Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Охарактеризуйте основні завдання сучасної психології. Покажіть, яке місце займає психологія в системі наукових знань.» (ID:33105)

| Размер: 22 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ЗАВДАННЯ СУЧАСНОЇ ПСИХОЛОГІЇ 4
2. МІСЦЕ ПСИХОЛОГІЇ В СИСТЕМІ НАУКОВИХ ЗНАНЬ 8
Висновки 13
Література 14Вступ
Останніми роками спостерігається бурхливий розвиток психологічної науки, що обумовлюється різноманіттям теоретичних і практичних задач, які постають перед нею. Не менш уваги приділяється психології й у нашій країні внаслідок зростання потреб у використанні психологічних знань у всіх галузях сучасної освіти і бізнесу. Протягом останніх десятиліть значно розширилися діапазон і напрями психологічних досліджень, з'явилися нові наукові дисципліни. Змінився понятійний апарат психологічної науки, висуваються нові гіпотези і концепції, психологія безперервно збагачується новими емпіричними даними. До сучасного розуміння свого призначення психологія пройшла декілька етапів в історичному розвиткові, які змінювалися в залежності від того, які завдання ставили дослідники при вивченні такого складного явища як психіка. Сьогоднішній розвиток науки, техніки і людства в цілому невідворотно ставить перед психологією нові завдання.
Висновки
Сьогодні психологія займає одне із ведучих місць в системі наукового знання і має велике значення в суспільному житті і в діяльності людини. Знання та висновки психологічної науки використовуються для налагодження ефективних взаємостосунків людських індивідів в соціальних групах. Дослідження, які проводять психологи в різних областях практичної сфери людини, засновані на використанні наукових методів пізнання і ефективність яких залежить від правильного і доцільного їх використання в тому чи іншому випадку.
Сучасна психологія являє собою дуже розгалужену систему наукових дисциплін, що перебувають на різних щаблях формування, пов'язаних з різноманітними сферами практики. Вона зосереджує свої зусилля як на подальшому вивченні психіки, дослідженні теоретичних проблем розвитку й діяльності особистості, так і на розв’язанні практичних завдань оптимізації поведінки та діяльності особистості у сфері науки, виробництва, культури, освіти, медицини тощо.
Значення психології серед інших наук постійно зростає. Світ у своєму динамічному русі стає дедалі складнішим, виникають нові проблеми людського існування, що вимагають нових наукових підходів, теорій, концепцій, нової методології і нових методів дослідження психічних явищ. Проте це не означає, що все надбане раніше психологією як наукою має бути відкинуто як застаріле і непотрібне. Адже існують одвічні проблеми людського буття, глобальні питання, відповідь на які сучасна наука не може дати без урахування попереднього досвіду.

Литература
Література
1. Годфруа Ж. Что такое психология: В 2-х т. Т. 1: Пер. с франц. – М., Мир 1992. – 496 с.,
2. Максименко С. Д., Зайчук В. О., Клименко В. В., Соловієнко В. О. Загальна психологія. – К., Форум, 2000. –543с.
3. М'ясоїд П.А. Загальна психологія. – К., Вища школа, 2001. – 487с
4. Нємов Р.С. Психологія. Книга 1. Загальні основи психології. – Рівне, Вертекс, 2002. – 576с.
5. Психологія. / за ред. Ю.Л.Трофімова. – К., Либідь, 1999. –560с.
6. Шапар В Б. Психологічний тлумачний словник. — Х., Прапор, 2004. — 640с.
7. Щекин Г.В. Основы психологических знань: Уч. пособ. – К., МАУП, 2001. – 196с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Документознавство в системі наук
  • Зміст, задачі та методи психології
  • 1. ПРЕДМЕТ ПСИХОЛОГІЇ 2. ПРИНЦИПИ І МЕТОДИ НАУКОВОЇ ПСИХОЛОГІЇ 3. ПСИХОЛОГІЯ В СИСТЕМІ НАУК. ГАЛУЗІ ПСИХОЛОГІЇ
  • Методи психологічного дослідження
  • Місце криміналістики в системі наукових знань
  • Місце криміналістики в системі наукових знань
  • СИСТЕМА ЯВИЩ, ЩО ВИВЧАЮТЬСЯ В СУЧАСНІЙ ПСИХОЛОГІЇ
  • Розвиток психології як науки про свідомість до формування експериментальної психології
  • контрольна з психології
  • Соціальна психологія в системі наук.
Cгенерировано за 0.144373 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...