Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Психогенетика, методи психогенетики» (ID:33277)

| Размер: 17 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Психогенетика як наука. 4
2. Методи психогенетики. 6
Висновки 13
Література 14Вступ
ХХ століття надало людство немало нових наук та методів дослідження. Значний підйом наукової думки, науково-технічний прогрес та науково-технічна революція, що започаткувалися в середині минулого століття обумовили інтенсифікацію дослідницьких пошуків в маловідомих областях людського знання. Такою стала психогенетика, яка виросла на стику двох наук: психології і генетики. Явища наслідування, спадкоємності ознак люди давно навчилися використовувати з практичними цілями: створення більш продуктивних сортів рослинних культур і порід тварин стало давно звичайним явищем в господарській діяльності суспільства. Проте про психогенетичну детермінацію властивостей людини ніхто до цього серйозно не замислювався.
Розвиток психогенетики також обумовили і суто практичні цілі. Медична наука зібрала немало фактів спадкоємності більшості хвороб людини, що передаються від покоління до покоління. Значне місце в них займали нервові та психічні захворювання. Завданням науковців стало дослідження того, наскільки залежать розлади психіки від того генного матеріалу, що закладений в людині. Завдяки цьому психогенетика, крім теоретичного змісту набула і практичного сенсу, що стало основою її бурхливого розвитку.
Дана робота присвячена висвітленню питання зародження та становлення науки психогенетики, а особливо – методів, за допомогою яких вона проводить свій науковий пошук.
Висновки
Психогенетика в сучасному житті починає відігравати все більшого значення. Людина, досліджуючи явища наслідування психічних факторів людського індивіда робить замах на виконання великої ролі Природи як основи та причини всього буття. Дослідження цієї науки пов’язані з діяльністю в таких глибинних та важкодоступних областях знання, що відбуваються на клітинному або психічному рівнях. Науковці суміщають дані, які добуваються за допомогою засобів електронного дослідження та обробки з результатами глибинного психологічного узагальнення.
Великого значення в цієї роботі мають методи психогенетики. Їх оригінальна методика та теоретичне підґрунтя створюють можливість радикального видобування знань про спадковість психологічних ознак на генному рівні. Психогенетика, на відміну від звичної психотерапії, дає дуже достовірні результати, не прив'язуючи пацієнта до лікаря. Одним з основних положень психогенетики є те, що наш мозок – це сверхкомп’ютер, запрограмований спадковістю і нашою індивідуальною свідомістю. Є генетичний код, що визначає зовнішність, психологічні риси вдачі людини і його долю. Методи припускають обов'язкову статистичну обробку, специфічну для кожного методу. Найбільш інформативними є способи математичного аналізу, які вимагають одночасного використовування декількох методів.

ЛитератураЛітература
1. Айала Франциско Дж. Современная генетика. – М., Мир, 1998. – Т. 3. – 335с.
2. Атраментова Л.А. Введение в психогенетику: Учеб. пособие. – М., Флинта, 2004. – 470с.
3. Еліас Норберт. Процес цивілізації. Соціогенетичні і психогенетичні дослідження. – К., Альтернативи, 2003. – 670с.
4. Ілюстрований медичний словник Дорланда: У 2 т. – Львів, НАУТІЛУС, 2003. –Т. 1: A-Л. – 1354с.
5. Малых С. Б. Психогенетика: теория, методология, эксперимент. – М., Эпидавр, 2004. – 414с.
6. Малых С.Б., Егорова М.С., Мешкова Т.А. Основы психогенетики. – М., Эпидавр, 1998. – 342с.
7. Равич-Щербо И.В, Марютина Т.М., Григоренко Е.Л. Психогенетика: Учебник. – М., Аспект Пресс, 1999. – 447с.
8. Роль среды и наследственности в формировании индивидуальности человека / Под ред. И.В. Равич-Щербо. – М., Педагогика, 1988. – 324с.
9. Роменець В.А., Маноха І.П. Історія психології ХХ століття: Навч. посіб. – К., Либідь, 2003. – 990с.
10. Рубинштейн С. Л. Основы общей психологии. – СПб., Питер, 1999. – 720с.
11. Ткачук З.Ю., Морозов М.М., Пилипчук О.Я. Основи загальної генетики: Навч. посібник. – К., Вища школа, 1995. – 178с.
12. Тойч Джоэл Мари. Рождение внутреннего человека. – М., 2004. –30 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Методи управління персоналом
  • Методи управління персоналом
  • Методи управління персоналом
  • Евристичні прийоми дослідження в економічному аналізі
  • Сучасні нетрадиційні методи вивчення іноземних мов
  • Діагностика психічного розвитку дітей 3.5-6 років
  • Методи управління
  • Методи керівництва персоналом у ресторанному комплексі
  • Методи економічного аналізу
  • Поняття валютного ризику
Cгенерировано за 0.023018 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів