Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Етносоціологія» (ID:33247)

| Размер: 21 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ПРЕДМЕТ ЕТНОСОЦІОЛОГІЇ 4
2. ОСНОВИ КОНЦЕПЦІЇ ЕТНО- І НАЦІОГЕНЕЗУ 6
3. НАЦІОНАЛЬНІ ПРОЦЕСИ І НАЦІОНАЛЬНІ ВІДНОСИНИ 9
4. ОСОБЛИВОСТІ НАЦІОНАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ В СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ 12
Висновки 16
Література 17


Вступ
Поняття "етносоціологія", або соціологія міжнаціональних (міжетнічних) відносин", останнім часом стало дуже популярним. Це викликано потребами наукового аналізу сучасних складних і суперечливих суспільних процесів, серед яких національні (етнічні) та міжнаціональні (міжетнічні) набули особливого значення. Пробудження до життя національних ідей, проблеми ліквідації залишків національного гноблення, виявлення основних шляхів і тенденцій національного відродження і державотворення диктують потребу посилення уваги до джерел і рушійних сил національних процесів, умов і чинників, що впливають на характер і особливості протікання, динаміку розвитку. Перехід від механічної єдності і синкретичних способів існування націй, народностей і етнічних груп до нового характеру міжнаціональних відносин значною мірою пов’язаний із забезпеченням діалектичного взаємозв’язку загального і одиничного, людства і нації, нації і людини. це виявляється у швидкій зміні геополітичної обстановки, загостренні не лише соціально-економічних і політичних суперечностей, а й в посиленні міжнаціональної (міжетнічної) напруженості. Етносоціологія, вивчаючи особливості розвитку націй та етносів, допомагає вирішувати складні міжнаціональні проблеми.
Висновки
Етносоціологія – це спеціальна соціологічна теорія, що досліджує походження, сутність і функції різних етносів (плем’я, народність, нація) з метою виявлення закономірності їх взаємодії та пізнання механізмів інтеграції в систему існуючих соціальних відносин. Об’єктом етносоціології є люди, що утворюють різноманітні соціально-етнічні спільноти, представлені у різних соціально-етнічних організаціях та інститутах, виступають дійовими особами в подіях, явищах і процесах соціально-етнічного характеру.
Етносоціологія відрізняється від інших наук, що вивчають етнічні спільноти, своїм предметом дослідження, до якого входить сукупність соціально-етнічних відносин, що виникають між представниками різних соціально-етнічних груп, спільнот у процесі їх утворення, життєдіяльності та розвитку.
Головним об’єктом етносоціології є етноси – групи спільної історичної еволюції. Етнос має свої закономірності виникнення, розвитку та занепаду (процес етногенезу). Досить численний, згуртований і самоорганізований етнос є соціополітичною групою або нацією. Етнос виступає суб’єктом культури, нація – держави.
З поняттям "нація" пов’язані питання національних процесів і національних відносин. На сучасному етапі розвитку людства деякі національні питання мають стійку тенденцію до загострення. Історичний досвід свідчить, що реалізація нації свого права на самовизначення залишається одним із найбільш складних і актуальних завдань нашого часу.

ЛитератураЛітература
1. Андрущенко В.П., Волович В.И., Горлач Н.И., Головченко Г.Т., Добрускин М.Е. Социология: наука об обществе. – Харьков, 1997. – 688с.
2. Гавриленко І.М. Соціологія: соціальна статика. – К., ВЦ Київський університет, 2000. – 336с.
3. Гумилев Л.Н. Этногенез и биосфера Земли. – М., ДИ-ДИК, 1994. – 638с.
4. Євтух В. Б., Трощинський В. П., Галушко К. Ю., Данилюк І. В., Малиновська О. А. Етносоціологія: терміни та поняття: Навч. посіб. – К., Фенікс, 2003. – 280с.
5. Захарченко М.В., Погорілий O.I. Історія соціології від античності до початку XX століття. – К., 1993. – 286с.
6. Онищенко І.Г. Етно- та націогенез в Україні (етнополітологічний аналіз). – К., Четверта хвиля, 1997. – 239с.
7. Смелзер Н. Социология. – М., Феникс, 1998. – 688с.
8. Сміт Ентоні Д. Національна ідентичність. – К., Основи, 1994. – 223с.
9. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., Инфра-М-Норма, 1998. – 488 с.
10. Соціологія: короткий енциклопедичний словник (уклад. В.І. Волович та ін.). – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
11. Черниш Н.Й. Соціологія: Курс лекцій. – Львів, Кальварія, 1996. – 77с.
12. Якуба О.О. Соціологія. Навчальний посібник для студентів. – Харків, Константа, 1996. – 245 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • СОЦІАЛЬНА СТРУКТУРА СУСПІЛЬСТВА
  • Этносоциология. Вариант 19
Cгенерировано за 0.024110 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...