Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «ОНТОЛОГІЯ: ФІЛОСОФСЬКЕ ВЧЕННЯ ПРО БУТТЯ» (ID:33218)

| Размер: 20 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. БУТТЯ ЯК ФІЛОСОФСЬКА КАТЕГОРІЯ 4
2. ЄДНІСТЬ ТА СТРУКТУРОВАНІСТЬ БУТТЯ 7
3. СПЕЦИФІКА ЛЮДСЬКОГО БУТТЯ. 9
БУТТЯ І ІСНУВАННЯ 9
Висновок 13
Література 14

Вступ
Філософська категорія "буття" – є однією з основних категорій філософії. Практично, в філософіях всіх країн і часів, пізнання світу розпочинали з пошуків і означення суті і сенсу буття. Що означає бути, існувати? Для чого живе людина? Особливістю осягнення людиною цього поняття є те, що людина у своїй життєдіяльності постійно взаємодіє зі світом, з речами, які або сприятливі до неї, або ж ні. Вона спостерігає за появою якихось реалій, їх розвитком з точки зору власного розуміння світу. Тому і розумінь буття є багато.
В філософії вивченням буття займається такий її розділ як онтологія. Як базова передумова побудови онтології завжди виступала деяка штучно сконструйована ідея суті буття. Філософи виходили з того, що така ідея дозволяє в думках об'єднати самі різні предмети і явища світу по ознаці їх існування. Існування різних предметів і явищ і визнається буттям як таким. Але разом з цим виникало питання про те, що ж лежить в основі світу, чи немає якогось особливого утворення, яке або містилось би у всіх предметах і явищах світу, або з нього все їх можна б було виділити. І знов на це питання немає в філософії однозначної відповіді. Є погляди окремих філософів або обґрунтування в межах різних філософських течій, напрямків, теорій.
Надана робота являє собою певний підсумок розвитку поняття буття як філософської категорії, дає можливість ознайомитися з різними поглядами на його суть, які були відпрацьовані в ході розвитку різних філософських напрямків.

Висновок
Таким чином, категорія буття є дуже складною в своєму осягненні. Під час її визначення виникає ряд протиріч, які знайшли своє відображення в різноманітних філософських концепціях, поглядах і підходах. Спрощення означення сенсу поняття буття, як того всього, що існує, призводить до запитання: а у чому полягає буття? Ускладнення його розуміння, спроба проаналізувати буття, розкласти на складові – призводить до множинності та суперечливості інших понять, що його характеризують. Тому розуміння буття постійно знаходиться у певній єдності протиріч тих логічних утворень людини, які вона здатна на сьогоднішній день запропонувати.
Наука онтологія продовжує розвиватися та збагачуватися новими підходами у визначенні суті буття. Це необхідно, і це буде продовжуватися весь той час, поки людина знаходиться у пошуках відповідей на головні питання свого існування.
ЛитератураЛітература

1. Введение в философию: Учебник для вузов. В 2 ч. / Фролов И.Т., Араб-Оглы Э.А., Арефьева Г.С. и др.. – М., Политиздат, 1989. – Ч.1 – 367с.
2. Воловик В.І. Вступ до філософії: Навч. посібник. – Запоріжжя, Просвіта, 2001. — 160с.
3. История философии: Энциклопедия /сост. А. Грицанов – Минск, Интерпрессервис, 2002. – 1376 с.
4. Канке В.А. Философия. – М., Логос, 2001. – 272 с.
5. Кузнецов В.Г., Кузнецова И.Д., Миронов В.В., Момджян К.Х. Философия Учебник. – М., ИНФРА-М, 2004. – 519 с.
6. Охріменко О. Г. Фундаментальні філософські проблеми: Навч. посіб./ Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., Парапан, 2002. — 112с.
7. Сартр Жан-Поль. Буття і ніщо: Нарис феноменологічної онтології / В.Лях (пер.). – К., Основи, 2001. – 855с.
8. Современная западная философия: Словарь. – М., 1991. – 516с.
9. Філософія: Підручник / І.В.Бичко, І.В.Надольний, ін. – К., 2002. – 408c.
10. Нестеренко В.Г. Вступ до філософії: онтологія людини: Навч. посібник для студ. вузів / Міжнародний фонд "Відродження". – К., Абрис, 1995. – 336с.
11. Хайдеггер Мартин. Бытие и время / В.Бибихин (пер.с нем.). – М.. Ad Marginem, 1997. — 452с.
12. Якушев А. В.Философия: конспект лекций. – М., Приор-издат, 2004. – 224с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Поняття онтології
 • Філософський зміст категорії „Буття'.
 • Специфіка філософського освоєння світу
 • Вчення Гегеля про буття
 • Середньовічна філософія. Фома Аквінський
 • Поняття буття. Основні форми буття , їх діалектика
 • Класична доба античної філософії
 • Філософія в контексті духовного досвіду
 • Проблема соціального прогресу в українській філософії 19, першої чверті 20 ст.
 • 1. Філософське вчення марксизму. 2. Ключові засади філософії постструктуралізму. 3. Свобода як цінність. Любов як свобода та смислотворчість життя.
 • Філософія контрольна
Cгенерировано за 0.049188 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...