Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Технологія обслугування в службах соціального захисту населення» (ID:33186)

| Размер: 21 кб. | Объем: 19 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Зміст технології обслугування службами соціального захисту. 4
2. Особливості єдиної технології прийому громадян, які звертаються за призначенням видів соціальної допомоги. 8
3. Технологія процесу надання допомоги. 14
Висновки 18
Література 19

Вступ
Соціальний захист населення є ознакою будь-якої сучасної розвиненої країни світу. Дотримання загальновизнаних прав і свобод вимагає від держави, яку суспільство уповноважило діяти в інтересах своїх громадян, піклуватися про людей, створювати умови для їх гідного життя. Якість отримання соціальних послуг свідчить про степінь компетентності державних органів соціального захисту, прагнення посадових осіб, яких обрав народ, здійснювати свої обов’язки.
В Україні через певну соціально-економічну кризу, що триває й досі, значною за кількістю є категорія громадян, що потребує соціального захисту. Бідність, за оцінками різних експертів, сягає сьогодні близько 90 % від загального населення держави. Зрозуміло, що в даному випадку надати соціальні послуги та здійснити їх соціальних захист, є дуже важкою справою. На допомогу працівникам соціальної сфери сьогодні приходять технології, які розробляються спеціально для соціальних служб з метою покращення ефективності та якості їх роботи. Розгляд та вивчення методів та способів надання соціальних послуг сучасними соціальними службами сприяє глибокому засвоєнню змісту їх діяльності та створює умови для подальшого вдосконалення та покращення всієї системи соціальної роботи та соціального захисту.

Висновки
Надання допомоги в службах соціального захисту в деяких моментах дійсно нагадує технологічний процес, який характерний для сфери матеріального виробництва. В загальному вигляді це виглядає як певний конвеєр для надання соціальних послуг населенню. Однак, при цьому повністю зберігається індивідуальний підхід до кожного клієнта, уважне та ретельне вивчення його проблем.
Сучасна технологія соціальних послуг в значній степені відповідає принципам зручності для клієнтів, якісності та своєчасності їхнього соціального захисту. Головними ознаками діяльності соціальних служб сьогодні є адресність діяльності, цільове використання коштів. Технологічність роботи досягається, по-перше, за рахунок сегментизації та більш детальної та продуманої структуризації самої соціальної служби (закладу, установи), а по-друге, – чіткому розділенню функції та обов’язків між працівниками та алгоритмізації їх діяльності.
Єдина технологія надання соціальних послуг клієнтам спричиняє поєднання ретельної перевірки заяв клієнтів з максимальною увагою та доброзичливістю до них, врахування морально-психологічного стану людей, що звернулися по допомогу до служби. В межах такої технології виникає більш реальна можливість боротьби з шахрайством, бюрократизмом серед державних службовців, неуважністю до проблем людей. Технологія дозволяє більш швидко розглядати справи заявників, комплексно вирішувати їх проблеми.
Для подальшого покращення якості надання соціальних послуг населенню зростає важливість комп’ютеризованої (автоматизованої) обробки даних, створення баз даних для швидкої та безпомилкової обробки інформації.
Литература
Література
1. Конституція України. Закон України від 28 червня 1996 р. // Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 1996. – №30.
2. Закони України "Про соціальний захист дітей війни"; "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні": За станом на 4 листопада 2005р. / Верховна Рада України. – К., Парламентське видавництво, 2005. – 24с.
3. Постанова Кабінету Міністрів України від 30.05.2007 № 790. "Типове положення „Про управління соціального захисту населення районної, районної в містах Києві і Севастополі державної адміністрації”".
4. Постанова Міністерства праці та соціальної політики від 23.05.2005 №113. „Про впровадження в місцевих органах праці та соціального захисту населення єдиної технології прийому громадян, які звертаються за призначенням усіх видів соціальної допомоги”.
5. Архипова С.П. Професійна компетентність і професіоналізм соціального працівника: сутність і шляхи розвитку // Соціальна робота в Україні: теорія та практика. – К., Аспект-Поліграф, 2004. – Вип. 2(7). – С.15-24.
6. Борецька Н.П. Соціальний захист населення на сучасному етапі: стан і проблеми. – Донецьк, Янтра, 2001. – 351с.
7. Понятійно-термінологічний словник з соціальної роботи. – Ужгород, Мистецька лінія, 2001. — 152с.
8. Соціальні служби – родині: розвиток нових підходів в Україні / за ред. І. М. Григи, Т. В. Семигіної. – К., 2003. – 128 с.
9. Соціальні технології: Актуальні проблеми теорії та практики /Ред. кол. С.Л. Катаєв, В.І. Подшивалкіна, Ю.І Яковенко. – К.; Запоріжжя; Одеса, 2002. – 234с.
10. Технология социальной работы / Под ред. И. Г. Зайнышева. – М., Владос, 2000. – 240 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Ринкова економіка та державна система соціального захисту населення
 • Соціальний захист населення
 • Державні цільові фонди
 • Фінансування соціального захисту населення
 • Державне регулювання соціального захисту населення (практична частина диплому)
 • Система соціального захисту на ринку праці України
 • Технологія соціального обслуговування соціально вразливих груп населення
 • СИСТЕМА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ
 • Організація діяльності стаціонарних установ соціального захисту населення
 • Організація діяльності стаціонарних установ соціального захисту населення
 • Діяльність служб соціального захисту населення із забезпечення зайнятості молоді
Cгенерировано за 0.047473 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів