Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Політична система суспільства: поняття, структура, рівні функціонування» (ID:33085)

| Размер: 24 кб. | Объем: 17 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеЗміст
Вступ 3
1. ПОНЯТТЯ ТА СУТНІСТЬ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ 4
2. СТРУКТУРА ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ 9
3. РІВНІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ СУСПІЛЬСТВА 14
Висновки 16
Список використаної літератури 17Вступ
Рівень розвиненості суспільства будь-якої країни визначається розвитком її політичної системи, чіткістю структури та функціонування. Політична система суспільства є підсистемою більш широкої системи – "суспільство". Розгорнуту теоретичну концепцію відмінностей і співвідношень суспільства та держави розробив Гегель. На його погляди у цьому питанні значний вплив справили концепції ряду мислителів античності (насамперед Платона і Аристотеля) й Нового часу (Н. Макіавеллі, Д. Локка, Ш. Монтеск'є, Ж.-Ж. Руссо, А. Сміта та ін.). У середині ХХ ст. характер дослідження проблем державного управління радикально змінився після введення до наукового вжитку поняття "політична система", яке набуло значного поширення завдяки тому, що охоплювало всю політичну сферу суспільства. Необхідність вивчення цього поняття обумовлено прагненням виявити залежність політичного життя будь-якого суспільства від його політичної системи. Ці знання, в свою чергу, повинні сприяти покращенню взаємодії як окремих індивідів, так і суспільних груп в загальному соціальному процесі.


Висновки
Політична система – впорядкована сукупність державних, політичних, громадських організацій та інститутів, сфера політичного життя суспільства. Політична система конкретного суспільства визначається його соціальним ладом, формою правління, типом держави, характером політичного режиму, політико-ідеологічними та культурними відносинами у суспільстві, політико-правовим статусом держави, історичними та національними традиціями політичного устрою.
Структура і функціонування політичної системи системи суспільства підпорядковані її цільовому призначенню, вирішенню тих завдань, заради розв'язання яких вона створена і діє. Основні напрями діяльності політичної системи утворюють у своїй сукупності її функції, які визначають структуру, інститути та процес дії системи.
Політична система є складним, багатовимірним утворенням, основним призначенням якого є забезпечення цілісності та єдності дій людей та їхніх спільнот у політиці. Структура політичної системи є діалектичною єдністю чотирьох сторін: 1) інституційної – держава, політичні партії, соціально-економічні та інші організації, що створюють у сукупності політичну організацію суспільства); 2) регулятивної – право, політичні норми та традиції, деякі норми моралі; 3) функціональної – методи політичної діяльності, що становлять основу політичного режиму; 4) ідеологічної – політична свідомість, передовсім панівна в даному суспільстві ідеологія.
В політології політична система є важливою не стільки сама собою, скільки через суспільні функції, які вона виконує. Політологи виокремлюють у функціонуванні політичної системи три аспекти: 1) розглядування системи у взаємодії останньої із зовнішнім середовищем; 2) її внутрішньому функціонуванні; 3) збереженні та адаптації. При цьому функціонування політичної системи відбувається на двох рівнях: 1) як елемента суспільства; 2) усередині політичної системи.
Литература
Список використаної літератури
1. Алмонд Г, Пауэлл Дж., Стром К., Далтон Р. Сравнительная политология сегодня: пер.с англ. – М. : Аспект Пресс, 2002. – 536с.
2. Бебик В. М. Політологія для політика і громадянина. – К., МАУП, 2003. – 424 с.
3. Бодуен Жан. Вступ до політології. – К., Основи, 1995. – 174 с.
4. Гелей С.Д., Рутар С.М. Основи політології: Навч.посіб. – К., Знання, 1999. – 426 с.
5. Журавський В.С. Політична система України: проблеми становлення і розвитку. – К., Парламентське видавництво, 1999. – 112с.
6. Крысин Л.П. Толковый словарь иноязычных слов. – М. : Русский язык, 1998. – 847с.
7. Піча В.М., Хома Н.М. Політологія: Навч.посіб. – К., Каравела, 2002. – 339с.
8. Політологічний енциклопедичний словник. – К., Генеза, 1997. – 395с.
9. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.

Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Держава в політичній системі суспільства
  • Основи теорії політичної системи суспільства
  • Поняття держави та її ознаки
  • Політична система суспільства
  • Політична система суспільства
  • Політична система України
  • Політичні системи країн Європейського Союзу
  • Конспект з політології
  • Основні теорії політичної системи суспільства
  • Держава в політичній системі суспільства
Cгенерировано за 0.077254 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів