Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Соціальна сутність радикального реформування аграрного сектору в Україні» (ID:33230)

| Размер: 18 кб. | Объем: 10 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ РЕФОРМУВАННЯ АГРАРНОГО СЕКТОРУ УКРАЇНИ 4
2. РЕЗУЛЬТАТИ СОЦІОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ СТАНОВИЩА СЕЛА 6
3. НЕГАТИВНІ НАСЛІДКИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ УКРАЇНИ 10
Висновки 12
Література 13


Вступ
В силу природних й історичних особливостей в Україні село завжди відігравало особливу роль. Споконвіків воно було не тільки і не стільки географічним чи демографічним поняттям, а агропромисловий комплекс – не просто певним, хоча і дуже важливим, сектором. Село для українського народу було і залишається чимось незрівнянно більшим і ширшим. Це становий хребет нації, матеріальна та духовна основа її буття, джерело менталітету, моральності та оберіг духовної пам’яті.
Україна залишається державою з розвиненою аграрною сферою, з потужним, хоча й недостатньо збалансованим агропромисловим комплексом, значним експортним потенціалом продовольства. Реформи, які сьогодні проводяться на селі, спрямовані на подолання глибокої кризи, яке охопило сільгоспвиробництво за останні десятиріччя, але про успіхи цих зусиль говорити сьогодні зарано.
В ході невдалого проведення реформ погіршується не тільки економічна та матеріальна база села – відбуваються корінні зміни в його структурі, тривають соціальні процеси, які навряд чи можна назвати позитивними.
Висновки
Розпочаті в сільському господарстві реформи, які з багатьох причин не дали очікуваних результатів, слід розглядати як початковий етап більш глибоких перетворень. Для успішного завершення аграрної реформи необхідно розробити і законодавчо затвердити на найвищому рівні стратегію соціально-економічного розвитку АПК, надати реформі комплексного характеру, проводити її одночасно на всіх рівнях: державному, регіональному, локальному.
Економічний розвиток села повинен здійснюватися в єдності з його соціальним розвитком. Соціальний прогрес на селі можливий лише за умови економічного прогресу і навпаки, оскільки це абсолютно взаємозалежні речі, що мають перспективу лише в цілісності, коли буде забезпечено синхронний, одночасний розвиток власне соціальних, соціально-економічних, макро- і мікроекономічних складових. В українському селі розпочалися та тривають процеси утворення нових соціальних груп, формування нових суспільно-виробничих відносин.
В умовах подальшого реформування аграрного сектора України, особливого значення набуває розвиток соціальної інфраструктури села. Вона виступає в ролі чинника задоволення потреб сільського населення. Соціальна інфраструктура села – це сукупність об’єктів, що забезпечують задоволення потреб сільського населення шляхом надання благ та опосередковано впливають на ефективність виробництва через основну продуктивну силу – людей на визначеній території.


Литература
Література
1. Алексійчук В. М., Білоусько Я. К., Білько В. О., Бондар О. М., Булавка О. Г. Реформування майнових відносин у підприємствах АПК: Навч. посібн. – К., Інститут аграрної економіки УААН, 2001. – 614с.
2. Амбросов В. Я., Булавка О. Г., Вакуленко В. М., Вітвіцький В. В., Єрмакович С. О. Соціальна структура села: Навч. посіб. – К., Інститут аграрної економіки УААН, 2002. – 465с.
3. Бугуцький О.А., Купалова Г.І., Орлатий М.К., Бугуцький Ю.О., Булавка О.Г. Аграрна праця та соціальний розвиток села . – К., 1996. – 302с.
4. Ван Атта Д.А., Гончарук О., Перротта Л. Українське село на зламі століть: соціологічний та антропологічний зріз. – К., Скарби, 2001. – 164 с.
5. Власні ресурси – основа розвитку села / Агенція "ІКАР-Україна"; НЦ "Академія самоврядування". – Львів, Папуга, 2003. – 116с.
6. Гнибіденко І.Ф., Гудзинський С.О., Вітвіцький В. В., Мельник С. І., Орлатий М.К. Трудовий потенціал села / Українська академія держ. управління при Президентові України. – К., УАДУ, 2003. – 72с.
7. Головенько В. А., Яременко О. О. Щорічна доповідь Президентові України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України про становище молоді в Україні (за підсумками 2003 року) «Сільська молодь України: стан, проблеми та шляхи їх розв’язання» // Український соціум. – 2005. – № 1 (6). – C.112-125.
8. Лукашевич М.П., Туленков М.В. Спеціальні та галузеві соціологічні теорії: Навч. посібн. – К., МАУП, 1999. – 344с.
9. Сакада М. О. Ставлення респондентів до змін у реформованому українському селі // Український соціум. – 2005. – № 1 (6). – C.54-59.
10. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
11. Шатохін А.М. Соціологія села / Уманська сільськогосподарська академія. – К., Науковий світ, 2000. – 272с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Аграрна політика та механізми її реалізації в України
 • Аграрні реформи в Україні
 • Аграрний сектор України і основні проблеми його розвитку в сучасних умовах
 • Аграрна реформа та проблеми в цій сфері
 • Соціологія села
 • Особливості правового регулювання аграрної реформи в окремих сферах аграрного сектору
 • Особливості правового регулювання аграрної реформи в окремих сферах аграрного сектору
 • Джерела аграрного права: поняття, видита загальна характеристика
 • СИСТЕМА АГРАРНОГО ПРАВА
 • Служби соціальної роботи міністерства внутрішніх справ
 • Тваринництво в Україні. Проблеми та перспективи його розвитку
Cгенерировано за 0.067405 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів