Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Особливості сучасного політичного режиму України» (ID:33088)

| Размер: 25 кб. | Объем: 20 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. РЕЖИМ ПАРЛАМЕНТСЬКО-ПРЕЗИДЕНТСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ: ТЕНДЕНЦІЇ І СУПЕРЕЧНОСТІ В СИСТЕМІ ВЛАДИ 4
2."ДВОВЛАДДЯ" ЯК ОСОБЛИВІСТЬ ПОЛІТИЧНОГО РЕЖИМУ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ 8
3. ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ТА СТАБІЛІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОГО РЕЖИМУ 14
Висновки 20
Література 21


Вступ
Політичний режим – це характеристика не тільки держави, але й всієї політичної системи. Відносини між людьми з приводу державної влади й відносини людей з державною владою, які формують зміст політичного режиму, розгортаються саме у сфері політичної системи. Оскільки остання є одним із рівнів громадянського суспільства, то корінні соціально-економічні й культурні основи цього суспільства зумовлюють характер держави не безпосередньо, а втілюючись в особливостях політичного режиму.
Сучасний політичний режим України визначити важко. Він поєднує в себе певні елементи всіх видів відомих на цей час режимів і не може бути тлумачним однозначно. Тим більш, що його формування відбувається в умовах гострої економічної, політичної і соціальної кризи, перебудови українського суспільства, переходу на нові принципи політичного і суспільно-економічного життя.
Дослідження політичного режиму України корисно тим, що дозволяє з неупереджених, наукових позицій оцінити процеси, які сьогодні відбуваються в суспільстві. Такі дані можуть стати головним знаряддям подолання кризи, налагодження в країні життя за вищими світовими стандартами.
Висновки
В сучасній Україні існує і специфічний "змішаний" політичний режим, в якому поєднуються ознаки всіх основних чистих різновидів політичних режимів: демократичного, авторитарного, автократичного, диктаторського, тоталітарного, анархічного, охлократичного. Передбачити направлення подальшої еволюції політичного режиму сучасної України досить складно, тому що характер еволюції залежить від надто величезної кількості факторів, і внутрішніх, і зовнішніх.
В Україні, де поряд з сильними традиціями інтернаціональної єдності народів існують історичні активні націоналістичні і сепаратистські сили, процес становлення і розвитку політичної системи і політичного режиму ринкової держави набуває ряду специфічних особливостей, а діяльність різноманітних політичних структур і рухів насторожує маси, змушує їх ревно оберігати вже надбані політичні цінності. В таких умовах політичні лідери в Україні використовують політичну ситуацію і розгортують діяльність по створенню такої системи суспільних політичних відносин, що сприймалася б з розумінням народом і його посланцями в представницьких органах влади.
В сучасних умовах в Україні здійснюється процес передачі влади на місцях органам самоврядування, а всередині їх – розмежовування законодавчих і виконавчих органів, йде пошук найоптимальніших структур з урахуванням досвіду інших країн.Литература
Література
1. Баранівська Н.П., Верстюк В.Ф., Віднянський С.В. та ін. Україна: утвердження незалежної держави 1991-2001. / під ред. В.М.Литвина. – К., Альтернативи, 2001. – 704с.
2. Бебик В. М. Політологія для політика і громадянина. – К., МАУП, 2003. – 424с.
3. Гелей С.Д., Рутар С.М. Політологія. Навчальний посібн. – К., Знання, 1999. – 426с.
4. Кириченко М.Г. Основи політології. – К., Либідь, 1995. – 332 с.
5. Піча В.М., Хома Н.М. Політологія: Навч.посіб. – К., Каравела, 2002. – 339с.
6. Політологічний енциклопедичний словник. – К., Генеза, 1997. – 395с.
7. Політологія. Підручник / За заг. ред. проф. Кремень В.Г., проф. Горлача М.І. – Харків, 2001. – 640 с.
8. Рахманин С. Вне закона // Зеркало Недели. – 2006. – № 37 (616). – c. 1.
9. Сухонос В.В. Динаміка сучасного державно-політичного режиму в Україні: антиномія демократизму і авторитаризму. – Суми, Університетська книга, 2003. – 336с.
10. Швидак О.М. Політологія. Практикум. Навч. посібник. – К., НМЦВО, 2001. – 220 с.
11. Ярош Б. О. Тоталітарний режим на західноукраїнських землях 30-50-ті роки ХХ століття. – Луцьк, Надстир'я, 1995. – 171с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Політичні режими: сутність, типологія, загальна характеристика
 • Політичне лідерство
 • форми государственного устройства
 • ФОРМИ ПОЛІТИЧНОГО РЕЖИМУ
 • Політичний реалізм
 • Політична психологія
 • Політичні режими: сутність, типологія, загальна характеристика
 • форма держави
 • форма держави
 • харакетристика форми правління та державного устрою
 • харакетристика форми правління та державного устрою
Cгенерировано за 0.145754 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів