Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Сучасний філософський ірраціоналізм: проблеми буття і людини» (ID:33220)

| Размер: 21 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Причини виникнення і загальні риси ірраціоналізму 4
2. „Слабкі і невдахи повинні загинути – перша заповідь людинолюбства.
І потрібно ще допомогти їм у цьому” 7
3. Чому культура, за Фрейдом, є стосовно людини „репресивною силою”? 10
4. Що спільного і відмінного в екзистенціалізмі М.Гайдеггера і Ж.П.Сартра? 13
Висновки 15
Література 16

Вступ
Ірраціональний (з латинської – „нерозумний”), сучасне поняття, яке означає таке, що знаходиться поза межами розуміння, є алогічним та протиставляється раціональному.
Ірраціональна філософія в повній мірі відповідає своїй назві. Всі концепції і теорії в межах цього напрямку філософії знаходяться за межами раціонального розуміння їх людиною. Розмірковування ірраціональних філософів можна або сприймати на віру, або не вірити їм. Довести вірність або невірність ірраціональних концепцій неможливо ані науковим шляхом, ані будь-яким іншим.
Особливістю цих концепцій стало те, що практично всі вони були сприйняті людством, стали поширеними і популярними, незважаючи на свою внутрішню, глибинну незрозумілість. Разом з тим, зовнішньо вони були дуже привабливими і здатними на пояснення явищ як суспільного життя, так і психічних процесів людини, її душевних хвилювань і нервових розладів.
Причиною розповсюдження ірраціональних теорій стали історичні фактори, а також криза науки кінця ХІХ століття. Про розвиток ірраціональної філософії в ХХ столітті, а також про деякі моменти теоретичної діяльності ірраціональних філософів піде мова у цієї роботі.

Висновки

Ірраціональні концепції спрямовані на людину і пояснюють лише явища, які так чи інакше стосуються людського життя, розвитку людського індивіда. В цілому, можна вважати ірраціональні теорії – гуманістичними, бо жодна з них не спрямована на виправдання жорстокості, войовничості, жаги до знищення.
Ірраціональна філософія змушує замислюватися людей про те, що поруч з ними може існувати ще один світ (або декілька світів), які на даний момент поки ще є ірраціональними для зрозуміння. Але настане час, коли „таємниче буде викритим”, і люди зможуть переконатися в правильності геніальних пророкувань філософів ірраціоналізму. Недарма багатьох представників ірраціональної філософії ще при їх життя називали „геніями” (а деяких і божевільними, але потім все ж таки визнавали великими мудрецями).
Ірраціональні течії завжди виникали в періоди певної розгубленості людства, коли усталена течія його життя переривалася катаклізмами і світ знаходився перед обличчям гігантських нещасть і бід. Ірраціоналізм – це спроба на рівні інтуїції осягнути, що відбувається з людством на тому чи іншому етапі його драматичної історії.
ЛитератураЛітература

1. Лук'янець В.С., Соболь О.М. Філософський постмодерн: Навч. посібник для викладачів, студ. та аспірантів вузів. — К., Абрис, 1998. — 350с.
2. История философии: Энциклопедия. — Мн., Интерпрессервис; Книжный Дом, 2002. — 1376 с.
3. Мартін Гайдеггер очима сучасників: Збірка / М.Култаєва (пер.з нім.). — К., Стилос, 2002. — 128с.
4. Ницше Ф. Сочинения: В 2 т. /Я.Берман (пер.с нем.), — М., Мысль, 1996. –т.2. — 832с.
5. Ніцше Ф. Так мовив Заратустра: Книга для всіх і для нікого / Л. Гринюк (пер.). — Коломия, Гал. НЯО, Б.р. — 516 с.
6. Петров Ю.В. Думка – мати діяльності. Філософія європейської цивілізації. Раціоналізм. Екзистенціалізм. — К., ІММБ, 2001. — 232с.
7. Рюс Жаклін. Поступ сучасних ідей. Панорама новітньої науки / В.Шовкун (пер.з фр.). – К., Основи, 1998. – 669с.
8. Сартр Жан-Поль. Буття і ніщо: Нарис феноменологічної онтології / В. Лях (пер.), П.Таращук (пер.). – К., Основи, 2001. — 855с.
9. Сучасна зарубіжна філософія. Течії і напрями: Хрестоматія / С.Л. Удовік (ред.), В.В. Лях (упоряд.), В.С. Пазенок (упоряд.). — К., Ваклер, 1996. — 428с.
10. Фрейд З. Неудовлетворенность культурою. Избранное. – М., 1991. – 321с.
11. Фрейд З. Я и Оно // Фрейд З. Психология бессознательного. – М., Просвещение, 1990. – 440с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Білети з філософії
 • Специфіка людського буття
 • Поняття буття. Основні форми буття , їх діалектика
 • Філософський смисл буття
 • Буття та небуття – два важливих принципи
 • Філософський зміст категорії „Буття'.
 • Гуманізм в ренесансній культурі
 • Культурний процес як спосіб людського буття
 • Філософія
 • Контрольна робота філософія
 • філософія
Cгенерировано за 0.081809 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів