Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Економічний інститут, його роль, місце і функції у суспільстві» (ID:33143)

| Размер: 19 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Роль економіки в житті суспільства. 4
2. Функції економіки як соціального інституту. 9
Висновки 14
Література 15


Вступ
Основним у розвитку суспільства є формування чітко налагоджених, регламентованих, контрольованих і стійких соціальних взаємодій, соціальних зв'язків. Система соціальних інститутів визначає суспільний устрій суспільства і відповідно економічний, політичний устрій суспільства, тип культури, освіти. Багато в чому розвиток суспільства йде через формування і діяльність соціальних інститутів. Чим ширше інституалізована сфера в системі соціальних зв'язків, тим більшими можливостями володіє суспільство. Зрілість суспільства саме і визначається багатоманітністю соціальних інститутів, їх розвиненістю, здатністю надійно, стійко, професіонально задовольняти різноманітні потреби індивідів, соціальних спільностей людей.
В найбільшій мірі це вірно по відношенню до економіки як могутнього знаряддя перетворень у соціумі. Багато науковців та мислителів минулого визначало пріоритетну роль економічної сфери в житті суспільства. Розгляд економіки як соціального інституту здійснюють соціологи, які тим самим підкреслюють значення економічних зв’язків в зміцненні та налагодженні відношень всіх типів в суспільстві.
Висновки
Економіка – соціальний інститут, що має складну структуру. Це сукупність конкретних інститутів виробництва, розподілу, обміну та споживання, а також сукупність інституціолізованих секторів економіки: державного, кооперативного, приватновласницького, індивідуального. Економіка як соціальний інститут здійснює ряд функцій, які спрямовані на забезпечення функціонування і розвитку виробництва, розподіл, обмін та споживання. Основні ж функції економіки – це ті функції, які, насамперед, впливають на нові соціальні процеси.
Розглядаючи роль економіки в житті в суспільстві, слід критично ставитися до поширених серед суспільствознавців стереотипів, які містять в собі положення про те, що виробництво є рушійною силою історичного процесу. Розв’язання суперечностей між продуктивними силами і виробничими відносинами не є двигуном розвитку навіть самого виробництва. Воно відчуває на собі вплив значно більшого кола чинників, у тому числі політичних, культурно-ідеологічних, побутово-психологічних.
Функції економіки як соціального інституту спрямовані на організацію суспільної діяльності, що протистоїть спонтанній чи стихійній активності, структуруючи і схематизуючи її. Соціальний інститут економіки заохочує, винагороджує, або, навпаки, пригнічує і гальмує ті чи інші види діяльності людей, застосовуючи відповідні санкції у разі порушення стандартів поведінки.
ЛитератураЛітература
1. Вебер Макс. Избранное: протестантская этика и дух капитализма. – М., РОССПЭН, 2006. – 651с.
2. Гавриленко І.М. Соціологія: соціальна динаміка. – К., Київський університет, 2000. – 466 с.
3. Гавриленко І.М. Соціологія: соціальна статика. – К., Київський університет, 2000. – 336 с.
4. Добреньков В. И., Кравченко А. И. Социология. – М., ИНФРА-М, 2007. – 623 с.
5. Захарченко М.В., Погорілий О.І. Історія соціології (від античності до початку XX ст.) – К., 1993. – 286с.
6. Лукашевич М.П., Туленков М.В. Спеціальні та галузеві соціологічні теорії: навчальний посібник. – К., МАУП, 1999. – 344 с.
7. Миллс Райт. Социологическое воображение. – М., Стратегия, 1998. – 261 с.
8. Словарь: Современная западная социология. – М.,1990 – 285с.
9. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
10. Энгельс Ф. Письма 90-х годов // К. Маркс и Ф. Энгельс. Соч., т. 37. – С. 39.
11. Якуба О.О. Соціологія. Навчальний посібник для студентів. – Харків, Константа, 1996. – 245 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Суть менеджменту та його роль в розвитку сучасного суспільства
  • Історія розвитку економічного аналізу
  • Контрольна робота з релігієзнавства
  • Роль праці та трудового права в житті суспільства
  • Теорія конфлікту як парадигма сучасного соціологічного пізнання, її світоглядні і педодогічні основи та етапи розвитку
  • Соціологічна сутність релігії її роль і місце у суспільстві
  • Сім'я як соціальний феномен
  • Соціологія. Відповіді на питання
  • Соціологія як професія: зміст та основні напрямки професійної діяльності соціолога в українському суспільстві
  • Сучасні технології в інформаційному сервісі
Cгенерировано за 4.759864 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів