Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Особливості сучасної психодіагностики та її можливості щодо вирішення психологічних проблем людини» (ID:33254)

| Размер: 30 кб. | Объем: 22 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ
Становлення і розвиток психодіагностики відноситься до кінця XIX ст. Воно пов'язане із зародженням диференціально-психологічного вивчення людини, яке складалося під впливом запитів практики. В кінці XIX століття вона оформлюється у науку, метою якої було вивчення індивідуальних особливостей людини за допомогою експериментально-психологічних методів. Першими досягненнями індивідуальної психології були дослідження учнів В.Вундта, Е.Крепеліна, Д.Кеттела, а також інших учених – А.Біне, А.Лазурського.
Завдання, які стоять перед сучасною психодіагностикою, є складними та багатоманітними. Немає сьогодні такої області практичного застосування психологічного знання, яка б не потребувала допомоги від психодіагностики. Тому подальший розвиток психодіагностики обумовлений потребами суспільного життя людей та вимагає ретельного та всебічного розвитку її методів та галузей знання.
Висновки
Метою сучасної психодіагностики є фіксація у впорядкованому виді відмінностей між людьми і групами людей. Її задачею в найзагальнішому вигляді є встановлення індивідуальної ступені вираженості психічних властивостей і їх інтраіндівідуальних взаємозв'язків. Предмет психодіагностики нерідко обмежують набором різноманітних діагностичних методів, за допомогою яких виявляється психічна своєрідність людини. Психічне в предметі психодіагностики виявляється в різних формах і проявах, проте діагностичне релевантним воно стає лише будучи включеним в систему конкретних відношень.
Психодіагностика займає проміжне положення серед наук, що вивчають психічні явища. Вона є нібито зв'язуючою ланкою між загальною і прикладною психологією, а відносно використовуваних методів – є основою, об'єднуючим елементом областей їх практичного застосування.
При дослідженні індивідуальних особливостей особистості психодіагностика виходить із загальних положень психологічної науки про суть і закономірності психічного розвитку. Аналізуючи індивідуально-психологічні чинники, психодіагностика тим самим узагальнює систему основних знань загальної і диференційної психології. Разом з тим практичні області психології – психологія праці, інженерна, соціальна, педагогічна, юридична, спортивна та інші – при розробці і застосуванні психодіагностичних методів знаходять в предметі психодіагностики загальні теоретико-методологічні підстави. Використовування їх дозволяє створити базис для розуміння і оцінок особистості в системі соціальних, економічних, правових, спортивних і інших відношень.

Литература
Література
1. Ананьев Б. Г. Психология и проблемы человекознания: Избранные психол. труды. – М., 1996. – 384с.
2. Белова О.В. Общая психодиагностика. – Новосибирск: Научно-учебный центр психологии НГУ, 1996. – 325с.
3. Бодалев А. А., Столин В. В., Аванесов В. С., Бабина В. С., Борисова Е. М. Общая психодиагностика. – СПб., Речь, 2003. – 439с.
4. Бурлачук Л.Ф., Морозов С.М. Словарь-справочник по психодиагностике. – СПб., Питер, 2005. – 520с.
5. Корольчук М.С., Осьодло В. І. Психодіагностика: Навч. посібник. – К., Ельга; Ніка-Центр, 2004. – 399с.
6. Морозов С. М., Музичко Л. В., Тімакова А. В. Психодіагностика: тести. Методика та практики застосування: Навч.-метод. посібник / Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. – К., 2004. – 221с.
7. Немов Р. С. Психология. – М., ВЛАДОС, 2000. – Кн. 3 : Психодиагностика. Введение в научное психологическое исследование с элементами математической статистики. – 640с.
8. Практикум з психодіагностики. Пізнавальні процеси. – Чернівці, Рута, 2000. – 112с.
9. Психодіагностика / Л. Терлецька (упоряд.), О. Главник (упоряд.). – К., Шкільний світ, 2002. – 112с.
10. Психологический словарь. – М., Педагогика Пресс, 1996. – 298 с.
11. Щекин Г. В. Визуальная психодиагностика и ее методы: Учебно-методическое пособие / Межрегиональная академия управления персоналом. – К., 1996. – 140с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Особливості сучасної психодіагностики та її можливості щодо вирішення психологічних проблем людини
  • Основні проблеми психодіагностики та психокорекції на сучасному етапі розвитку медицини
  • Психологічні проблеми сучасної людини та суспільства
  • Філософсько-психологічна концепція людини С.Л. Рубінштейна. Тести
  • Методи психодіагностики
  • Історія психології та психологічних вчень
  • Особливості структурних змін в економіці України
  • ПРОБЛЕМА СНІДу В УКРАЇНІ
  • ПРОБЛЕМА СНІДу В УКРАЇНІ
  • Проблеми входження України до світового інформаційного простору
Cгенерировано за 0.047136 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів