Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Методи психодіагностики» (ID:33096)

| Размер: 21 кб. | Объем: 16 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВСТУП 3
1. ЗАГАЛЬНА КЛАСИФІКАЦІЯ ПСИХОДІАГНОСТИЧНИХ МЕТОДІВ 4
2. МЕТОД СОЦІОМЕТРІЇ В ПСИХОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ 9
3. МЕТОДИ ВІЗУАЛЬНОЇ ПСИХОДІАГНОСТИКИ 11
ВИСНОВКИ 15
Список використаної літератури 16ВСТУП
В умовах підвищення ролі і значення людського фактора в розвитку усіх сфер суспільного життя зростає необхідність розробки психологічних проблем вдосконалення роботи з людьми, рішення яких пов'язано перш за все з науково- обґрунтованою діагностикою особистісних, індивідуально-типологічних і професійно важливих якостей людей, що зайняті у сфері суспільного виробництва, а також з забезпеченням спеціалістів кадрових і соціально-психологічних служб, викладачів і керівників доступними і надійними методиками підбору, підготовки і раціонального використання персоналу в різних галузях виробничої і невиробничої сфер.
Психодіагностика в найширшому розумінні – це наука і практика постановки психологічного діагнозу. Психодіагностичні завдання вирішуються різними способами, основними з яких є спеціальні психодіагностичні методики, що використовуються не тільки у сфері консультування і психотерапії, але й в усіх випадках, коли необхідно отримати оцінку тієї чи іншої психічної особливості конкретного індивіда або групи. Для виконання завдань психодіагностики існують методи, що застосовуються при проведенні суто наукових психологічних досліджень, а також деякі з них використовуються в управлінській, менеджерській практиці, адміністративній діяльності.

ВИСНОВКИ
Методи психодіагностики широко використовуються у адміністративній діяльності. Праця кадрового працівника, менеджера передбачає добре знання ним психологічних якостей своїх підлеглих, осіб, яких він приймає на роботу і працює з ними. Для цього повинна організовуватися і проводитися відповідна психодіагностична робота.
У своїй більшості методи психодіагностики вимагають спеціальних знань, умінь, відповідної освіти. Переважна більшість психодіагностичних методик спрямована на використання їх в умовах науково-психологічного дослідження. Тестування, анкетування, проективні методи мають високі вимоги до свого використання і інтерпретації результатів. Вони дають результати, що підтверджують або спростовують гіпотезу спеціально організованого психологічного експерименту.
В умовах використання психологічних методів в сфері практичної психології можна вести мову тільки про деякі психодіагностичні методи. Це можуть бути тести і опитувальники, що розроблені спеціально для використання їх персоналом управлінської ланки, а також методи, які керівники застосовують постійно в своїй професійній діяльності за родом своєї роботи: бесіди, спостереження, вивчення документів, методи візуальної психодіагностики.
Більш складним для керівника є соціометричний метод, котрий вимагає до себе значної підготовки, ретельного проведення і значної за обсягом обробки і інтерпретації результатів. Однак, цей метод є незамінним у випадках гострих виробничих конфліктів, коли необхідно виявити особливості взаємовідносин членів в трудовому колективі, оцінити його соціально-психологічні особливості.
Литература
Список використаної літератури
1. Бурлачук Л.Ф., Морозов С.М. Словарь-справочник по психодиагностике. – СПб. : Питер, 2005. – 520с.
2. Обозов Н.Н., Щёкин Г.В. Психология работы с людьми: Советы рук оводителю: Учеб. пособие. – К.: МАУП, 2004. – 228 с.
3. Основы психодиагностики / А.Г. Шмелев (ред.). – Ростов-на-Дону : Феникс, 1996. – 544с.
4. Орбан-Лембрик Л.Е. Психологія управління: Навч. посіб. – Івано-Франківськ : Плай, 2001. – 695с.
5. Психологическая диагностика: Учеб. пособие. – К.: МАУП, 2001. – 152 с.
6. Психологические тесты / А.А. Карелин (ред.) – М. : ВЛАДОС, 1999. – 312с.
7. Психологический словарь. – М. : Педагогика Пресс,1996. – 298 с.
8. Психологічна енциклопедія: А – Я / О. Степанов (авт.-упоряд.). – К.: Академвидав, 2006. – 424с.
9. Теория и практика управления персоналом: Учебно-методическое пособие / Межрегиональная академия управления персоналом / Г.В. Щекин (авт.-сост.). – К.: 1998. – 256с.
10. Щекин Г.В. Визуальная психодиагностика и ее методы: Учебно-методическое пособие / Межрегиональная академия управления персоналом. – К., 1996. – 140с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Основні методи психодіагностики
  • Психодіагностичний метод і діагностичні підходи
  • Особливості сучасної психодіагностики та її можливості щодо вирішення психологічних проблем людини
  • Методи дослідження логічного мислення
  • Основні етапи розвитку психодіагностики в ХХ ст.
  • Основні проблеми психодіагностики та психокорекції на сучасному етапі розвитку медицини
  • ПСИХОДІАГНОСТИКА ТА ПСИХОКОРЕКЦІЯ В МЕДИЦИНІ
  • Характеристика тестів інтелекту
  • Особливості сучасної психодіагностики та її можливості щодо вирішення психологічних проблем людини
  • Візуальна психодіагностика
Cгенерировано за 0.033840 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...