Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Охарактеризуйте основні завдання сучасної психології. Покажіть, яке місце займає психологія в системі наукових знань.» (ID:33105)

| Размер: 22 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ЗАВДАННЯ СУЧАСНОЇ ПСИХОЛОГІЇ 4
2. МІСЦЕ ПСИХОЛОГІЇ В СИСТЕМІ НАУКОВИХ ЗНАНЬ 8
Висновки 13
Література 14Вступ
Останніми роками спостерігається бурхливий розвиток психологічної науки, що обумовлюється різноманіттям теоретичних і практичних задач, які постають перед нею. Не менш уваги приділяється психології й у нашій країні внаслідок зростання потреб у використанні психологічних знань у всіх галузях сучасної освіти і бізнесу. Протягом останніх десятиліть значно розширилися діапазон і напрями психологічних досліджень, з'явилися нові наукові дисципліни. Змінився понятійний апарат психологічної науки, висуваються нові гіпотези і концепції, психологія безперервно збагачується новими емпіричними даними. До сучасного розуміння свого призначення психологія пройшла декілька етапів в історичному розвиткові, які змінювалися в залежності від того, які завдання ставили дослідники при вивченні такого складного явища як психіка. Сьогоднішній розвиток науки, техніки і людства в цілому невідворотно ставить перед психологією нові завдання.
Висновки
Сьогодні психологія займає одне із ведучих місць в системі наукового знання і має велике значення в суспільному житті і в діяльності людини. Знання та висновки психологічної науки використовуються для налагодження ефективних взаємостосунків людських індивідів в соціальних групах. Дослідження, які проводять психологи в різних областях практичної сфери людини, засновані на використанні наукових методів пізнання і ефективність яких залежить від правильного і доцільного їх використання в тому чи іншому випадку.
Сучасна психологія являє собою дуже розгалужену систему наукових дисциплін, що перебувають на різних щаблях формування, пов'язаних з різноманітними сферами практики. Вона зосереджує свої зусилля як на подальшому вивченні психіки, дослідженні теоретичних проблем розвитку й діяльності особистості, так і на розв’язанні практичних завдань оптимізації поведінки та діяльності особистості у сфері науки, виробництва, культури, освіти, медицини тощо.
Значення психології серед інших наук постійно зростає. Світ у своєму динамічному русі стає дедалі складнішим, виникають нові проблеми людського існування, що вимагають нових наукових підходів, теорій, концепцій, нової методології і нових методів дослідження психічних явищ. Проте це не означає, що все надбане раніше психологією як наукою має бути відкинуто як застаріле і непотрібне. Адже існують одвічні проблеми людського буття, глобальні питання, відповідь на які сучасна наука не може дати без урахування попереднього досвіду.

Литература
Література
1. Годфруа Ж. Что такое психология: В 2-х т. Т. 1: Пер. с франц. – М., Мир 1992. – 496 с.,
2. Максименко С. Д., Зайчук В. О., Клименко В. В., Соловієнко В. О. Загальна психологія. – К., Форум, 2000. –543с.
3. М'ясоїд П.А. Загальна психологія. – К., Вища школа, 2001. – 487с
4. Нємов Р.С. Психологія. Книга 1. Загальні основи психології. – Рівне, Вертекс, 2002. – 576с.
5. Психологія. / за ред. Ю.Л.Трофімова. – К., Либідь, 1999. –560с.
6. Шапар В Б. Психологічний тлумачний словник. — Х., Прапор, 2004. — 640с.
7. Щекин Г.В. Основы психологических знань: Уч. пособ. – К., МАУП, 2001. – 196с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Документознавство в системі наук
  • Зміст, задачі та методи психології
  • 1. ПРЕДМЕТ ПСИХОЛОГІЇ 2. ПРИНЦИПИ І МЕТОДИ НАУКОВОЇ ПСИХОЛОГІЇ 3. ПСИХОЛОГІЯ В СИСТЕМІ НАУК. ГАЛУЗІ ПСИХОЛОГІЇ
  • Методи психологічного дослідження
  • Місце криміналістики в системі наукових знань
  • Місце криміналістики в системі наукових знань
  • СИСТЕМА ЯВИЩ, ЩО ВИВЧАЮТЬСЯ В СУЧАСНІЙ ПСИХОЛОГІЇ
  • Розвиток психології як науки про свідомість до формування експериментальної психології
  • контрольна з психології
  • Соціальна психологія в системі наук.
Cгенерировано за 0.188584 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів