Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Предмет соціології та її методи» (ID:33179)

| Размер: 18 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Шлях становлення сучасного розуміння предмету соціології. Співвідношення предмету і об’єкту соціології 4
2. Проблеми становлення сучасного предмету соціології 8
3. Спроби конкретизації предмета соціології. Практика його структуризації 11
Висновки 14
Література 15

Вступ
Наукова картина світу складається з результатів зусиль всіх наукових дисциплін, що існують сьогодні. Пізнавальні інтереси людського співтовариства є широкими і охоплюють всі можливі області діяльності людини. При цьому кожна наука має для досліджень свій об’єкт – ту чи іншу сторону об’єктивного світу, і предмет – відтворення емпіричної реальності на абстрактному рівні. Якщо в природознавчих і математичних науках, практично, немає питань з визначенням того, що досліджується, то в гуманітарному блоці знань виникають численні проблеми з точним означенням свого предмету. Гуманітарні науки тісно пов’язані з людиною, людськими спільностями, а вони, в свою чергу, є предметом дискусій, протиріч, різних підходів до свого вивчення. Відповідно до цього, в сумнівах та суперечках розвиваються практично всі науки, що стосуються людини і суспільних проблем. Не оминуло цієї долі і соціологію – науку про суспільство.
Соціологія, що постала в ХІХ ст. як новий підхід до визначення розвитку людства, розуміння його природи і сутності, сьогодні перетворилася в науку, що прагне охопити собою всі явища, що тим чи іншим чином пов’язані з соціумом. Предмет соціології, якій на момент її зародження був більш-менш зрозумілим, в наш час потребує значних зусиль для свого осмислення та визначення.
Висновки
Предмет соціології – поняття непросте і на сьогоднішній день є таким, що не має остаточного та чіткого вирішення. Неодноразово протягом історії свого розвитку предмет соціології змінювався та уточнювався в залежності від парадигм і гіпотез, котрі висували дослідники різних часів.
Важкість у визначенні предмета соціології через його розмаїтість та проникнення в усі сфери суспільного життя призвели до спроб ототожнити об’єкт і предмет даної науки. Вважалося за доцільним означити об’єкт і предмет соціології одним поняттям – "соціальна реальність" – хоча це суперечило загальноприйнятим методам, стратегії і тактиці наукового дослідження як такого.
Нині у соціології переважає позиція активістської соціології, яка в трактуванні її предмета на перше місце висуває активний фактор у соціальних відносинах – суб'єкт дії, дійову особу, виділяючи поняття соціальної спільноти як основоположної категорії соціологічного аналізу. Деякі автори дотримуються думки, що соціологія – наука про соціальні відносини. Інші, пропонуючи істотні уточнення в трактуванні поняття "соціальні відносини", вважають, що соціологія повинна не тільки сконцентрувати свої зусилля на аналізі суб'єктів історичної дії, а й стати знаряддям освіти широких верств населення, інструментом самопізнання суспільства та людини.

Литература
Література
1. Аверьянов Л.Я. Социология: искусство задавать вопросы. – М. : 1998. – 238с.
2. Барвінський А.О. Соціологія. Курс лекцій. – К., Центр навчальної літератури, 2005. – 328 с.
3. Городяненко В.Г., Гілюн О.В., Демічева А.В., Легеза С.В., Липовська Н.А. Соціологія: підруч. – К. : Академія, 2008. – 544с.
4. Добреньков В.И., Кравченко А.И. Фундаментальная социология: В 15 т. – М. : ИНФРА-М, 2003. – Т. 1 : Теория и методология. – 906с.
5. Лукашевич М.П., Туленков М.В. Спеціальні та галузеві соціологічні теорії: Навч. посібн. – К., МАУП, 1999. – 344с.
6. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
7. Соціологія: короткий енциклопедичний словник (уклад. В.І. Волович та ін.). – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
8. Якуба О.О. Соціологія. Навчальний посібник для студентів. – Харків, Константа, 1996. – 245 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Соціологія освіти. Особистість. Імперична соціологія ХХ століття. Соціологія праці і управління.
 • Соціологія як наука
 • Основні етапи становлення економічної соціології
 • Соціологія політики
 • Специфіка та структура галузевих соціологічних теорій
 • Соціологія: сутність, інститути, проблеми
 • Соціологія праці
 • Поняття документу в соціології
 • Кр соціологія
 • Соціологія як наука про соціальні спільності. Предмет соціології
 • Соціологія як наука: об`єкт, предмет, структура і функції
Cгенерировано за 0.277259 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...