Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Этносоциология. Вариант 19» (ID:33135)

| Размер: 24 кб. | Объем: 16 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ПРЕДМЕТ ЕТНОСОЦІОЛОГІЇ, ПРИЧИНИ ЙОГО ВИНИКНЕННЯ 4
2. ПОНЯТТЯ ЕТНОСУ 6
3. ТЕОРІЯ ЕТНОГЕНЕЗУ Л. ГУМІЛЬОВА 10
Висновки 15
Література 16


Вступ
Поняття "етносоціологія", або соціологія міжнаціональних (міжетнічних) відносин", останнім часом становиться все більш актуальним. Це викликано потребами наукового аналізу сучасних складних і суперечливих суспільних процесів, серед яких національні (етнічні) та міжнаціональні (міжетнічні) набули особливого значення. Пробудження до життя національних ідей, проблеми ліквідації залишків національного гноблення, виявлення основних шляхів і тенденцій національного відродження і державотворення диктують потребу посилення уваги до джерел і рушійних сил національних процесів, умов і чинників, що впливають на характер і особливості протікання, динаміку розвитку.
Перехід від механічної єдності і синкретичних способів існування націй, народностей і етнічних груп до нового характеру міжнаціональних відносин значною мірою пов’язаний із забезпеченням діалектичного взаємозв’язку загального і одиничного, людства і нації, нації і людини. Це виявляється у швидкій зміні геополітичної обстановки, загостренні не лише соціально-економічних і політичних суперечностей, а й в посиленні міжнаціональної (міжетнічної) напруженості. Етносоціологія, вивчаючи особливості розвитку націй та етносів, допомагає вирішувати складні міжнаціональні проблеми.

Висновки
Етносоціологія – це спеціальна соціологічна теорія, що досліджує походження, сутність і функції різних етносів (плем’я, народність, нація) з метою виявлення закономірності їх взаємодії та пізнання механізмів інтеграції в систему існуючих соціальних відносин. Об’єктом етносоціології є люди, що утворюють різноманітні соціально-етнічні спільноти, представлені у різних соціально-етнічних організаціях та інститутах, виступають дійовими особами в подіях, явищах і процесах соціально-етнічного характеру.
Етносоціологія відрізняється від інших наук, що вивчають етнічні спільноти, своїм предметом дослідження, до якого входить сукупність соціально-етнічних відносин, що виникають між представниками різних соціально-етнічних груп, спільнот у процесі їх утворення, життєдіяльності та розвитку.
Головним об’єктом уваги етносоціології є етноси – групи спільної історичної еволюції. Етнос має свої закономірності виникнення, розвитку та занепаду (процес етногенезу). Досить численний, згуртований і самоорганізований етнос є соціополітичною групою або нацією. Етнос виступає суб’єктом культури, нація – держави.
Сучасна етносоціологія містить у собі декілька методологічних та теоретичних підходів щодо визначення понять "етнос", "нація", а також має різні концепції етногенезу – виникненню та розвитку етносу. Кожен з цих підходів має як своїх прихильників, так і своїх опонентів. В цілому, система етносоціологічного знання дозволяє відшукувати нові шляхи та розв’язувати проблемні питання етносу та етногенезу для виявлення найбільш приємлемого для всіх пояснення етносоціальних явищ.
Литература
Література
1. Арбєніна В.Л. Етносоціологія: навч. посібник. – Х. : ХНУ ім.В.Н.Каразіна, 2007. – 315с.
2. Бромлей Ю.В. Этнос и этнография. – М., Наука, 1973. – 324с.
3. Гайнутдинов Р.И. Методологические аспекты проблемы этнического сознания. – Л.: ЛГУ, 1990. –189с.
4. Гумилев Л.Н. Этногенез и биосфера Земли. – М., ДИ-ДИК, 1994. – 638с.
5. Євтух В. Б., Трощинський В. П., Галушко К. Ю., Данилюк І. В., Малиновська О. А. Етносоціологія: терміни та поняття: Навч. посіб. – К., Фенікс, 2003. – 280с.
6. Лукашевич М.П., Туленков М.В. Спеціальні та галузеві соціологічні теорії (етносоціологія): Навчальний посібник. – К.: МАУП, 1998, – 344с.
7. Обушний М.І. Етнос і нація: проблеми ідентичності. – К. : Український Центр духовної культури, 1998. – 203с.
8. Онищенко І.Г. Етно- та націогенез в Україні (етнополітологічний аналіз). – К., Четверта хвиля, 1997. – 239с.
9. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., Инфра-М-Норма, 1998. – 488 с.
10. Соціологія: короткий енциклопедичний словник (уклад. В.І. Волович та ін.). – – К. : Укр. Центр духовної культури, 1998. – 728с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Економіка підприємства контрольна
 • Менеджмент контрольная
 • Контрольна робота з міжнародних економічних відносин
 • Прогнозирование и макроэкономическое планирование
 • Экономика труда
 • Аудит издержек обращения
 • Аудит издержек обращения
 • Основы экологии
 • Методы принятия управленческих решений
 • Колектив
 • Философское учение киников
Cгенерировано за 0.058949 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів