Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Основні завдання психології медичної праці» (ID:33112)

| Размер: 18 кб. | Объем: 11 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВСТУП 3
1. ЗАВДАННЯ ЩОДО ПОКРАЩЕННЯ ПСИХОЛОГІЧНИХ УМОВ ПРОФЕСІЙНОГО СЕРЕДОВИЩА 4
2. ЗАВДАННЯ ЩОДО ПОКРАЩЕННЯ ВЗАЄМОВІДНОСИН У МЕДИЧНИХ КОЛЕКТИВАХ 8
ВИСНОВКИ 12
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 13
ВСТУП
На сучасному етапі розвитку психологічної науки актуальною і доцільною є конкретизація загальної психології стосовно найважливішої сторони діяльності людини – праці, зокрема, медичної. Предметом вивчення психології медичної праці є закономірності функціонування і формування особистості у процесі медичної праці, взаємодія з виробничим середовищем, вплив факторів трудової діяльності на особистість медичного працівника. Відповідно до цього, навчальна дисципліна “Психологія медичної праці” також спрямована на пізнання психологічної сутності професійної діяльності медичних працівників, вивчення особливостей їх особистості, взаємодії з виробничим середовищем. Як і інші науки, психологія медичної праці прагне до поглиблення знань про предмет свого дослідження. На шляху до цього вона закликана розв’язати комплекс завдань, який умовно можна розділити на дві великі частини: покращення психологічних умов діяльності у професійному середовищі і вирішення проблем особистісного і міжособистісного характеру в колективах медичних працівників.
ВИСНОВКИ
Психологія медичної праці має у своєму складі багато запозичених елементів дослідження з інших галузей психології: психології праці, психології особистості, психології трудових колективів, соціальної психології, психології управління, психології спілкування, дитячої і вікової психології та ін. В медичній сфері мають місце практично всі феномени, що розглядаються в межах психологічної науки, однак, при цьому вони мають одну дуже важну особливість – діяльність медичних працівників у великій мірі обумовлена обов’язком лікування та принесення полегшення хворим.
Психологія медичної праці постала як наука, яка призначена дослідити психологічні умови нелегкого, а часом і руйнівного для особистості лікаря труда. Саме необхідність захистити людину у білому халаті, створити для неї психологічно благоприємні умови для роботи викликало появу низки завдань, що розв’язуються в межах психології медичної праці. Такі завдання спрямовані як на загальне покращення ситуації на роботі навколо медперсоналу, так і на вдосконалення особистісних і міжособистісних характеристик.
Виконання цих завдань повинно посприяти кардинальній зміні ситуації навколо праці лікарів, зробити її більш змістовною та такою, що наносить найменшої шкоди для медпрацівників та їх особистості. Психологія медичної праці, як і вся психологія, закликана продукувати рекомендації відносно гармонізації стосунків між людьми, підвищення ефективності спілкування між ними, створення сприятливого психологічного клімату у медичних закладах.


Литература

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Абрамова Г. С. Практическая психология. – Екатеринбург: Деловая книга, 1998. – 368 с.
2. Баклицький І.О. Психологія праці: підручник. – К. : Знання, 2008. – 655с.
3. Безносов С.П., Профессиональная деформация личности. – СПб, Речь, 2004. – 310с.
4. Блейхер В.М., Крук И.В. Патопсихологическая диагностика. – К.: Здоровья, 1986. – 280 с.
5. Богучарова О. І. Здоров’я особистості у психологічній перспективі. – К., 2004. – 112с.
6. Вітенко І.С. Загальна та медична психологія. – К., Здоров'я, 1994. – 295с.
7. Вітенко І. С. Психологічні основи лікувально-профілактичної діяльності та підготовки лікаря загальної практики-сімейного лікаря. – Х.: Золоті сторінки, 2002. — 392 с.
8. Крушельницька Я.В. Фізіологія і психологія праці. – К., КНЕУ, 2000. – 232с.
9. Ткачук В. Г., Хапко В. Є. Психофизиология труда. — К., МАУП, 1999. – 88с.
10. Чуприков А. П., Прокопович Е. М., Лобанов С. О. Навчальна програма дисципліни “Психологія медичної праці”. – К.: МАУП, 2002. – 14 с.
11. Шапар В.Б. Сучасний тлумачний психологічний словник. – Х. : Прапор, 2005. – 639с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Медична психологiя в контексті сучасної лікувальної практики
  • Експеримент в психологіії праці
  • Експеримент в психологіії праці
  • Особливості експерименту в психології праці
  • Особливості експерименту в психології праці
  • Розділи психології праці
  • Розвиток психології як науки про свідомість до формування експериментальної психології
  • Інженерна психологія як наука
  • Інженерна психологія як наука
  • Педагогіка та психологія
Cгенерировано за 0.101975 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів