Меню

Реклама

TOP реферати

Цікаве

Тема: «Сократ – засновник діалогу» (ID:33205)

| Размер: 20 кб. | Объем: 16 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
Содержание Вступ 3
1. Сократ як засновник діалогічного методу в філософії. 4
2. Майєвтика та іронія як складові діалогу Сократа 8
Висновки 15
Література 16
Вступ
Давні греки відшукували питання доцільності, істинності, моральності в діяльності людини, хотіли пізнати, чому людина повинна поводитися таким чи іншим чином. „Пізнай самого себе” – це девіз був викарбуваний на фронтоні Дельфійського храму і спонукав нові і нові покоління філософів до досягнення розкриття сутності людського буття. Однак, як показав подальший хід подій, цей девіз кожен з філософів розумів по-своєму. Що саме повинен пізнати мислитель? На це питання філософи відповідали з різних точок зору.
Хоч і немає прямого посилання та те, що цей вислів належить Сократу, однак багато дослідників вважають, що він належать саме йому. В будь-якому випадку, вважають вони, найсправедливіше було б так, щоб ці слова дійсно належали Сократу за його заслуги в справі пізнання основ буття людини. Найбільшу славу принесли мислителю його діалоги, які були не просто способом спілкування двох осіб, а інструментом пізнання істини. Через певний порядок і механізм проведення цих діалогів – іронію і майєвтику – Сократа вважають засновником діалогічного методу ведення полеміки, про який піде мова в цій роботі.
Висновки
Сократ – великий античний мудрець – стоїть у витоків раціоналістичних і просвітительських традицій європейської думки. Йому належить видатне місце в історії моральної філософії й етики, логіки, діалектики, політичних і правових навчань. Вплив, здійснений ним на прогрес людського пізнання, відчувається до наших днів. Він назавжди ввійшов у духовну культуру людства. Філософ був прибічником етичного реалізму, відповідно до якого будь-яке знання є добро, а зло, порок походять від незнання.
Сократ є творцем „діалогічного” способу ведення полеміки, в ході якої виявлялася неспроможність людського логічного мислення одностайно і несуперечливо визначати певне філософське поняття. Основний метод, вироблений і вживаний Сократом при цьому, одержав назву "майевтика". Суть майевтики не в тому, щоб навчити істині, а в тому, щоб завдяки логічним прийомам, навідним питанням підвести співбесідника до самостійного знаходження істини.
Сократ вів свою філософію і просвітницьку роботу в гущині народу, на площах, ринках у формі відкритої бесіди (діалогу, суперечки), темами якої були злободенні проблеми того часу, актуальні і нині: добро; зло; любов; щастя; чесність і т.д. При цьому слід відмітити, що незважаючи на те, що хоча цей метод з моменту його винаходу Сократом має вже давню історію, людству ще не вдалося відповісти на ці питання та розв’язати проблеми пов’язані з мораллю.
Діалоги Сократа показують, що практично людині не дано осягнути найвищі поняття філософії за допомогою формальної логіки, особливо ті, що пов’язані з мораллю: якщо їх конкретизувати, область різних понять та суджень становиться нескінченною, якщо їх максимально узагальнити – всередині логічних розмірковувань виникають непереборні суперечки.

Литература Література
1. Історія філософії: Словник / В.І.Ярошовець (заг.ред.). – К., Знання України, 2005. – 1199с.
2. Кессиди Ф. X. Сократ. – СПб., Алетейя, 2001. – 343с.
3. Кобринский А. Феномен Сократа. – СПб., Петрополис, 2004. – 344с.
4. Нерсесянц В. С. Сократ. – М., Инфра-М, 1996. — 312с.
5. Платон. Апология Сократа; Критон; Ион; Протагор / А.Ф. Лосев (общ.ред.). – М., Мысль, 1999. – 863с.
6. Платон. Бенкет / У.Головач (пер.). – Л., Видавництво Українського Католицького Університету, 2005. – 178с.
7. Причепій Є.М., Черній А.М., Гвоздецький В.Д., Чекаль Л.А. Філософія: Посібник. – К., ВЦ "Академія", 2001. – 575с.
8. Сократ; Платон; Аристотель; Сенека: Биогр. очерки / Е. Орлова (сост.). – М., Республика, 1995. – 267с.
9. Человек: Мыслители прошлого и настоящего о его жизни, смерти и бессмертии. Древний мир – эпоха Просвещения / ред. И. Т. Фролов, сост. П. С. Гуревич. – М., Политиздат, 1991. – 422 с.
10. Ярошовець В. І., Бичко І. В., Бугров В. А., Горський В. С., Лях В. В. Історія філософії: Підручник. – К., ПАРАПАН, 2002. – 774с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Формування психологічного контакту у педагогічному діалозі
  • Політичні течії 15-16 ст. у Росії: здирники, нездирники й істерики
  • Організація і ведення бухгалтерського обліку в ТОВ „Сократ”
  • Психологические взгляды
  • Психологические взгляды
  • Великі Філософи
  • Великі Філософи
  • Біхевіоризм: основні положення (методологічний аналіз)
  • ПОХОДЖЕННЯ ХРИСТИЯНСТВА ТА ЙОГО ЕВОЛЮЦІЯ
  • Філософія і наука: єдність та відмінність
Cгенерировано за 0.069043 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Від партнерів

Оновлення

Реклама

Від партнерів