Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Методи психодіагностики» (ID:33096)

| Размер: 21 кб. | Объем: 16 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВСТУП 3
1. ЗАГАЛЬНА КЛАСИФІКАЦІЯ ПСИХОДІАГНОСТИЧНИХ МЕТОДІВ 4
2. МЕТОД СОЦІОМЕТРІЇ В ПСИХОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ 9
3. МЕТОДИ ВІЗУАЛЬНОЇ ПСИХОДІАГНОСТИКИ 11
ВИСНОВКИ 15
Список використаної літератури 16ВСТУП
В умовах підвищення ролі і значення людського фактора в розвитку усіх сфер суспільного життя зростає необхідність розробки психологічних проблем вдосконалення роботи з людьми, рішення яких пов'язано перш за все з науково- обґрунтованою діагностикою особистісних, індивідуально-типологічних і професійно важливих якостей людей, що зайняті у сфері суспільного виробництва, а також з забезпеченням спеціалістів кадрових і соціально-психологічних служб, викладачів і керівників доступними і надійними методиками підбору, підготовки і раціонального використання персоналу в різних галузях виробничої і невиробничої сфер.
Психодіагностика в найширшому розумінні – це наука і практика постановки психологічного діагнозу. Психодіагностичні завдання вирішуються різними способами, основними з яких є спеціальні психодіагностичні методики, що використовуються не тільки у сфері консультування і психотерапії, але й в усіх випадках, коли необхідно отримати оцінку тієї чи іншої психічної особливості конкретного індивіда або групи. Для виконання завдань психодіагностики існують методи, що застосовуються при проведенні суто наукових психологічних досліджень, а також деякі з них використовуються в управлінській, менеджерській практиці, адміністративній діяльності.

ВИСНОВКИ
Методи психодіагностики широко використовуються у адміністративній діяльності. Праця кадрового працівника, менеджера передбачає добре знання ним психологічних якостей своїх підлеглих, осіб, яких він приймає на роботу і працює з ними. Для цього повинна організовуватися і проводитися відповідна психодіагностична робота.
У своїй більшості методи психодіагностики вимагають спеціальних знань, умінь, відповідної освіти. Переважна більшість психодіагностичних методик спрямована на використання їх в умовах науково-психологічного дослідження. Тестування, анкетування, проективні методи мають високі вимоги до свого використання і інтерпретації результатів. Вони дають результати, що підтверджують або спростовують гіпотезу спеціально організованого психологічного експерименту.
В умовах використання психологічних методів в сфері практичної психології можна вести мову тільки про деякі психодіагностичні методи. Це можуть бути тести і опитувальники, що розроблені спеціально для використання їх персоналом управлінської ланки, а також методи, які керівники застосовують постійно в своїй професійній діяльності за родом своєї роботи: бесіди, спостереження, вивчення документів, методи візуальної психодіагностики.
Більш складним для керівника є соціометричний метод, котрий вимагає до себе значної підготовки, ретельного проведення і значної за обсягом обробки і інтерпретації результатів. Однак, цей метод є незамінним у випадках гострих виробничих конфліктів, коли необхідно виявити особливості взаємовідносин членів в трудовому колективі, оцінити його соціально-психологічні особливості.
Литература
Список використаної літератури
1. Бурлачук Л.Ф., Морозов С.М. Словарь-справочник по психодиагностике. – СПб. : Питер, 2005. – 520с.
2. Обозов Н.Н., Щёкин Г.В. Психология работы с людьми: Советы рук оводителю: Учеб. пособие. – К.: МАУП, 2004. – 228 с.
3. Основы психодиагностики / А.Г. Шмелев (ред.). – Ростов-на-Дону : Феникс, 1996. – 544с.
4. Орбан-Лембрик Л.Е. Психологія управління: Навч. посіб. – Івано-Франківськ : Плай, 2001. – 695с.
5. Психологическая диагностика: Учеб. пособие. – К.: МАУП, 2001. – 152 с.
6. Психологические тесты / А.А. Карелин (ред.) – М. : ВЛАДОС, 1999. – 312с.
7. Психологический словарь. – М. : Педагогика Пресс,1996. – 298 с.
8. Психологічна енциклопедія: А – Я / О. Степанов (авт.-упоряд.). – К.: Академвидав, 2006. – 424с.
9. Теория и практика управления персоналом: Учебно-методическое пособие / Межрегиональная академия управления персоналом / Г.В. Щекин (авт.-сост.). – К.: 1998. – 256с.
10. Щекин Г.В. Визуальная психодиагностика и ее методы: Учебно-методическое пособие / Межрегиональная академия управления персоналом. – К., 1996. – 140с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Основні методи психодіагностики
  • Психодіагностичний метод і діагностичні підходи
  • Особливості сучасної психодіагностики та її можливості щодо вирішення психологічних проблем людини
  • Методи дослідження логічного мислення
  • Основні етапи розвитку психодіагностики в ХХ ст.
  • Основні проблеми психодіагностики та психокорекції на сучасному етапі розвитку медицини
  • ПСИХОДІАГНОСТИКА ТА ПСИХОКОРЕКЦІЯ В МЕДИЦИНІ
  • Характеристика тестів інтелекту
  • Особливості сучасної психодіагностики та її можливості щодо вирішення психологічних проблем людини
  • Візуальна психодіагностика
Cгенерировано за 0.054009 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів