Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Пріоритетні напрями соціальної політики» (ID:33184)

| Размер: 20 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ПРИОРИТЕТНІ НАПРЯМИ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ 4
2. РЕАЛІЗАЦІЯ НАПРЯМІВ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ В СУЧАСНИХ УМОВАХ 11
Висновки 15
Література 16

Вступ
Відповідно до статті 1 Конституції, Україна проголошена соціальною, правовою державою. Для реалізації цих принципів державою повинна проводитися активна та дієва соціальна політика. Соціальна політика за умов трансформації суспільних відносин, формування соціальної держави й громадянського суспільства має на меті звузити, а в перспективі звести нанівець роль чинників, що втрачають соціальне значення або гальмують процес суспільної соціодинаміки, і створити умови для посилення ролі чинників, що сприяють соціальному поступу, посилюють соціальну безпеку людини.
Разом з тим, реальності суспільного життя в Україні свідчать про існування негативних соціальних явищ: безробіття, бідності, дитячої безпритульності. Кожне з вищевказаних явищ охоплює значні верстви населення країни, набуває масового характеру. Незважаючи на те, що держава та суб’єкти влади постійно декларують готовність щодо здійснення ефективної соціальної політики, існує певний дисбаланс між їх зусиллями та кінцевим результатом.
Метою даною роботи є порівняння теоретичних положень правових документів в сфері соціальної політики та реальним її втіленням на сучасному етапі розвитку суспільства і держави України.
Об'єктом дослідження слугують офіційні документи законотворчого процесу щодо перспектив та реалізації соціальної політики в державі.
Предметом дослідження є пріоритетні напрямки соціальної політики України, які знайшли своє відображення в цих документах.
Завданнями, які сприяють досягненню мети роботи стали:
• аналіз пріоритетних напрямків соціальною політики, які знайшли своє відображення в головних правових документах держави;
• вивчення реального втілення законодавчих положень в програму дій Уряду України на сучасному етапі;
• оцінка Бюджету України 2007 щодо ефективності реалізації соціальної політики новим Урядом.
Висновки
Теоретичні положення щодо реалізації соціальної політики в державі охоплюють собою весь спектр соціальних проблем населення України. вони характеризуються продуманістю, виваженістю, орієнтацією на покращення матеріального становища людини, її соціального захисту. Разом з тим, слід відзначити, що реальне втілення напрямів соціальної політики значним чином відстає від свого теоретичного обґрунтування.
Крім того, не відбулося принципово нових змін в правовому оформленні і економічному забезпеченні реалізації напрямів соціальної політики. Як і раніш, уряд робить ставку на забезпеченні населення мінімальними зарплатами та прожитковим мінімумом, виходячи з можливостей бюджету України, в який закладаються такі їх розміри, що не забезпечують реального добробуту населення, його надійного соціального захисту.
Погіршує стан реалізації напрямків соціальної політики недосконалість правотворчого процесу в цієї сфері: не розроблена стратегія соціально-економічного розвитку України на наступні роки, не затверджена програма Уряду України в цьому плані на 2007 рік. Політичне протистояння ускладнює процес реалізації напрямків соціальної політики. Оцінка Бюджету 2007 носить діаметрально різний характер з боку протиборчих сторін.

Литература

Література
1. Конституція України (Нова редакція). Закон України від 08.12.2004 N 2222-IV (2222-15).
2. Основні напрями соціальної політики на період до 2004 року. Указ Президента України N 717/2000 від 24.05. 2000 року.
3. Україна: поступ у XXI століття. Стратегія економічної та соціальної політики на 2000 - 2004 роки. Послання Президента України до Верховної Ради України № 276а/2000 від 23 лютого 2000 року.
4. Про Державний бюджет України на 2007 рік. Закон України № 489-V від 19.12.2006.
5. Про підсумки соціально-економічного розвитку України у 2006 році та основні завдання на 2007 рік. Постанова Кабінету Міністрів № 544 від 21.03.2007.
6. Барсуков А.В. Принципи побудови та особливості реалізації регіональної соціальної політики в Україні. // Регіональна економіка. – 2003. – №1 – С. 190-194.
7. Головатий М.Ф., Панасюк М.Б. Соціальна політика і соціальна робота: Термінологічно-понятійний словник. – К., МАУП, 2005. – 560с.
8. Гончарова С.Ю., Отенко І.П. Соціальна політика: Навч. посібник. – Харків, ХДЕУ, 2003. – 198с.
9. Павловський М.А. Стратегія розвитку суспільства: Україна і Світ (економіка, політологія, соціологія). – К., Техніка, 2000. – 312с.
10. Сіденко С. В. Соціальний вимір ринкової економіки. – К., ВЦ Київський Університет, 1998. – 248с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Соціальна політика в широкому і вузькому сенсі
 • Організаційна структура соціальної роботи в Україні
 • ОРГАНІЗАЦІЙНІВ АСПЕКТИ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ
 • Соціальний захист населення
 • Проблеми та перспективи соціальної політики в Україні
 • Проблеми та перспективи соціальної політики в Україні
 • Роль фінансів у розвитку соціальної сфери
 • Співвідношення і взаємозв’язок політики і соціальної політики
 • Соціальна політика сучасної держави.
 • МЕТА І ЗАВДАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ
 • ДЕРЖАВА ЯК СУБЕКТ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ
Cгенерировано за 0.124435 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів