Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «інформаційне суспільство» (ID:33285)

| Размер: 37 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
Содержание
Вступ 3
1. ПОНЯТТЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА 4
2. ІНФОРМАТИЗАЦІЯ ЯК ОСНОВНИЙ ЧИННИК ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА 7
3. НАСЛІДКИ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА І ОСОБИСТОСТІ 10
Висновки 13
Література 14
Вступ
Людство завжди ставило перед собою питання щодо визначення напрямку і перспектив свого розвитку. Куди йде людство? Яким буде наше суспільство у майбутньому? – такі питання стали основними в розгляді явищ буття вченими-футурологами.
Сьогодні найбільш перспективною є модель інформаційного суспільства. Інформація становиться реальною силою в політиці, економіці, науці, освіті. Разом з тим розвиток інформаційних технологій надає особливості сучасному розвитку людства, створює умови для появи нових явищ суспільного життя людей.
Про особливості розвитку інформаційного суспільства та вплив на нього інформатизації як характерної ознаки його процесів піде мова у цій роботі. Для найбільш повного визначення всіх аспектів цієї теми використані дослідження сучасних і закордонних вчених.
Висновки
Інформаційне суспільство – це така цивілізація, в основі розвитку і існування якої лежить особлива нематеріальна субстанція, котра умовно йменується "інформація". Вона має властивість взаємодії як з духовним, так і з матеріальним світом людини, формує матеріальне середовище життєдіяльності людини і, крім того, стає основним засобом міжособистісних взаємовідносин. Інформація визначає соціокультурне життя людини і її матеріальне буття.
Поява інформаційного суспільства обумовлено стрімким розвитком науки і техніки. Його виникнення і становлення стало безперечним фактом реальності сучасного життя людства. Інформаційне суспільство тільки розпочинає свій шлях по планеті. Не всі країни можуть вважати себе як такими, що досягли рівня новітнього суспільства.
Разом із появою інформаційного суспільства виникли і нові проблеми людства. Побудова інформаційного суспільства в деяких розвинених країнах, надає можливість для інших побачити його позитивні і негативні риси.
Однією з теоретичних проблем, яка пов’язана з інформаційної сферою є неможливість принципового означення сутності інформації як з матеріальної, так і з філософської точки зору. Інша важлива проблема, а саме – взаємодія техніки, інформації і людини – сьогодні призводить до роздумів щодо доцільності подальшого значного розвитку науково-технічного прогресу. Наслідки, які викликаються поєднанням новітніх інформаційних і промислових технологій, в деяких моментах зачіпають як безпеку існування природи, суспільства, так і самої людини.


ЛитератураЛітература

1. Белл Даниел. Грядущее постиндустриальное общество. Опыт социального прогнозирования / В.Л. Иноземцев (пер.с англ.). — М., Academia, 1999. – 787с.
2. Брижко В. М., Гальченко О. М., Цимбалюк В. С., Орєхов О. А., Чорнобров А. Інформаційне суспільство: Дефініції: людина, її права, інформація, інформатика, інформатизація, телекомунікації, інтелектуальна власність, ліцензування, сертифікація, економіка, ринок, юриспруденція. – К., Інтеграл, 2002. – 220с.
3. История философии: Энциклопедия /сост. А. Грицанов – Минск, Интерпрессервис, 2002. – 1376 с.
4. Інформаційне Суспільство. Шлях України. – К., 2004. – 290с.
5. Клементьева Е. Е. Информатизация систем управления и принятия решений в бизнесе: социальный и методологический аспекты: Обзор / РАН; Институт научной информации по общественным наукам / А.И. Ракитов (отв.ред.). – М., 1994. – 36с.
6. Масуда Й. Комп’ютопія / Перекл. з англ. В. Ляха // Філософська і соціологічна думка. – 1993. - №6. – С. 36 - 50.
7. Мей Кристофер. Інформаційне суспільство: Скептичний погляд / Маріанна Войцицька (пер.). – К., КІС, 2004. – 220с.
8. Наука, технология, культура / А.И. Ракитов (сост.и науч.ред.). – М., ИНИОН РАН, 1999. – 218с.
9. Новая технократическая волна на Западе / Под ред. П.С.Гуревича. – М., Прогресс, 1986. – 198.
10. Тоффлер Алвин. Футурошок. – СПб., Лань, 1997. – 464с.
11. Тоффлер Елвін. Третя Хвиля / Андрій Євса (пер.з англ.). – К., Всесвіт, 2000. – 475с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Інформаційне-технічне суспільство і тенденції його розвитку
 • Значення та функції комунікацій в інформаційному суспільстві
 • Інформаційний простір та інформаційне суспільство України
 • Особливості техногенної цивілізації.Глобальні проблеми людства.Інформаційне суспільство
 • Громадянське суспільство
 • Виникнення ідеології інформаційного суспільства
 • Поняття та ознаки інформаційного суспільства
 • ІНФОРМАЦІЙНЕ СУСПІЛЬСТВО ТА ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
 • Громадянське суспільство як предмет соціально - філософського осмислення
 • Великі утопісти: життя та діяльність
 • Держава в політичній системі суспільства
Cгенерировано за 0.005317 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів