Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Стосунки в колективі» (ID:33117)

| Размер: 19 кб. | Объем: 13 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Вплив соціально-психологічного клімату на стосунки в колективі. 4
2. Конфлікти в групі як особливий вид стосунків в колективі. 8
3. Стосунки в колективі як психологічна взаємодія індивідів. 11
Висновки 14
Література 15


Вступ
Стосунки в колективі знаходяться в площині уваги психології як науки через те, що, по-перше, стосунки, поведінка людського індивіда розглядаються психологією як прояв його діяльності, а діяльність, в свою чергу, є предметом психологічних досліджень через поняття активності, потреб і мотивацій людини, які вона має в процесі здійснення окремих актів поведінки і всієї своєї діяльності в цілому. По-друге, стосунки в колективі в значній мірі залежать від моральних і психологічних характеристик членів, які його складають. Всі психологічні якості особистості (її емоційна, вольова та когнітивна сфера) вивчаються різними галузями психології. Але найголовніше, що досліджує психологія в колективі – це прояви групової свідомості, колективних настроїв і взагалі, психологію групової діяльності.
В даній роботі будуть розглянуті найважливіші, на наш погляд, психологічні аспекти групової поведінки, які визначають стосунки в колективі: формування сприятливого соціально-психологічного клімату в групі, виникнення конфліктів в колективі, а також психологічні механізми взаємовпливу індивідів в процесі спілкування в групі.
Висновки
Стосунки в колективі в значній степені залежать від самих людей. Кожний індивід є неповторним, має свій набір особистісних характеристик, у відповідності з якими відбувається його спілкування в групі. Моральні, ділові та психологічні якості особистості визначають стиль її поведінки в групі, роблять її конформною або неконформною для інших членів. Найбільші переваги в налагодження стосунків з людьми мають конформні і комунікабельні особистості, тобто ті, які мають такий набір внутрішніх якостей, що без напруження дозволяє їй налагоджувати і підтримувати контакти з іншими індивідами, адекватно оцінювати ситуацію, чітко, без подвійних тлумачень репрезентувати себе на міжособистісному рівні.
Значний вплив на стосунки в колективі здійснюють соціально-психологічні фактори, тобто вплив самої групи, її тиск на особистість. В цьому плані кожний індивід підвернутий дії певних механізмів взаємовпливу, які не завжди осмислюються на рівні свідомого контролю над собою. Імітація, навіювання, конформність, переконання – як механізми взаємовпливу структурують поведінку індивіда в різноманітних ситуаціях спілкування, визначають форму і характер стосунків людей в колективі.
Особливо стосунки в колективі залежать від таких характеристик групи як соціально-психологічний клімат і конфліктність. Повсякденна атмосфера комунікативної взаємодії, усталені стереотипи поведінки та способів розв’язання проблемних питань визначають характер стосунків в колективі, надають їм своєрідне забарвлення, яке є різним в різних колективах і групах.


Литература
Література
1. Винославська О.В., Малигіна М.П. Людські стосунки: Навч. посіб. – К., КВІЦ, 2001. – 82с.
2. Джонсон Девід В. Соціальна психологія: тренінг міжособистісного спілкування. – К., КМ Академія, 2003. – 288с.
3. Корнєв М.Н., Коваленко А.Б. Соціальна психологія: Підручник. – К., 1995. – 304с.
4. Ликсон Ч. Конфликт: Семь шагов к миру. – СПб., Питер Паблишинг, 1997. – 160с.
5. Матюша І.К. Особистість і колектив як цілісна гармонійна система: Навч.-метод. посібник / Інститут змісту і методів навчання. – К., 1997. – 188с.
6. Обозов Н.Н. Психология межличностных отношений. – К., 1990. – 165с.
7. Орбан Л.Е., Гриджук Д.М. Соціальна психологія особистості. – К., 1997. – 108с.
8. Психологічний клімат колективу / С. Максименко (заг.ред.). – К., Главник, 2004. – 96с.
9. Рубин Дж., Пруйт Д., Сунг Хе Ким. Социальный конфликт: эскалация, тупик, разрешение. – СПб., Прайм-Еврознак, 2003. – 352с.
10. Скотт Д.Г. Конфликты: Пути их преодоления. – К., Внешторгиздат, 1991.–190c.
11. Шапар В Б. Психологічний тлумачний словник. – Харків, Прапор, 2004. – 640с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Відносини та ролі в колективі
  • Відносини та ролі в колективі
  • Основні поняття службового етикету
  • Види психологічного клімату в колективах організації
  • Стосунки між юнаками та дівчатами
  • "Колектив і його особливості"
  • "Колектив і його особливості"
  • Адаптація персоналу
  • Цілі, рівні, функції міжособистого спілкування
  • Дипломатія Данила Галицького
Cгенерировано за 0.005498 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...