Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Соціальні погляди Платона і Арістотеля» (ID:33158)

| Размер: 20 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВСТУП 2
1. СУСПІЛЬНІ ПОГЛЯДИ ПЛАТОНА 2
2. КРИТИКА АРІСТОТЕЛЕМ СУСПІЛЬНИХ ПОГЛЯДІВ ПЛАТОНА 7
ВИСНОВКИ 12
Література 13

ВСТУП
Духовна спадщина давніх греків, на мою точку зору, має як би подвійний характер. З одного боку їх дослідження в різних сферах людського буття вражають своєю глибиною, широтою поглядів, оригінальністю мислення. Багато чого з їх напрацювань до сих пір не перевершені сучасними дослідниками. Можна припустити, що деякі з їх ідей, навіть до кінця не зрозумілі нашим сучасникам. Особливо це стосується філософських поглядів про час, простір, розвиток, існування надприродних сил, царину ідей.
Протилежне можна сказати про дослідження ними суспільних утворень. Вони чомусь не розуміли, що суспільство – це явище зовсім іншої природи, ніж природа і людина. Суспільство, як і людину, вони не відрізняли від світу речей. Не розуміли його як якесь окреме поняття. Суспільство для них – це і є держава, яка складається з суми людей або сімей. Хоча держава і суспільство на сьогоднішній день – це, якщо не протилежні, то дуже різні поняття.
Платон і Аристотель – філософи Давньої Греції, які значну свою увагу присвятили дослідженню соціальних питань. Ознайомлення з їхніми поглядами надає змоги більш глибоко засвоїти поняття суспільства і держави та порівняти їх з сучасними концепціями цих явищ.
ВИСНОВКИ
Платон і Арістотель в своїх творах пояснювали не суспільство як явище оточуючого світу, а його улаштування у вигляді соціальних систем того часу – давньогрецьких міст-полісів. Пріоритет в своїх міркуваннях вони надавали пануючим верствам суспільства: царської родині, аристократам, багатіям, військовим керівникам. Вони, на їх думку, є основою і запорукою справедливого розвитку суспільства.
Практично, обидва вони підходили до розгляду соціального з ідеалістичної точки зору. Показуючи людям можливість існування ідеальні держави у площині надреального, вони нібито обвинувачували їх в неспроможності побудувати таку державу в реальних умовах.
Багато говорячи про справедливість, вони одночасно обґрунтовували законність жахливого становища рабів, які були на той час основою економічного розвитку та розквіту грецьких міст.
Погляди Платона і Аристотеля не співпадає з сучасними концепціями відносно найкращої форми державного устрою. Якщо на сьогоднішній день загальновизнаною такою формою є демократія, то і Платон, і Аристотель додержувалися думки, що це є монархія або влада аристократії.


Литература
Література

1. Аристотель. Сочинения. – М., 1984. Т. 4., – 402с.
2. Арістотель. Політика / Пер. з давньогрец. О.Кисилюк. 3-є вид. – К., Основи, 2005. – 239 c.
3. Платон. Держава / Пер. з давньогрец. Д. Коваль, К., Основи, 2005. – С. 355.
4. Философская энциклопедия. – М., 1960-1970. т.1-5.
5. Філософія: Навчальний посібник для студентів і аспірантів вузів/ За ред.І.Ф.Надольного. – К., Вiкар, 1998. – 624 c.
6. Читанка з історії філософії. У 6 кн. Кн.1. Філософія стародавнього світу. /Г.І. Волинка (голова) та ін./ Редкол. - К., Довiра, 1992. – 206 c.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Розвиток психологічної думки в контексті філософії Стародавнього світу (Сократ, Платон, Арістотель)
 • Розвиток психологічної думки в контексті філософії Стародавнього світу (Сократ, Платон, Арістотель)
 • Класична доба античної філософії
 • ОСНОВНІ ЕТАПИ РОЗВИТКУ ПОЛІТИЧНОЇ ДУМКИ
 • Філософія Платона та неоплатонізм
 • Вчення Аристотеля про походження держави і права
 • СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНА ДОКТРИНА ПЛАТОНА
 • Проекти суспільного устрою Платона
 • Політ. погляди старод.світу Аристотель Платон Конфуций
 • Політичні доктрини античності
 • Реферат по філософії
Cгенерировано за 0.106342 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів