Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Соціальна структура суспільства» (ID:33138)

Просмотр временно не доступен
| Размер: 19 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: 1 СМС | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНУ “СОЦІАЛЬНА СТРУКТУРА СУСПІЛЬСТВА” В СОЦІОЛОГІЇ 4
2. СИСТЕМНО-ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ТА СТРАТИФІКАЦІЙНИЙ АСПЕКТИ СОЦІАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ СУСПІЛЬСТВА 8
Висновки 13
Література 14

Вступ
Суспільство – є одним з центральних понять соціології, яка зародилася та розвинулася саме як наука для дослідження людських спільнот. Практична цінність такого дослідження зрозуміла: не просто знати елементи суспільства, а й зрозуміти закони його розвитку, за допомогою яких навчитися впливати на нього з метою покращення суспільного життя, яке, як показує історичний досвід, ще ніколи не було бездоганним, або таким, яке влаштовувало б самих людей.
Ще з часів Давньої Греції філософи робили спроби пояснити, що таке суспільство та обґрунтувати його розподіл на певні верстви та класи, які на той час були дуже помітними у суспільному житті. Подібна практика продовжувалася і на протязі наступних століть, і крім опису того чи іншого суспільного утворення та закликів до революційного перетворення світу людей, вона не йшла. Упритул проблемами визначення структури суспільства розпочали займатися соціологи, коли з початку ХІХ століття соціологія стала окремою галуззю наукових знань про суспільство. Центральною проблемою соціології як раз і став аналіз соціальної структури суспільства.
Дана робота присвячена проблемі визначення соціальної структури суспільства з точки зору сучасної соціології.
Висновки
Суспільство визначається як надскладна, високоабстрактна категорія. Соціальна структура суспільства також є комплексним, багатовимірним утворенням. Звідси витікає проблема визначення такої структури, про складність чого свідчать різні підходи вчених щодо принципів означення структури суспільства. В цій роботі акцентувалася увага на соціогруповому, системно-організаційному та стратифікаційному підходах. Об’єднують ці підходи визнання різними соціологами важливості наявності у структурі суспільства певних соціальних утворень, які називаються соціальними групами. Дослідження соціальних груп, їх мобільності у соціальному часі і просторі повинно привести до вирішення основної проблеми соціології – виявлення закономірностей соціального розвитку людства.
Суспільство як соціальний феномен піддається розчленуванню на складові, відповідно до яких будується її структура, але, як показують праці різних соціологів, ще немає єдиного, загальновизнаного підходу у визначенні соціальної структури суспільства. Заслуговує уваги принцип розгляду суспільства як соціальної системи, в якому її складові елементи утворюють між собою зв’язки, залежності і взаємозалежності. Основними елементами при цьому виступають люди, їх взаємовідносини, соціальні інститути, соціальні організації, соціальні групи, спільноти, норми, цінності.
Як історичний феномен, соціальна структура суспільства перебуває в постійному розвитку. Його динаміка залежить насамперед від соціальної мобільності елементів соціальної структури.

Литература
Література

1. Гавриленко І.М. Соціологія. Кн.1. Соціальна статика. – К., Видавничий центр „Київський університет”, 2000. – 336 с.
2. Герасимчук А.А., Палеха Ю.І., Шиян О.М. Соціологія: Навч. посібник. – К., Видавництво Європейського університету, 2004. – 245с.
3. Гидденс Э. Стратификация и классовая структура. // Социологические исследования. 1992. N9. – 29 с.
4. Дюркгейм Э. Социология. Ее предмет, метод, предназначение. – М., Наука, 1987. – 275 с.
5. Макеєв С.О., Чорноволенко В.П., Оссовський В.Л., Костенко Н. В., Паніна Н. Соціологія: Навч. посібник. – К., Знання, 2003. – 454с.
6. Смелзер Н. Соціологія. – М., Феникс,1994. – 459 с.
7. Сорокин П. Человек, цивилизация, общество. — М., Изд. полит. литературы, 1992. – 234 с.
8. Соціологія: короткий енциклопедичний словник / уклад. В.І.Волович та ін. – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
9. Соціологія: Підручник / за ред. В.Г.Городяненка – К., Видавничий центр «Академія», 2002. – 356 с.
10. Юрій М. Ф. Соціологія: Підручник. – К., Дакор, 2004. – 548с.
Просмотр
Просмотр временно не доступен
Скачивание
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Соціальна структура суспільства: основні елементи та принципи їх взаємодії
 • Соціальна структура суспільства: основні елементи та принципи їх взаємодії
 • Основні різновиди соціальних спільностей в українському суспільстві, умови і напрямки їх формування
 • 1. Соціальна структура суспільства та методологія її аналізу. 2. Трудовий колектив в політичній системі суспільства.
 • Соціальна структура суспільства сутність та види
 • Соціальна стратифікація і соціальна мобільність
 • Соціальна структура сучасного українського суспільства
 • Поняття соціальної структури суспільства
 • Сучасні форми соціальної нерівності
 • СОЦІАЛЬНА СТРУКТУРА СУСПІЛЬСТВА
 • Соціальна структура суспільства. Суть, основні елементи і принципи їх взаємодії
Cгенерировано за 0.011522 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів