Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «ОНТОЛОГІЯ: ФІЛОСОФСЬКЕ ВЧЕННЯ ПРО БУТТЯ» (ID:33218)

| Размер: 20 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. БУТТЯ ЯК ФІЛОСОФСЬКА КАТЕГОРІЯ 4
2. ЄДНІСТЬ ТА СТРУКТУРОВАНІСТЬ БУТТЯ 7
3. СПЕЦИФІКА ЛЮДСЬКОГО БУТТЯ. 9
БУТТЯ І ІСНУВАННЯ 9
Висновок 13
Література 14

Вступ
Філософська категорія "буття" – є однією з основних категорій філософії. Практично, в філософіях всіх країн і часів, пізнання світу розпочинали з пошуків і означення суті і сенсу буття. Що означає бути, існувати? Для чого живе людина? Особливістю осягнення людиною цього поняття є те, що людина у своїй життєдіяльності постійно взаємодіє зі світом, з речами, які або сприятливі до неї, або ж ні. Вона спостерігає за появою якихось реалій, їх розвитком з точки зору власного розуміння світу. Тому і розумінь буття є багато.
В філософії вивченням буття займається такий її розділ як онтологія. Як базова передумова побудови онтології завжди виступала деяка штучно сконструйована ідея суті буття. Філософи виходили з того, що така ідея дозволяє в думках об'єднати самі різні предмети і явища світу по ознаці їх існування. Існування різних предметів і явищ і визнається буттям як таким. Але разом з цим виникало питання про те, що ж лежить в основі світу, чи немає якогось особливого утворення, яке або містилось би у всіх предметах і явищах світу, або з нього все їх можна б було виділити. І знов на це питання немає в філософії однозначної відповіді. Є погляди окремих філософів або обґрунтування в межах різних філософських течій, напрямків, теорій.
Надана робота являє собою певний підсумок розвитку поняття буття як філософської категорії, дає можливість ознайомитися з різними поглядами на його суть, які були відпрацьовані в ході розвитку різних філософських напрямків.

Висновок
Таким чином, категорія буття є дуже складною в своєму осягненні. Під час її визначення виникає ряд протиріч, які знайшли своє відображення в різноманітних філософських концепціях, поглядах і підходах. Спрощення означення сенсу поняття буття, як того всього, що існує, призводить до запитання: а у чому полягає буття? Ускладнення його розуміння, спроба проаналізувати буття, розкласти на складові – призводить до множинності та суперечливості інших понять, що його характеризують. Тому розуміння буття постійно знаходиться у певній єдності протиріч тих логічних утворень людини, які вона здатна на сьогоднішній день запропонувати.
Наука онтологія продовжує розвиватися та збагачуватися новими підходами у визначенні суті буття. Це необхідно, і це буде продовжуватися весь той час, поки людина знаходиться у пошуках відповідей на головні питання свого існування.
ЛитератураЛітература

1. Введение в философию: Учебник для вузов. В 2 ч. / Фролов И.Т., Араб-Оглы Э.А., Арефьева Г.С. и др.. – М., Политиздат, 1989. – Ч.1 – 367с.
2. Воловик В.І. Вступ до філософії: Навч. посібник. – Запоріжжя, Просвіта, 2001. — 160с.
3. История философии: Энциклопедия /сост. А. Грицанов – Минск, Интерпрессервис, 2002. – 1376 с.
4. Канке В.А. Философия. – М., Логос, 2001. – 272 с.
5. Кузнецов В.Г., Кузнецова И.Д., Миронов В.В., Момджян К.Х. Философия Учебник. – М., ИНФРА-М, 2004. – 519 с.
6. Охріменко О. Г. Фундаментальні філософські проблеми: Навч. посіб./ Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., Парапан, 2002. — 112с.
7. Сартр Жан-Поль. Буття і ніщо: Нарис феноменологічної онтології / В.Лях (пер.). – К., Основи, 2001. – 855с.
8. Современная западная философия: Словарь. – М., 1991. – 516с.
9. Філософія: Підручник / І.В.Бичко, І.В.Надольний, ін. – К., 2002. – 408c.
10. Нестеренко В.Г. Вступ до філософії: онтологія людини: Навч. посібник для студ. вузів / Міжнародний фонд "Відродження". – К., Абрис, 1995. – 336с.
11. Хайдеггер Мартин. Бытие и время / В.Бибихин (пер.с нем.). – М.. Ad Marginem, 1997. — 452с.
12. Якушев А. В.Философия: конспект лекций. – М., Приор-издат, 2004. – 224с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Поняття онтології
 • Філософський зміст категорії „Буття'.
 • Специфіка філософського освоєння світу
 • Вчення Гегеля про буття
 • Середньовічна філософія. Фома Аквінський
 • Поняття буття. Основні форми буття , їх діалектика
 • Класична доба античної філософії
 • Філософія в контексті духовного досвіду
 • Проблема соціального прогресу в українській філософії 19, першої чверті 20 ст.
 • 1. Філософське вчення марксизму. 2. Ключові засади філософії постструктуралізму. 3. Свобода як цінність. Любов як свобода та смислотворчість життя.
 • Філософія контрольна
Cгенерировано за 0.024966 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів