Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Этносоциология. Вариант 19» (ID:33135)

| Размер: 24 кб. | Объем: 16 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ПРЕДМЕТ ЕТНОСОЦІОЛОГІЇ, ПРИЧИНИ ЙОГО ВИНИКНЕННЯ 4
2. ПОНЯТТЯ ЕТНОСУ 6
3. ТЕОРІЯ ЕТНОГЕНЕЗУ Л. ГУМІЛЬОВА 10
Висновки 15
Література 16


Вступ
Поняття "етносоціологія", або соціологія міжнаціональних (міжетнічних) відносин", останнім часом становиться все більш актуальним. Це викликано потребами наукового аналізу сучасних складних і суперечливих суспільних процесів, серед яких національні (етнічні) та міжнаціональні (міжетнічні) набули особливого значення. Пробудження до життя національних ідей, проблеми ліквідації залишків національного гноблення, виявлення основних шляхів і тенденцій національного відродження і державотворення диктують потребу посилення уваги до джерел і рушійних сил національних процесів, умов і чинників, що впливають на характер і особливості протікання, динаміку розвитку.
Перехід від механічної єдності і синкретичних способів існування націй, народностей і етнічних груп до нового характеру міжнаціональних відносин значною мірою пов’язаний із забезпеченням діалектичного взаємозв’язку загального і одиничного, людства і нації, нації і людини. Це виявляється у швидкій зміні геополітичної обстановки, загостренні не лише соціально-економічних і політичних суперечностей, а й в посиленні міжнаціональної (міжетнічної) напруженості. Етносоціологія, вивчаючи особливості розвитку націй та етносів, допомагає вирішувати складні міжнаціональні проблеми.

Висновки
Етносоціологія – це спеціальна соціологічна теорія, що досліджує походження, сутність і функції різних етносів (плем’я, народність, нація) з метою виявлення закономірності їх взаємодії та пізнання механізмів інтеграції в систему існуючих соціальних відносин. Об’єктом етносоціології є люди, що утворюють різноманітні соціально-етнічні спільноти, представлені у різних соціально-етнічних організаціях та інститутах, виступають дійовими особами в подіях, явищах і процесах соціально-етнічного характеру.
Етносоціологія відрізняється від інших наук, що вивчають етнічні спільноти, своїм предметом дослідження, до якого входить сукупність соціально-етнічних відносин, що виникають між представниками різних соціально-етнічних груп, спільнот у процесі їх утворення, життєдіяльності та розвитку.
Головним об’єктом уваги етносоціології є етноси – групи спільної історичної еволюції. Етнос має свої закономірності виникнення, розвитку та занепаду (процес етногенезу). Досить численний, згуртований і самоорганізований етнос є соціополітичною групою або нацією. Етнос виступає суб’єктом культури, нація – держави.
Сучасна етносоціологія містить у собі декілька методологічних та теоретичних підходів щодо визначення понять "етнос", "нація", а також має різні концепції етногенезу – виникненню та розвитку етносу. Кожен з цих підходів має як своїх прихильників, так і своїх опонентів. В цілому, система етносоціологічного знання дозволяє відшукувати нові шляхи та розв’язувати проблемні питання етносу та етногенезу для виявлення найбільш приємлемого для всіх пояснення етносоціальних явищ.
Литература
Література
1. Арбєніна В.Л. Етносоціологія: навч. посібник. – Х. : ХНУ ім.В.Н.Каразіна, 2007. – 315с.
2. Бромлей Ю.В. Этнос и этнография. – М., Наука, 1973. – 324с.
3. Гайнутдинов Р.И. Методологические аспекты проблемы этнического сознания. – Л.: ЛГУ, 1990. –189с.
4. Гумилев Л.Н. Этногенез и биосфера Земли. – М., ДИ-ДИК, 1994. – 638с.
5. Євтух В. Б., Трощинський В. П., Галушко К. Ю., Данилюк І. В., Малиновська О. А. Етносоціологія: терміни та поняття: Навч. посіб. – К., Фенікс, 2003. – 280с.
6. Лукашевич М.П., Туленков М.В. Спеціальні та галузеві соціологічні теорії (етносоціологія): Навчальний посібник. – К.: МАУП, 1998, – 344с.
7. Обушний М.І. Етнос і нація: проблеми ідентичності. – К. : Український Центр духовної культури, 1998. – 203с.
8. Онищенко І.Г. Етно- та націогенез в Україні (етнополітологічний аналіз). – К., Четверта хвиля, 1997. – 239с.
9. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., Инфра-М-Норма, 1998. – 488 с.
10. Соціологія: короткий енциклопедичний словник (уклад. В.І. Волович та ін.). – – К. : Укр. Центр духовної культури, 1998. – 728с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Економіка підприємства контрольна
 • Менеджмент контрольная
 • Контрольна робота з міжнародних економічних відносин
 • Прогнозирование и макроэкономическое планирование
 • Экономика труда
 • Аудит издержек обращения
 • Аудит издержек обращения
 • Основы экологии
 • Методы принятия управленческих решений
 • Колектив
 • Философское учение киников
Cгенерировано за 0.064779 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...