Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Предмет соціології та її методи» (ID:33179)

| Размер: 18 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Шлях становлення сучасного розуміння предмету соціології. Співвідношення предмету і об’єкту соціології 4
2. Проблеми становлення сучасного предмету соціології 8
3. Спроби конкретизації предмета соціології. Практика його структуризації 11
Висновки 14
Література 15

Вступ
Наукова картина світу складається з результатів зусиль всіх наукових дисциплін, що існують сьогодні. Пізнавальні інтереси людського співтовариства є широкими і охоплюють всі можливі області діяльності людини. При цьому кожна наука має для досліджень свій об’єкт – ту чи іншу сторону об’єктивного світу, і предмет – відтворення емпіричної реальності на абстрактному рівні. Якщо в природознавчих і математичних науках, практично, немає питань з визначенням того, що досліджується, то в гуманітарному блоці знань виникають численні проблеми з точним означенням свого предмету. Гуманітарні науки тісно пов’язані з людиною, людськими спільностями, а вони, в свою чергу, є предметом дискусій, протиріч, різних підходів до свого вивчення. Відповідно до цього, в сумнівах та суперечках розвиваються практично всі науки, що стосуються людини і суспільних проблем. Не оминуло цієї долі і соціологію – науку про суспільство.
Соціологія, що постала в ХІХ ст. як новий підхід до визначення розвитку людства, розуміння його природи і сутності, сьогодні перетворилася в науку, що прагне охопити собою всі явища, що тим чи іншим чином пов’язані з соціумом. Предмет соціології, якій на момент її зародження був більш-менш зрозумілим, в наш час потребує значних зусиль для свого осмислення та визначення.
Висновки
Предмет соціології – поняття непросте і на сьогоднішній день є таким, що не має остаточного та чіткого вирішення. Неодноразово протягом історії свого розвитку предмет соціології змінювався та уточнювався в залежності від парадигм і гіпотез, котрі висували дослідники різних часів.
Важкість у визначенні предмета соціології через його розмаїтість та проникнення в усі сфери суспільного життя призвели до спроб ототожнити об’єкт і предмет даної науки. Вважалося за доцільним означити об’єкт і предмет соціології одним поняттям – "соціальна реальність" – хоча це суперечило загальноприйнятим методам, стратегії і тактиці наукового дослідження як такого.
Нині у соціології переважає позиція активістської соціології, яка в трактуванні її предмета на перше місце висуває активний фактор у соціальних відносинах – суб'єкт дії, дійову особу, виділяючи поняття соціальної спільноти як основоположної категорії соціологічного аналізу. Деякі автори дотримуються думки, що соціологія – наука про соціальні відносини. Інші, пропонуючи істотні уточнення в трактуванні поняття "соціальні відносини", вважають, що соціологія повинна не тільки сконцентрувати свої зусилля на аналізі суб'єктів історичної дії, а й стати знаряддям освіти широких верств населення, інструментом самопізнання суспільства та людини.

Литература
Література
1. Аверьянов Л.Я. Социология: искусство задавать вопросы. – М. : 1998. – 238с.
2. Барвінський А.О. Соціологія. Курс лекцій. – К., Центр навчальної літератури, 2005. – 328 с.
3. Городяненко В.Г., Гілюн О.В., Демічева А.В., Легеза С.В., Липовська Н.А. Соціологія: підруч. – К. : Академія, 2008. – 544с.
4. Добреньков В.И., Кравченко А.И. Фундаментальная социология: В 15 т. – М. : ИНФРА-М, 2003. – Т. 1 : Теория и методология. – 906с.
5. Лукашевич М.П., Туленков М.В. Спеціальні та галузеві соціологічні теорії: Навч. посібн. – К., МАУП, 1999. – 344с.
6. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
7. Соціологія: короткий енциклопедичний словник (уклад. В.І. Волович та ін.). – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
8. Якуба О.О. Соціологія. Навчальний посібник для студентів. – Харків, Константа, 1996. – 245 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Соціологія освіти. Особистість. Імперична соціологія ХХ століття. Соціологія праці і управління.
 • Соціологія як наука
 • Основні етапи становлення економічної соціології
 • Соціологія політики
 • Специфіка та структура галузевих соціологічних теорій
 • Соціологія: сутність, інститути, проблеми
 • Соціологія праці
 • Поняття документу в соціології
 • Кр соціологія
 • Соціологія як наука про соціальні спільності. Предмет соціології
 • Соціологія як наука: об`єкт, предмет, структура і функції
Cгенерировано за 0.046308 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів