Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Трудовий колектив як соціальна організація» (ID:33152)

| Размер: 19 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ОСОБЛИВОСТІ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ ЯК СОЦІАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ 4
2. ОЗНАКИ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ 8
3. ФУНКЦІЇ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ 11
Висновки 14
Література 15


Вступ
Соціологія як наука про суспільство досліджує численні соціальні групи, з яких воно утворюється і між якими існують численні зв’язки та відносини. Виробничі соціальні групи є одними з них. Вони функціонують в економічній сфері суспільства і уявляють собою основні суб’єкти виробництва матеріальних і нематеріальних цінностей і послуг. Трудові колективи виступають особливим видом виробничих соціальних груп і характеризуються найвищим ступенем їх розвитку.
Трудові колективи – особливе утворення соціальної сфери. Вони активно досліджувалися раніше – в системі економічних зв’язків соціалістичного типу виробництва, де для них відводилося вирішальне значення в формуванні соціальних зв’язків і вихованні "нової" людини. Трудові колективи ринкової економіки можна вважати дещо відмінним поняттям – в них основним регулятором соціальних відносин виступають грошові критерії.
Не зважаючи на це, трудові колективи не втратили своєї актуальності й сьогодні. Розвиток ринкового виробництва показує, що гроші не є єдиним і головним в нашому житті. Спільна праця, сумісна діяльність в трудовому колективі залишає помітний слід у взаємовідносинах між людьми, формує певний вид міцних соціальних зв’язків.
Висновки
Основу будь-якої організації складає трудовий колектив. Люди об'єднуються у організації, щоб спільно здійснювати трудову діяльність, яка має істотні переваги перед індивідуальною діяльністю. Трудовий колектив організації виступає в наступних якостях: 1) Як соціальна організація. В цьому випадку він є різновидом суспільного інституту і характеризується управлінською ієрархією. 2) Як соціальна спільність – трудовий колектив виступає елементом в соціальній структурі суспільства та вказує на наявність в ній різноманітних соціальних шарів.
Вживаючи слово "колектив", в першу чергу розуміється, що це не звичайне скупчення людей, в якому вони пов’язані тільки виробничими завданнями та мають загальні інтереси. Колектив розуміється як специфічне соціальне утворення – між ними виникають не лише трудові, економічні відносини, а й більш тісні соціальні зв’язки, які згуртовують групу людей, перетворюють її на соціальну організацію. Трудовий колектив – це складний соціальний організм, що володіє власними законами розвитку, в якому протікають взаємозв'язані процеси різного характеру.


ЛитератураЛітература
1. Гавриленко І.М. Соціологія: соціальна статика. – К., ВЦ Київський університет, 2000. – 336с.
2. Кравченко А.И. Классики социологии менеджмента: Ф.Тейлор, А.Гастев. – Спб., Рус. христиан. гуманит. ин-т, 1999. – 319 с.
3. Лукашевич М. П. Соціологія економіки: Підручник для студ. вищих навч. закл.. — К. : Каравела, 2005. — 283с.
4. Лукашевич М.П., Туленков М.В. Спеціальні та галузеві соціологічні теорії: Навч.посібник. – К., МАУП, 1999. – 344с.
5. Полторак В.А. Соціологія. Основи соціології праці та управління. – К., НМК ВО, 1992 – 144 с.
6. Пригожин А.И. Социология организаций. – М., Наука, 1980. – 256 с.
7. Современная американская социология /Под ред. В.И.Добренькова. – М., Изд-во Моск. ун-та, 1994. – 296 с.
8. Соціологія: короткий енциклопедичний словник (уклад. В.І. Волович та ін.). – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
9. Соціологія: терміни, поняття, персоналії. Навчальний словник-довідник. / За заг. ред. В.М.Пічі. - К., Каравелла, 2002. – 480с.
10. Хижняк Л.М. Перетворення організацій в умовах соціально-економічних змін. – Харків, Основа, 1999 – 272 с.
11. Шипунов В.Г., Кишкель Е.Н. Основы управленческой деятельности. Управление персоналом. Управленческая психология. Управление на предприятии. – М., Высшая школа, 1999. – 304с.
12. Якуба О.О. Соціологія. Навчальний посібник для студентів. – Харків, Константа, 1996. – 245 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • КОЛЕКТИВ ЯК СОЦІАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ І СОЦІАЛЬНА СПІЛЬНІСТЬ
  • КОЛЕКТИВ ЯК СОЦІАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ І СОЦІАЛЬНА СПІЛЬНІСТЬ
  • Трудовий колектив в політичній системі суспільства
  • Трудовий колектив як основний елемент внутрішнього середовища підприємства
  • Трудовий колектив як основний елемент внутрішнього середовища підприємства
  • 1. Соціальна структура суспільства та методологія її аналізу. 2. Трудовий колектив в політичній системі суспільства.
  • Трудовий колектив як об’єкт управління
  • Контрольна з трудового права
  • Трудове право
  • Трудовий колектив
Cгенерировано за 0.043149 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...