Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Взаємодія політичної та соціальної сфер за різних політичних режимів» (ID:33087)

| Размер: 21 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ПОЛІТИЧНИЙ РЕЖИМ ЯК ПОКАЗНИК ВПЛИВУ ВЛАДИ НА СУСПІЛЬСТВО 4
2. СУТНІСТЬ ТА РОЗВИТОК ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА ЗА РІЗНИХ ПОЛІТИЧНИХ РЕЖИМІВ 8
3. ЛЮДИНА ЯК СУБ'ЄКТ ПОЛІТИКИ В УМОВАХ РІЗНИХ ПОЛІТИЧНИХ РЕЖИМІВ 12
Висновки 14
Література 15

Вступ
Політична і соціальна сфери не є поняттями діаметрально протилежними. В політичному середовищі завжди можна виокремити соціальні ознаки, а в соціальній сфері – політичні. Політичне і соціальне йде поруч одне з одним, і їх вплив завжди є взаємообумовленим. Такий стан речей випливає з того, що політику творять люди – окремі особистості або соціальні групи, розмаїття яких утворює багатоманітність й елементів політичної сфери. Їх намагання, прагнення до певних цілей, які характеризуються як політичні, пов’язані з соціальним середовищем, представниками якого вони виступають.
Дана робота присвячена розгляду питань взаємодії політичної і соціальної сфери. За основу взятий аспект такої взаємодії в умовах різних політичних режимів. Особлива увага при цьому приділена питанню функціонування громадянського суспільства і окремої особи.
Висновки
Політика відіграє значну роль в суспільстві. Через інститут політичної влади вона здійснює керівництво та управління суспільством у цілому та його складовими. Вона розробляє відповідно до конкретних умов економічного й політичного становища країни стратегію і тактику управління суспільством. Розробляється конкретна політика щодо різних соціальних спільностей, політика забезпечення влади ресурсами, ставлення до політичної опозиції тощо.
Крім того вплив політичної сфери на суспільну відбувається через інтеграцію суспільства на основі врахування та узгодження соціальних інтересів, які політична влада узгоджує через інтереси всіх груп. Політична влада є найважливішим видом влади в суспільстві.
В умовах різних політичних режимів найбільш яскраво відбивається вплив політики на життя суспільства через таке його утворення як громадянське суспільство. Громадянське суспільство відіграє роль певного індикатора політичних принципів існування даного соціуму. Якщо є помітною тенденція до обмеження функцій, повноважень та можливостей громадянського суспільства, то можна говорити про наявність авторитарного або тоталітарного режимів. Якщо, навпаки, – є можливість для всебічного розвитку громадянського суспільства – можна вести мову про наявність демократії.
Людина, громадянин також є певним "барометром" політичного життя. При дотриманні всіх його прав і свобод людина отримує можливість для свого вільного та всебічного розвитку, який в кінцевому підсумку дозволяє людині само реалізуватися, в тому числі і в політичному смислі. За умов тоталітарного режиму людина таку можливість практично втрачає повністю, а за умов авторитарного – частково.
ЛитератураЛітература
1. Арон Р. Демократия и тоталитаризм. – М., РИФ, 1993. – 301 с.
2. Бебик В. М. Політологія для політика і громадянина. – К., МАУП, 2003. – 424 с.
3. Гелей С.Д., Рутар С.М. Основи політології: Навчальний посібник. – К., Знання, 1999. – 426с.
4. Клямкин И.М., Лапкин В.В., Пантин В.И. Между авторитаризмом и демократией // Политические исследования. – 1995. –№ 2
5. Мачкув Е. Преобразование коммунистического тоталитаризма и посткоммунистическая системная трансформация: проблемы, концепции, периодизация // Политические исследования. –2000. – № 4
6. Піча В.М., Хома Н.М. Політологія: Навч.посіб. – К., Каравела, 2002. – 339с.
7. Політологічний енциклопедичний словник. – К., Генеза, 1997. – 395с.
8. Рябов С.Г. Державна влада: проблеми авторитету й легітимності. – К., НІСД, 1996. – 117с.
9. Себайн Д., Торсон Т. Історія політичної думки. – К., Знання, 1996. – 426с.
10. Фадеев Д.А. От авторитаризма до демократии: закономерности переходного периода // Политические исследования. –1992. – № 1-2
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • ПОНЯТТЯ ПОЛІТИЧНИХ РЕЖИМІВ
  • Функціонування політичної влади. Політичні режими
  • Порівняльний аналіз політичних систем
  • Різновиди сучасних політичних режимів
  • Політична свідомість і політична культура. Поняття політичної свідомості , його структура і функції
  • Політична участь як вид політичної діяльності
  • Політичні режими: сутність, типологія, загальна характеристика
  • Державно-правовий вплив на политиику
  • Державно-правовий вплив на политиику
  • Етапи становлення і зміст соціально-політичних теорій Стародавнього світу (єгипет, Індія, Китай)
Cгенерировано за 0.059833 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів