяльності, яка вимагає спеціальних знань, умінь і навиків по врегулюванню конфліктів і, відповідно, спеціальної підготовки.
Становлення конфліктології пов'язане з практикою управління суспільними та груповими відносинами. Загальноприйнятого визначення конфліктології ще немає. Одні бачать в ній самостійну область наукових знань, котра виникла на стику філософії, соціології, психології і навіть психіатрії, інші ж вважають її комплексною науковою дисципліною, об'єднуючою в єдину систему не зв'язані між собою дослідження конфлікту, які ведуться в рамках військових наук, мистецтвознавства, історії, математики, педагогіки, політології, правознавства, психології, соціології, філософії і деяких інших наук (психіатрії, економіки).
Предметом конфліктології як інтеграційної області наукових знань є загальні закономірності виникнення, розвитку і розв’язання конфліктів, а також основні принципи, способи і прийоми діяльності по відношенню до конфлікту, тобто управління конфліктом.
Литература
Література
1. Анцупов А.Я., Шипилов А.И. Конфликтология: Учеб. для вузов. – М., ЮНИТИ, 1999. – 551с.
2. Бандурка А.М. Конфликтология: Учебное пособие для вузов. – Харьков, РИП Оригинал, 1997. – 356c.
3. Донченко Е. А., Титаренко Т. М. Личность, конфликт, гармонія. – К., Политиздат Украины, 1989. – 178с.
4. Козырев Г.И. Введение в конфликтологию. – М., Владос, 2001. – 176 с.
5. Коцур Н.І., Гармаш Л.С. Психогігієна: Навч. посібник. – Чернівці, Книги-ХХІ, 2006. – 380с.
6. Ложкин Г. В., Повякель Н. И. Практическая психология конфликта. – К., МАУП, 2000. – 360 с.
7. Немов Р.С. Психология: в 3 кн., М., ВЛАДОС, 2003. – Кн. 1: Общие основы психологии. – 688 с.
8. Орбан-Лембрик Л.Е. Психологія управління, К., Академвидав, 2003. – 586с.
9. Пірен М. І. Конфліктологія: Підручник. – К., МАУП, 2003. – 360 с.
10. Скотт Д.Г. Конфликты: Пути их преодоления. – К., Внешторгиздат, 1991.–190c.
11. Скрипченко О.В., Долинська Л.В., Огороднійчук З.В., Зелінська Т., Лисянська Т. Загальна психологія. – К., А.П.Н., 1999. – 461с.
12. Словарь практического психолога / С.Ю. Головин (сост.) – Минск, Харвест, 1997. – 800с.
13. Фишер Р., Юри У. Переговоры без поражения. Гарвардский метод / Т. Новикова (пер. с англ.). – М., Эксмо, 2006. – 319с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Предмет конфліктології. Зв'язок конфліктології з іншими науками
  • Предмет конфліктології. Зв'язок конфліктології з іншими науками
  • Виникнення конфліктології як синтетичної і міждисциплінарної дисципліни та роль її засобів і технологій у конструктивному менеджменті
  • Методи юридичної конфліктології
  • Історія становлення конфліктології
  • Зв’язок психофізіології з іншими науками
  • Педагогіка і психологія
  • Предмет об’єкт і структура політології
  • Контрольна робота етика та естетика
  • Теорія конфлікту як парадигма сучасного соціологічного пізнання, її світоглядні і педодогічні основи та етапи розвитку
Cгенерировано за 0.120080 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів