Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Етносоціологія» (ID:33247)

| Размер: 21 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ПРЕДМЕТ ЕТНОСОЦІОЛОГІЇ 4
2. ОСНОВИ КОНЦЕПЦІЇ ЕТНО- І НАЦІОГЕНЕЗУ 6
3. НАЦІОНАЛЬНІ ПРОЦЕСИ І НАЦІОНАЛЬНІ ВІДНОСИНИ 9
4. ОСОБЛИВОСТІ НАЦІОНАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ В СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ 12
Висновки 16
Література 17


Вступ
Поняття "етносоціологія", або соціологія міжнаціональних (міжетнічних) відносин", останнім часом стало дуже популярним. Це викликано потребами наукового аналізу сучасних складних і суперечливих суспільних процесів, серед яких національні (етнічні) та міжнаціональні (міжетнічні) набули особливого значення. Пробудження до життя національних ідей, проблеми ліквідації залишків національного гноблення, виявлення основних шляхів і тенденцій національного відродження і державотворення диктують потребу посилення уваги до джерел і рушійних сил національних процесів, умов і чинників, що впливають на характер і особливості протікання, динаміку розвитку. Перехід від механічної єдності і синкретичних способів існування націй, народностей і етнічних груп до нового характеру міжнаціональних відносин значною мірою пов’язаний із забезпеченням діалектичного взаємозв’язку загального і одиничного, людства і нації, нації і людини. це виявляється у швидкій зміні геополітичної обстановки, загостренні не лише соціально-економічних і політичних суперечностей, а й в посиленні міжнаціональної (міжетнічної) напруженості. Етносоціологія, вивчаючи особливості розвитку націй та етносів, допомагає вирішувати складні міжнаціональні проблеми.
Висновки
Етносоціологія – це спеціальна соціологічна теорія, що досліджує походження, сутність і функції різних етносів (плем’я, народність, нація) з метою виявлення закономірності їх взаємодії та пізнання механізмів інтеграції в систему існуючих соціальних відносин. Об’єктом етносоціології є люди, що утворюють різноманітні соціально-етнічні спільноти, представлені у різних соціально-етнічних організаціях та інститутах, виступають дійовими особами в подіях, явищах і процесах соціально-етнічного характеру.
Етносоціологія відрізняється від інших наук, що вивчають етнічні спільноти, своїм предметом дослідження, до якого входить сукупність соціально-етнічних відносин, що виникають між представниками різних соціально-етнічних груп, спільнот у процесі їх утворення, життєдіяльності та розвитку.
Головним об’єктом етносоціології є етноси – групи спільної історичної еволюції. Етнос має свої закономірності виникнення, розвитку та занепаду (процес етногенезу). Досить численний, згуртований і самоорганізований етнос є соціополітичною групою або нацією. Етнос виступає суб’єктом культури, нація – держави.
З поняттям "нація" пов’язані питання національних процесів і національних відносин. На сучасному етапі розвитку людства деякі національні питання мають стійку тенденцію до загострення. Історичний досвід свідчить, що реалізація нації свого права на самовизначення залишається одним із найбільш складних і актуальних завдань нашого часу.

ЛитератураЛітература
1. Андрущенко В.П., Волович В.И., Горлач Н.И., Головченко Г.Т., Добрускин М.Е. Социология: наука об обществе. – Харьков, 1997. – 688с.
2. Гавриленко І.М. Соціологія: соціальна статика. – К., ВЦ Київський університет, 2000. – 336с.
3. Гумилев Л.Н. Этногенез и биосфера Земли. – М., ДИ-ДИК, 1994. – 638с.
4. Євтух В. Б., Трощинський В. П., Галушко К. Ю., Данилюк І. В., Малиновська О. А. Етносоціологія: терміни та поняття: Навч. посіб. – К., Фенікс, 2003. – 280с.
5. Захарченко М.В., Погорілий O.I. Історія соціології від античності до початку XX століття. – К., 1993. – 286с.
6. Онищенко І.Г. Етно- та націогенез в Україні (етнополітологічний аналіз). – К., Четверта хвиля, 1997. – 239с.
7. Смелзер Н. Социология. – М., Феникс, 1998. – 688с.
8. Сміт Ентоні Д. Національна ідентичність. – К., Основи, 1994. – 223с.
9. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., Инфра-М-Норма, 1998. – 488 с.
10. Соціологія: короткий енциклопедичний словник (уклад. В.І. Волович та ін.). – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
11. Черниш Н.Й. Соціологія: Курс лекцій. – Львів, Кальварія, 1996. – 77с.
12. Якуба О.О. Соціологія. Навчальний посібник для студентів. – Харків, Константа, 1996. – 245 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • СОЦІАЛЬНА СТРУКТУРА СУСПІЛЬСТВА
  • Этносоциология. Вариант 19
Cгенерировано за 0.030444 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів