Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Трудовий колектив як соціальна організація» (ID:33152)

| Размер: 19 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ОСОБЛИВОСТІ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ ЯК СОЦІАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ 4
2. ОЗНАКИ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ 8
3. ФУНКЦІЇ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ 11
Висновки 14
Література 15


Вступ
Соціологія як наука про суспільство досліджує численні соціальні групи, з яких воно утворюється і між якими існують численні зв’язки та відносини. Виробничі соціальні групи є одними з них. Вони функціонують в економічній сфері суспільства і уявляють собою основні суб’єкти виробництва матеріальних і нематеріальних цінностей і послуг. Трудові колективи виступають особливим видом виробничих соціальних груп і характеризуються найвищим ступенем їх розвитку.
Трудові колективи – особливе утворення соціальної сфери. Вони активно досліджувалися раніше – в системі економічних зв’язків соціалістичного типу виробництва, де для них відводилося вирішальне значення в формуванні соціальних зв’язків і вихованні "нової" людини. Трудові колективи ринкової економіки можна вважати дещо відмінним поняттям – в них основним регулятором соціальних відносин виступають грошові критерії.
Не зважаючи на це, трудові колективи не втратили своєї актуальності й сьогодні. Розвиток ринкового виробництва показує, що гроші не є єдиним і головним в нашому житті. Спільна праця, сумісна діяльність в трудовому колективі залишає помітний слід у взаємовідносинах між людьми, формує певний вид міцних соціальних зв’язків.
Висновки
Основу будь-якої організації складає трудовий колектив. Люди об'єднуються у організації, щоб спільно здійснювати трудову діяльність, яка має істотні переваги перед індивідуальною діяльністю. Трудовий колектив організації виступає в наступних якостях: 1) Як соціальна організація. В цьому випадку він є різновидом суспільного інституту і характеризується управлінською ієрархією. 2) Як соціальна спільність – трудовий колектив виступає елементом в соціальній структурі суспільства та вказує на наявність в ній різноманітних соціальних шарів.
Вживаючи слово "колектив", в першу чергу розуміється, що це не звичайне скупчення людей, в якому вони пов’язані тільки виробничими завданнями та мають загальні інтереси. Колектив розуміється як специфічне соціальне утворення – між ними виникають не лише трудові, економічні відносини, а й більш тісні соціальні зв’язки, які згуртовують групу людей, перетворюють її на соціальну організацію. Трудовий колектив – це складний соціальний організм, що володіє власними законами розвитку, в якому протікають взаємозв'язані процеси різного характеру.


ЛитератураЛітература
1. Гавриленко І.М. Соціологія: соціальна статика. – К., ВЦ Київський університет, 2000. – 336с.
2. Кравченко А.И. Классики социологии менеджмента: Ф.Тейлор, А.Гастев. – Спб., Рус. христиан. гуманит. ин-т, 1999. – 319 с.
3. Лукашевич М. П. Соціологія економіки: Підручник для студ. вищих навч. закл.. — К. : Каравела, 2005. — 283с.
4. Лукашевич М.П., Туленков М.В. Спеціальні та галузеві соціологічні теорії: Навч.посібник. – К., МАУП, 1999. – 344с.
5. Полторак В.А. Соціологія. Основи соціології праці та управління. – К., НМК ВО, 1992 – 144 с.
6. Пригожин А.И. Социология организаций. – М., Наука, 1980. – 256 с.
7. Современная американская социология /Под ред. В.И.Добренькова. – М., Изд-во Моск. ун-та, 1994. – 296 с.
8. Соціологія: короткий енциклопедичний словник (уклад. В.І. Волович та ін.). – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
9. Соціологія: терміни, поняття, персоналії. Навчальний словник-довідник. / За заг. ред. В.М.Пічі. - К., Каравелла, 2002. – 480с.
10. Хижняк Л.М. Перетворення організацій в умовах соціально-економічних змін. – Харків, Основа, 1999 – 272 с.
11. Шипунов В.Г., Кишкель Е.Н. Основы управленческой деятельности. Управление персоналом. Управленческая психология. Управление на предприятии. – М., Высшая школа, 1999. – 304с.
12. Якуба О.О. Соціологія. Навчальний посібник для студентів. – Харків, Константа, 1996. – 245 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • КОЛЕКТИВ ЯК СОЦІАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ І СОЦІАЛЬНА СПІЛЬНІСТЬ
  • КОЛЕКТИВ ЯК СОЦІАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ І СОЦІАЛЬНА СПІЛЬНІСТЬ
  • Трудовий колектив в політичній системі суспільства
  • Трудовий колектив як основний елемент внутрішнього середовища підприємства
  • Трудовий колектив як основний елемент внутрішнього середовища підприємства
  • 1. Соціальна структура суспільства та методологія її аналізу. 2. Трудовий колектив в політичній системі суспільства.
  • Трудовий колектив як об’єкт управління
  • Контрольна з трудового права
  • Трудове право
  • Трудовий колектив
Cгенерировано за 0.099006 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів