Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Про свідомість» (ID:33214)

| Размер: 20 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Походження та сутність свідомості як проблема філософії, науки, релігії. 4
2. Свідомість як відображення та конструювання дійсності.
Діяльність, мислення і мова. 10
Висновки 14
Література 15

Вступ
Філософія робить спроби розв’язати питання, що турбують людство, на максимально абстрактному рівні. З одного боку, це спрощує завдання, тому що не потрібно заглиблюватися в безліч понять, котрі виникають з кожним разом все більш, як тільки з’являється нова підстава для класифікації певного явища або новий аспект його існування. З другого боку, це, навпаки, ускладнює осмислення факту через те, що таке розширення немає меж. Узагальнюючи поняття на одному рівні, завжди можна вийти за його межі, і цей процес є нескінченним.
Подібне відбувається і відносно поняття „свідомість”. Мислителі і науковці прагнуть осягнути сутність і зміст цього явища, визначити його походження. Проте, огляд дослідницької роботи протягом достатньо тривалого періоду показує, що вивчення свідомості є зовсім нелегким завданням, а іноді, здається, таким, що не може бути розв’язаним. Дана робота присвячена висвітленню питань, які пов’язані з філософським осмисленням свідомості як явища, зі спробами визначення його природи через різноманітні концепції і теорії. Певна увага приділяється особливостям вивчення проблематики свідомості філософією, наукою, релігією.
Висновки
Свідомість залишається на сьогоднішній день недосяжною для пізнання її сутності людиною. Можливо, однією з причин такого „нерозуміння” є те, що для осмислення цього явища необхідно також застосовувати свідомість. Неможливість свідомості пізнати саму себе перешкоджає виявленню питань, які пов’язані з походженням свідомості, її ролі в матеріальному і духовному світі. Сутність свідомості як явища пробували дослідити різні науки, але всі вони потерпіли невдачу. Найтісніше це питання вивчала „наука про душу” – психологія, але й вона на сучасному етапі займається не виявленням сутності психічного в людині, а, в основному, дослідженням взаємовпливу цього психічного і оточуючого середовища.
Поки що здобутки осмислення сутності та походження свідомості такі: свідомість є основою нашого досвіду, активний початок практичного і пізнавального відношення до дійсності. Свідомість є єдністю трьох моментів: відчуття людиною свого існування, відчуття присутності в даному місці і в даний момент і ідентифікації себе в світі (розрізнення себе і світу). Відсутність хоча б одного з вказаних моментів розцінюється як руйнування свідомості.
Свідомість як процес, подібно іншим видам людської діяльності, носить опосередкований характер. Головними посередниками людського віддзеркалення світу виступають спочатку знаряддя, потім словесні знаки, поняття і уявлення, духовні інтереси і цінності інших людей, їх спільностей. Об'єктивуючи свою сутність в знаряддях і знаках, обмінюючись знаряддями і знаками, плодами духовної діяльності, знаннями, опановуючи культурною спадщиною, людина пізнає не тільки зовнішній світ, але і свій власний, внутрішній, усвідомлює свою спільність і індивідуальність щодо інших людей. Вона виступає для себе одночасно об'єктом і суб'єктом пізнання, спілкування, культурної творчості.

ЛитератураЛітература
1. Гегель Г.В.Ф. Феноменологія духу. – К., Основи, 2004. – 548с.
2. Гладунський В.Н. Логіка. – Львів, Афіша, 2005. – 318с.
3. Горак Г. І. Філософія: Курс лекцій. – К., Вілбор, 1998. – 271с.
4. История философии: Энциклопедия / А. Грицанов (сост.). – Минск., Интерпрессервис; Книжный Дом, 2002. – 1376 с.
5. Кант І. Критика практичного Розуму. – К., Юніверс, 2004. – 239с.
6. Крапивенский С.Э. Социальная философия. – Волгоград, Комитет по печати, 1996. – 352 с.
7. Лісовий В. Філософія як різновид діяльності // Філософська думка. – 1999. – № 1-2.
8. Ортега-и-Гассет Хосе. Избранные труды. –М., Весь Мир, 1997. – 704с.
9. Философский энциклопедический словарь / Е.Ф. Губский (ред.-сост.). – М., ИНФРА-М, 2005. – 576с.
10. Философия: конспект лекций / Автор-сост. А. Якушев. – М., Приор-издат, 2004. – 224 с.
11. Філософія: Підручник. / Бичко А.К. та ін. – К., Либідь, 2002. – 408с.
12. Ярошовець В. І., Бичко І. В., Бугров В. А., Горський В. С., Лях В. В. Історія філософії: Підручник. – К., ПАРАПАН, 2002. – 774с.

Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Мова і свідомість
 • Контрольна робота На тему: Свідомість і самосвідомість
 • Правова свідомість юриста
 • Індувідуально-психологічні властивості особистості
 • Свідомість та самосвідомість
 • Форми свідомостіі їх функції
 • Контрольна з психології
 • Психологія та педагогіка
 • Духовна культура та її структура
 • основи психології та педагогіки
 • Психологічний вплив телевізійних засобів масової інформації на жіночу аудиторію
Cгенерировано за 0.131632 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів