Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Політичне значення спільнот, що входять у цільові групи при соціальному медичному страхуванні» (ID:33191)

| Размер: 18 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ВИЗНАЧЕННЯ ЦІЛЬОВИХ ГРУП ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО СОЦІАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО СТРАХУВАННЯ 4
2. ПОЛІТИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ СПІЛЬНОТ, ЩО ВХОДЯТЬ ДО ЦІЛЬОВИХ ГРУП ПРИ СОЦІАЛЬНОМУ МЕДИЧНОМУ СТРАХУВАННІ 8
Висновки 13
Література 14


Вступ
Сьогодні майже всі держави колишнього СРСР вже створили умови для розвитку медичного страхування. Україна ж тільки наближається до створення системи медичного страхування, але підходить зважено, враховуючи такі фактори, як досвід роботи лікарняних закладів в умовах становлення ринку, створення і розвиток добровільного медичного страхування, досвід роботи лікарняних кас тощо.
Із запровадженням медичного страхування в нашій країні пов’язано надто багато сподівань, саме ним відповідає проект закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування», що вже пройшов друге читання у Верховній Раді. Він викликає багато суперечок серед фахівців та медичної громадськості. Попри деякі очевидні переваги та недоліки згаданого проекту, основним лейтмотивом громадської думки в українському суспільстві є те, що запровадження медичного страхування в країні невиправдано затягується.
Проект закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування» можна віднести до основних законодавчих актів, що створюють підґрунтя для розвитку охорони здоров’я; його введення справлятиме значний вплив на добробут населення і громадське здоров’я. Він спрямований на захист усього населення України, на реалізацію конституційних прав громадян на безоплатну медичну допомогу. Значне місце у цьому Законі відводиться означенню цільових груп населення України, які повинні користуватися соціальним медичним страхуванням.

Висновки
Медичне страхування має суттєвий вплив на рівень здоров’я, на рівень добробуту нації та на темпи економічного зростання в цілому. Обов’язкове державне соціальне медичне страхування повинно стати формою соціального захисту інтересів населення та його здоров’я і складовою частиною системи державного соціального страхування. Його метою є гарантування всім громадянам у разі виникнення страхового випадку право на отримання гарантованого мінімуму безоплатної медичної допомоги. Головна мета законодавчого процесу – забезпечити конституційне право громадян на безплатну медичну допомогу.
Групи населення України, на які повинна розповсюджуватися дія закону щодо обов’язкового державного соціального медичного страхування мають різну політичну вагу та різний потенціал у вирішенні проблем, пов’язаних з упровадженням життя положень соціального медичного страхування. Найбільшою перевагою в законодавчому процесі користуються спільноти, що входять до складу політичної еліти українського суспільства, найменшою – малозахищені верстви населення. Але при певному розвитку політичних подій деякі групи збіднілої частини населення країни у випадку своєї консолідації також можуть відіграти значну роль у реформуванні політичної системи держави, соціальної структури суспільства.
Соціальне медичне страхування, враховуючи принцип соціальної, правової держави, повинно забезпечити надійний захист та допомогу всім групам населення країни, особливо тим, хто знаходиться в важкому матеріальному та фінансовому становищі.
ЛитератураЛітература
1. Конституція України (Нова редакція). – Закон України від 08.12.2004 N 2222-IV (2222-15) / Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 2005. – № 2.
2. Проект Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування". – Постанова Верховної Ради України від 17.01.2002 № 2976-ІІІ.
3. Воєнна доктрина України // Національна безпека і оборона. – 2004. – №8. – С. 2-7.
4. Грицанюк В. Середній клас: теоретичні аспекти // Етнокультурні проблеми політичного процесу в Україні. – Львів, 2001.– С. 20-23.
5. Губар О.Є. Медичне страхування в країнах Європейського союзу // Фінанси України. – 2003.– №7.– С. 130-136.
6. Державна політика та економіка охорони здоров'я. Практикум / М.Білинська, В.Григорович, Л.Жаліло та ін. – К., К.І.С., 2002. – 216с.
7. Кухта Б. Основи політичної науки. – Львів, Кальварія, 1997. – 336с.
8. Радиш Я.Ф. Медичне страхування: Навч. посібн. – К., Вид. НАДУ, 2005. – 88 с.
9. Радиш Я.Ф. Основи менеджменту. – К., 1997. – С. 277-285.
10. Рудий В. Законодавче визначення державної політики охорони здоров'я в Україні та загальний огляд національної нормативно-правової бази у зазначеній сфері // Глав. врач. – 2001. – № 11. – С. 18-22.
11. Рудич Ф. М., Безверхий В. Б., Кириченко М. Г., Кобринська А. М., Макаров А. М. Політичні структури та процеси в сучасній Україні. –К., Наукова думка, 1995. – 266с.
12. Тітенко Л. У Стандарті надання медичної допомоги – одна зі складових медичного страхування // Медична газета “Здоров’я України”. – 2002. – №3. – С. 7-8.
13. Хевеши М. А. Толпа, массы, политика. – М., ИФРАН, 2001. – 229 c.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Страхова медицина
  • Міжнародне медичне страхування
  • Маркетинг у страхуванні
  • Стратегічні групи
  • Поняття злочинної групи та її психологічна характеристика
  • Валеологія контрольна
  • Поняття, значення і продукти маркетингу у страхуванні
  • Поняття, значення і продукти маркетингу у страхуванні
  • "Трудовий стаж, як важливий юридичний факт виникнення, зміни та припинення правовідносин в соціальному забезпеченні"
  • "Трудовий стаж, як важливий юридичний факт виникнення, зміни та припинення правовідносин в соціальному забезпеченні"
Cгенерировано за 0.042998 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів