Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Соціальне страхування у системі соціального захисту населення » (ID:33228)

| Размер: 17 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Сутність та основні поняття соціального страхування. 4
2. Практичний розрахунок обчислення страхової виплати у зв’язку із загальним захворюванням. 8
Висновки 13
Література 14


Вступ
Згідно Конституції України, наша країна є соціальною і правовою державою. Це означає, що кожному громадянину гарантується захист його прав і свобод, забезпечення основних матеріальних і духовних потреб. Особливо актуальною така підтримка з боку держави необхідна сьогодні, коли економічна, політична та соціальна стабільність в країні є дуже низькою та через те негативним чином впливає на добробут та захищеність людей.
Досвід багатьох західних країн свідчить про те, що на рівні держави можливо створення достатньо ефективної системи підтримки та захисту населення на випадок різного роду негативних явищ, котрі, як правило, пов’язані з недосконалістю соціально-економічної сфери. В Україні така система також створена, однак на відміну від Заходу, постійно знаходиться у стані вдосконалення та доопрацювання.
Система соціального захисту в Україні уявляє собою множину напрямків, відгалужень роботи державних та недержавних установ і організацій, діяльність яких спрямована на соціальну підтримку, соціальну допомогу людям, їх захист в умовах долання кризових явищ в державі. Однією з складових елементів цієї системи є соціальне страхування, про яке і піде мова в цій роботі.

Висновки
Соціальне страхування є базовим інститутом соціального забезпечення. В системі соціального захисту воно виконує функцію захисту людини від випадків, які виникають раптово під впливом певних обставин – страхових ризиків. Соціальне страхування – це система правових, економічних і організаційних заходів, покликаних компенсувати окремі види таких ризиків. Соціальне страхування виходить за межі системи соціального забезпечення – воно розв’язує також завдання, пов’язані зі збереженням і відновленням здоров’я, профілактикою професійної захворюваності та виробничого травматизму, запобіганням безробіттю.
До основних видів соціального страхування, що забезпечують прийнятний рівень соціального захисту, належать: страхування пенсій (за віком і по інвалідності через загальні захворювання, нещасні випадки в побуті й на транспорті); страхування від нещасних випадків на виробництві (виробничий травматизм і професійні захворювання), що передбачає страхування на випадок тимчасової та постійної втрати працездатності; страхування на випадок тимчасової втрати працездатності; страхування на випадок безробіття; медичне страхування. В кожному конкретному випадку виплати здійснюються через відповідні фонди соціального страхування.
На прикладі практичного обрахунку страхової виплати у випадку захворювання працівника, видно, що процедура такої виплати чітко регламентована та вимагає для себе суворого дотримання вимог законодавства, положень інструкцій та постанов відповідних органів. І хоча відшкодування заробітної плати не відбувається в повному обсязі, в цілому, можна вважати, що, практично, держава здійснює необхідні захисні функції на цей та й інші страхові випадки.

Литература

Література
1. Конституція України. Закон України від 28 червня 1996 р. // Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 1996. – №30.
2. Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням. Закон України від 18.01. 01 р. № 2240-ІІІ.
3. Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування. Закон України від 11.01.01 р. № 2213-ІІІ.
4. Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Закон України від 09.07.03 р. № 3551-ХІ.
5. Про загальнообов’язкове соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності. Закон України від 23.09. 99 р. № 1105-ХІV.
6. Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття. Закон України від 02.03. 2000 р. № 1533-ІІІ.
7. Порядок оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації. Постанова КМУ від 06.05. 01 р. № 439.
8. Прощина Т. Допомога по тимчасовій непрацездатності: порядок розрахунку та виплати // Все про бухгалтерський облік. - № 51 від 30 травня 2006р.– С.27-35.
9. Скуратівський В.А., Палій О.М. Основи соціальної політики: Навч. посібник. – К., МАУП, 2002. – 200с.
10. Харитонова Н. Соціальне страхування: виплати з Фонду страхування від непрацездатності // Все про бухгалтерський облік. – № 89 від 19 вересня 2006 р. – С. 4 – 8.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Фінансування соціального захисту населення
 • Ринкова економіка та державна система соціального захисту населення
 • Облік операцій по соціальному страхуванню
 • Теоретичні основи соціального страхування
 • Поняття, предмет, методологія і принципи права соціального захисту: загальна характеристика
 • Страхування
 • СИСТЕМА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ
 • Соціальний захист населення
 • Організаційна форма роботи установ соціального захисту населення та забезпечення життєдіяльності людей похилого віку
 • Державні цільові фонди в системі фінансових відносин України
 • Контрольна робота з соціального страхування
Cгенерировано за 0.071146 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів