Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Давньогрецький поліс: політика, правопорядок і закони» (ID:33035)

| Размер: 19 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ПОНЯТТЯ ДАВНЬОГРЕЦЬКОГО ПОЛІСА 4
2. ПОЛІТИЧНЕ ЖИТТЯ В ГРЕЦЬКОМУ ПОЛІСІ 7
3. ПРАВОПОРЯДОК І ЗАКОНИ ПОЛІСА 10
Висновки 14
Література 15


Вступ
Місто як соціальне явище нашого життя є одним з витворів розуму та волі людини. Відомими є багато прикладів виникнення міст як в Європі, так і в Азії, Америці, історія створення яких сягає глибини століть. Найстаріші цивілізації завжди можуть похвалитися зародженням і існуванням різного роду таких поселень.
Давньогрецькі поліси можна віднести до особливих утворень людської цивілізації. Разом з характерними рисами, які притаманні усім типам міст, вони мають свої, особливі властивості.
Вражаючи успіхи політичного, економічного та культурного життя грецьких держав-полісів змушують нас більш прискіпливо вивчати ту багату теоретичну та практичну спадщину, яка залишилася від них.
Висновки
Давньогрецькі міста-поліси стали якісно новим явищем в історії людства. Воно не мало аналогів в практиці суспільного устрою в інших народах. Поєднання громадських і особистих інтересів людини, а також функцій держави і інтересів громади стали характерною ознакою цих соціальних утворень.
Давня Греція досягла значного розвитку в багатьох сферах життя людини, особливо у розвитку своєї політичної системи. Досягнення греків в суспільному та політичному житті на сьогоднішній день залишаються практично неперевершеними державами сучасної цивілізації. Розвиток політичного устрою сприяв не тільки економічному зміцненню полісів, а й значному розвитку в них культури, науки, мистецтва.
Общинний устрій античних держав, який був їх головною ознакою, визначав всю систему цінностей, що складала основу моралі античного громадянина. Античній культурі і ментальності античних громадян був властивий свого роду діалективізм, що іде коренями в двояку природу майже всіх проявів їхнього громадського життя. З дитинства античний громадянин учився погоджувати свої особисті прагнення із суспільною думкою. Тому греки в усьому бачили і другу сторону речей, явищ, чого так не вистачає сучасним політикам та економістам, державним та суспільним діячам.

Литература
Література

1. Антична література. Греція: Хрестоматія — Ніжин, Видавництво НДПУ ім. Миколи Гоголя, 2003. — 234 c.
2. Гаспаров М.Л. Занимательная Греция. Рассказы о древнегреческой культуре. — М., Новое литературное обозрение, 1998. — 381 с.
3. Гиро Поль. Частная и общественная жизнь греков. — СПб., Алетейя, 1995. — 474 с.
4. Грант Майкл. Классическая Греция. — М., ТЕРРА-Книжный клуб, 1998. — 336с.
5. Древняя Греция: История. Быт. Культура /сост. Л. С. Ильинская . — М., Московский Лицей, 1997. — 380 с.
6. Иллюстрированная энциклопедическая библиотека /под ред. В. Бутромеева / Т.1. Древняя Греция: Искусство и философия. — Минск, 1995. — 400 с.
7. История Древней Греции: Учебник для студ. вузов /під ред. В. И. Кузищина. — М., Высш. шк., 1996. — 399 с.
8. Стельмах С., Пивовар С. Всесвітня історія: запитання і відповіді. – К., Феміна, 1996. – 303 с.
9. Чумаченко Б. М. Вступ до культурології античності. Стародавня Греція: Навч. посіб. — К., Видавничий дім "КМ Академія", 2003. — 100 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Звіт про виконання програми виробничої практики студента
 • Основні ідеї ранніх шкіл менеджменту і використання їхніх положень у практиці сучасного менеджменту
 • Основные структурные элементы механизма правового регулирования
 • Соціологічні ідеї в концепціях Платона й Аристотеля
 • Контрольна логіка
 • "Закон тотожності"
 • "Закон тотожності"
 • Страхування
 • Сучасна економічна теорія
 • Загальна характеристика логічного закону
 • Загальна характеристика логічного закону
Cгенерировано за 0.042562 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів