Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Давньогрецький поліс: політика, правопорядок і закони» (ID:33035)

| Размер: 19 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ПОНЯТТЯ ДАВНЬОГРЕЦЬКОГО ПОЛІСА 4
2. ПОЛІТИЧНЕ ЖИТТЯ В ГРЕЦЬКОМУ ПОЛІСІ 7
3. ПРАВОПОРЯДОК І ЗАКОНИ ПОЛІСА 10
Висновки 14
Література 15


Вступ
Місто як соціальне явище нашого життя є одним з витворів розуму та волі людини. Відомими є багато прикладів виникнення міст як в Європі, так і в Азії, Америці, історія створення яких сягає глибини століть. Найстаріші цивілізації завжди можуть похвалитися зародженням і існуванням різного роду таких поселень.
Давньогрецькі поліси можна віднести до особливих утворень людської цивілізації. Разом з характерними рисами, які притаманні усім типам міст, вони мають свої, особливі властивості.
Вражаючи успіхи політичного, економічного та культурного життя грецьких держав-полісів змушують нас більш прискіпливо вивчати ту багату теоретичну та практичну спадщину, яка залишилася від них.
Висновки
Давньогрецькі міста-поліси стали якісно новим явищем в історії людства. Воно не мало аналогів в практиці суспільного устрою в інших народах. Поєднання громадських і особистих інтересів людини, а також функцій держави і інтересів громади стали характерною ознакою цих соціальних утворень.
Давня Греція досягла значного розвитку в багатьох сферах життя людини, особливо у розвитку своєї політичної системи. Досягнення греків в суспільному та політичному житті на сьогоднішній день залишаються практично неперевершеними державами сучасної цивілізації. Розвиток політичного устрою сприяв не тільки економічному зміцненню полісів, а й значному розвитку в них культури, науки, мистецтва.
Общинний устрій античних держав, який був їх головною ознакою, визначав всю систему цінностей, що складала основу моралі античного громадянина. Античній культурі і ментальності античних громадян був властивий свого роду діалективізм, що іде коренями в двояку природу майже всіх проявів їхнього громадського життя. З дитинства античний громадянин учився погоджувати свої особисті прагнення із суспільною думкою. Тому греки в усьому бачили і другу сторону речей, явищ, чого так не вистачає сучасним політикам та економістам, державним та суспільним діячам.

Литература
Література

1. Антична література. Греція: Хрестоматія — Ніжин, Видавництво НДПУ ім. Миколи Гоголя, 2003. — 234 c.
2. Гаспаров М.Л. Занимательная Греция. Рассказы о древнегреческой культуре. — М., Новое литературное обозрение, 1998. — 381 с.
3. Гиро Поль. Частная и общественная жизнь греков. — СПб., Алетейя, 1995. — 474 с.
4. Грант Майкл. Классическая Греция. — М., ТЕРРА-Книжный клуб, 1998. — 336с.
5. Древняя Греция: История. Быт. Культура /сост. Л. С. Ильинская . — М., Московский Лицей, 1997. — 380 с.
6. Иллюстрированная энциклопедическая библиотека /под ред. В. Бутромеева / Т.1. Древняя Греция: Искусство и философия. — Минск, 1995. — 400 с.
7. История Древней Греции: Учебник для студ. вузов /під ред. В. И. Кузищина. — М., Высш. шк., 1996. — 399 с.
8. Стельмах С., Пивовар С. Всесвітня історія: запитання і відповіді. – К., Феміна, 1996. – 303 с.
9. Чумаченко Б. М. Вступ до культурології античності. Стародавня Греція: Навч. посіб. — К., Видавничий дім "КМ Академія", 2003. — 100 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Звіт про виконання програми виробничої практики студента
 • Основні ідеї ранніх шкіл менеджменту і використання їхніх положень у практиці сучасного менеджменту
 • Основные структурные элементы механизма правового регулирования
 • Соціологічні ідеї в концепціях Платона й Аристотеля
 • Контрольна логіка
 • "Закон тотожності"
 • "Закон тотожності"
 • Страхування
 • Сучасна економічна теорія
 • Загальна характеристика логічного закону
 • Загальна характеристика логічного закону
Cгенерировано за 0.018276 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...