Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Соціальна структура суспільства» (ID:33138)

Просмотр временно не доступен
| Размер: 19 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: 1 СМС | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНУ “СОЦІАЛЬНА СТРУКТУРА СУСПІЛЬСТВА” В СОЦІОЛОГІЇ 4
2. СИСТЕМНО-ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ТА СТРАТИФІКАЦІЙНИЙ АСПЕКТИ СОЦІАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ СУСПІЛЬСТВА 8
Висновки 13
Література 14

Вступ
Суспільство – є одним з центральних понять соціології, яка зародилася та розвинулася саме як наука для дослідження людських спільнот. Практична цінність такого дослідження зрозуміла: не просто знати елементи суспільства, а й зрозуміти закони його розвитку, за допомогою яких навчитися впливати на нього з метою покращення суспільного життя, яке, як показує історичний досвід, ще ніколи не було бездоганним, або таким, яке влаштовувало б самих людей.
Ще з часів Давньої Греції філософи робили спроби пояснити, що таке суспільство та обґрунтувати його розподіл на певні верстви та класи, які на той час були дуже помітними у суспільному житті. Подібна практика продовжувалася і на протязі наступних століть, і крім опису того чи іншого суспільного утворення та закликів до революційного перетворення світу людей, вона не йшла. Упритул проблемами визначення структури суспільства розпочали займатися соціологи, коли з початку ХІХ століття соціологія стала окремою галуззю наукових знань про суспільство. Центральною проблемою соціології як раз і став аналіз соціальної структури суспільства.
Дана робота присвячена проблемі визначення соціальної структури суспільства з точки зору сучасної соціології.
Висновки
Суспільство визначається як надскладна, високоабстрактна категорія. Соціальна структура суспільства також є комплексним, багатовимірним утворенням. Звідси витікає проблема визначення такої структури, про складність чого свідчать різні підходи вчених щодо принципів означення структури суспільства. В цій роботі акцентувалася увага на соціогруповому, системно-організаційному та стратифікаційному підходах. Об’єднують ці підходи визнання різними соціологами важливості наявності у структурі суспільства певних соціальних утворень, які називаються соціальними групами. Дослідження соціальних груп, їх мобільності у соціальному часі і просторі повинно привести до вирішення основної проблеми соціології – виявлення закономірностей соціального розвитку людства.
Суспільство як соціальний феномен піддається розчленуванню на складові, відповідно до яких будується її структура, але, як показують праці різних соціологів, ще немає єдиного, загальновизнаного підходу у визначенні соціальної структури суспільства. Заслуговує уваги принцип розгляду суспільства як соціальної системи, в якому її складові елементи утворюють між собою зв’язки, залежності і взаємозалежності. Основними елементами при цьому виступають люди, їх взаємовідносини, соціальні інститути, соціальні організації, соціальні групи, спільноти, норми, цінності.
Як історичний феномен, соціальна структура суспільства перебуває в постійному розвитку. Його динаміка залежить насамперед від соціальної мобільності елементів соціальної структури.

Литература
Література

1. Гавриленко І.М. Соціологія. Кн.1. Соціальна статика. – К., Видавничий центр „Київський університет”, 2000. – 336 с.
2. Герасимчук А.А., Палеха Ю.І., Шиян О.М. Соціологія: Навч. посібник. – К., Видавництво Європейського університету, 2004. – 245с.
3. Гидденс Э. Стратификация и классовая структура. // Социологические исследования. 1992. N9. – 29 с.
4. Дюркгейм Э. Социология. Ее предмет, метод, предназначение. – М., Наука, 1987. – 275 с.
5. Макеєв С.О., Чорноволенко В.П., Оссовський В.Л., Костенко Н. В., Паніна Н. Соціологія: Навч. посібник. – К., Знання, 2003. – 454с.
6. Смелзер Н. Соціологія. – М., Феникс,1994. – 459 с.
7. Сорокин П. Человек, цивилизация, общество. — М., Изд. полит. литературы, 1992. – 234 с.
8. Соціологія: короткий енциклопедичний словник / уклад. В.І.Волович та ін. – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
9. Соціологія: Підручник / за ред. В.Г.Городяненка – К., Видавничий центр «Академія», 2002. – 356 с.
10. Юрій М. Ф. Соціологія: Підручник. – К., Дакор, 2004. – 548с.
Просмотр
Просмотр временно не доступен
Скачивание
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Соціальна структура суспільства: основні елементи та принципи їх взаємодії
 • Соціальна структура суспільства: основні елементи та принципи їх взаємодії
 • Основні різновиди соціальних спільностей в українському суспільстві, умови і напрямки їх формування
 • 1. Соціальна структура суспільства та методологія її аналізу. 2. Трудовий колектив в політичній системі суспільства.
 • Соціальна структура суспільства сутність та види
 • Соціальна стратифікація і соціальна мобільність
 • Соціальна структура сучасного українського суспільства
 • Поняття соціальної структури суспільства
 • Сучасні форми соціальної нерівності
 • СОЦІАЛЬНА СТРУКТУРА СУСПІЛЬСТВА
 • Соціальна структура суспільства. Суть, основні елементи і принципи їх взаємодії
Cгенерировано за 0.011350 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...