Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Сучасна еліта України – відкрита чи закрита» (ID:33120)

| Размер: 21 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Концепції еліт в світлі визначення їх відкритості 4
2. Характеристики української еліти 7
3. Формування еліти 10
Висновки 15
Література 16

Вступ
Великі надії в Україні з перших років незалежності покладалися на „нову” українську еліту. І саме тому, що вона почала було формуватися переважно як носій національно-культурних ідей і цінностей. За таких обставин потенційно наріжним каменем творення новітньої української держави мала стати тисячоліттями незреалізована національна ідея. Проте, вже сьогодні ми можемо сказати, що такі надії відносно нової української еліти себе не виправдали.
Важливою запорукою прогресивного демократичного розвитку новітньої України є не лише формування власної нової, національно зорієнтованої еліти, але й узгодження дій еліти всередині себе та з іншими суб’єктами політичного процесу в Україні. Власне, від такої узгодженості суттєво залежить не лише результат державотворення, але і єдність, цілісність України як унітарної держави. Розгляд цих питань дозволить правильно зорієнтуватися в тих суспільно-політичних процесах, які тривають сьогодні в державі і суспільстві. Особливо важливим в такому дослідженні є визначення проблеми щодо відкритості чи закритості української еліти.

Висновки
Політична еліта сучасної України не є, як того потребує забезпечення суспільного розвитку країни, позакласовою соціальною групою, що виражає інтерес суспільства в цілому. Це – верхівка панівного класу, що здійснює керівництво суспільством в ім’я підтримки соціальної системи, яка і ставить цей клас у привілейований стан.
На даному етапі розвитку суспільства, українська еліта, скоріш за усе, ще не визначилася з питанням відкритості або закритості. З одного боку, спостерігається значна степінь закритості тієї еліти, яка в даний момент має вищі державні повноваження. З іншого боку, активно тривають процеси формування контреліти, яка здійснює відбір кандидатів безпосередньо з мас, і тим забезпечує широкий зв’язок, відкритість з ними. Прихід до влади контреліти практично змінює весь склад попередніх владних структур, проводить оновлення керівників, лідерів, організаторів всіх рівнів і сфер. Вони, а не хто-небудь інший починають вершити долю України і українців. В цей же час відбувається зародження та формування або нової еліти, або відродження сили попередніх елітних структур.
В першу чергу, від справжньої еліти очікують на шляхетність. Це її принципова ознака. Чесній, благородній та патріотично налаштованої еліті нема чого ховатися від народу. Високі моральні вимоги до людей еліти, самі по собі створять бар’єри для неможливості потрапити туди випадковим людям та тим, що мають низькокорисливі цілі. Для України, стосовно її еліти, це найгостріша проблема. Коли в цілому замислитися про сутнісні параметри і характеристики сучасної української еліти як цілісного феномена, що радикально впливає на життя і долю України, то, на жаль, назвати її меншістю першого ґатунку досить проблематично. Скоріше за усе, це наслідок значної відкритості елітних груп для різного роду кон'юктурщиків, які потрапляють до вищих ешелонів влади під час боротьби за владу. Українська еліта, можна сказати, – не еліта, а нескінченне число спроб стати такою.

Литература
Література
1. Ашин Г. К., Понеделков А. В., Игнатов В. Г., Старостин А. М. Основы политической элитологии: Учеб. пособие. – М., ПРИОР, 1999. – 304 с.
2. Головатий М. Ф. Політична психологія: Навч. посіб. – К., МАУП, 2001. – 136 с.
3. Головатий М. Ф. Соціологія політики: навч. посіб. – К., МАУП, 2003. – 504 с.
4. Еліти в суспільстві: Навчальний зміст теоретичної проблеми / М. Шульга, О. Потєхін, Н. Бойко та ін. // Розбудова держави. – 1998, – №7 - 8.
5. Мандзій Л. Особливості формування політичної еліти в Україні // Вісник Львів. ун-ту. – Серія філософські науки. – Львів, 2000. Вип.2. – С.189-194.
6. Михальченко М.І., Журавський В.С., Шанчер В.В. Соціально-політична трансформація України: реальність, міфологеми, проблеми вибору. – К., Логос. 1997. – 178с.
7. Пахарев А. Лидерство в политике / Институт политических и этнонациональных исследований НАН Украины. – К., 1998. – 96с.
8. Политология: Энциклопедический словарь / за ред. Ю.Аверьянова.– М., МКУ, 1993. – 431 с.
9. Політологічний енциклопедичний словник / Упорядник В. П. Горбатенко. – К., Генеза, 2004. – 736 с.
10. Політологія: Підручн. для вищ. навч. закладів / за заг. ред. Ю. І. Кулагіна, В. І. Полуріза. – К., Альтерпрес, 2002. – 612 с.
11. Пряжников Н. С. Психология элитарности. – М., Московский психолого-социальный інститут, 2000. – 512 с.

Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Проблема співставлення і тайна оплати праці
 • Контрольна управління персоналом
 • _Економічний аналіз
 • Системний підхід до вивчення організації. Організація як закрита та відкрита система. Організація як система. Системна модель організації Дж. Міллера
 • політична еліта
 • Менеджмент, 7 питань
 • Політичні еліти і лідерство
 • ХАРАКТЕРНІ РИСИ ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ СВІТОВОГО ГОСПОДАРСТВА
 • "Сучасні економічні теорії"
 • "Сучасні економічні теорії"
 • Контрольна з економіки
Cгенерировано за 0.097546 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів