Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Українські січові стрільці» (ID:33028)

| Размер: 18 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ФОРМУВАННЯ СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ 4
2. УЧАСТЬ СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ В БОЙОВИХ ДІЯХ НА ФРОНТАХ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ 6
3. СІЧОВІ СТРІЛЬЦІ ПІД ЧАС РЕВОЛЮЦІЙНИХ ВИЗВОЛЬНИХ ЗМАГАНЬ УКРАЇНЦІВ 11
Висновки 13
Література 14


Вступ
Історія українського війська має немало славних сторінок. В різні часи вороги України відчували на собі міць і силу українських вояків. Одним із таких формувань є Українські Січові стрільці, які повстали як перші національні збройні формування українців на початку ХХ століття. Січові стрільці пройшли тривалий шлях боїв, перемог та прикрих невдач, але в цілому їх бойовий досвід заслуговує народної пам'яті, поваги та відповідної шани.
В цій роботі будуть розглянуті питання виникнення, бойової діяльності січових стрільців, а також аналізу тих причин, які призвели ці військові формування до занепаду.

Висновки
Так закінчився майже семирічний період діяльності славної військової організації Українських Січових стрільців. Бойовий шлях УСС складався із перемог та поразок, але це було першою спробою створити українську національну армію, яка б могла захистити інтереси українців та звільнити їх від іноземного панування.
Суттєве значення січових стрільців було в тому, що вони перші в новітній історії України виявилися організованою силою, яка крім того носила соборницький, всеукраїнський характер, доказувала вогнем і мечем відданість своєму народові. Це єдина організація, про яку не можна казати, що вона “галицька” чи “наддніпрянська”. Соборність духу в січово-стрілецькій організації дійшла до того ступеня досконалості, що всі окремі члени, від простих рядових до найвищих старших включно, поєднали у собі питомі риси різних окремих частин великого українського народу, витворені під впливом різних і географічних, і топографічних, і політичних, і культурних місцевих обставин.
Січові стрільці були великим історичним експериментом, який довів українцям, що проблема кордонів для нації, свідомої свого імені, своєї гідності, своїх ідеалів і своїх конкретних цілей, не існує. Січові стрільці були тими вчителями, які навчали всіх своїх земляків, що не має значення, де хто з українців народився, а має значення, ким і чим він себе почуває.
Литература

Література

1. Андрощук О. В., Бажан О. Г., Басара Г. Б., Барановська Н. П., Бойко О. Д. Україна: хроніка ХХ століття; Рік 1920. – К., 2005. – 311с.
2. Верстюк В. Ф., Гарань О. В., Гуржій О. І., Даниленко В. М., Євтух В. Б. Історія України: Навч. посібник / В.А. Смолій (ред.). – К., Альтернативи, 1997. – 416с.
3. Військове будівництво в Україні у ХХ столітті: історичний нарис, події, портрети. / Уткін О.І. (кер.). – К., ВД Ін Юре, 2001. – 448с.
4. Довбня В.А. Січові стрільці київського формування у визвольних змаганнях 1917-1920 років: організація та правові засади діяльності. – К, Текст, 2002. – 220с.
5. Жуковський А., Субтельний О. Нарис історії України. – Львів, РТШ, 1993. –
6. Історія України. Курс лекцій. Кн.2. – К., Либідь, 1992. – 468с.
7. Котляр М., Кульчицький С. Шляхами віків: довідник з історії України. – К., Україна, 1993. – 382 с.
8. Крип'якевич І., Гнатович Б., Стефанів З., Думін О., Шрамченко С. Історія українського війська: від княжих часів до 20-років ХХ ст. – Львів, Світ, 1992. – 712с.
9. Крушинський В.Ю., Левенець Ю.А. Історія України: події, факти, дати: Довідник. – К., Зодіак-Еко, 1993. – 176с.
10. Матейко Р.М., Мельничук Б.І. Шляхами стрілецької слави: Українські Січові Стрільці в контексті Визвольних змагань українського народу. – Тернопіль, 1995. – 71с.
11. Субтельний О. Україна: історія. – К., Либідь, 1991. – 462с.
12. Турченко Ф.Г. Новітня історія України: 1917 – 1945. – К., Генеза, 2000. – 384с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Українські січові стрільці 1914-1918р
  • Січові стрільці на Наддніпрянській Україні (1917 – 1920)
  • Січові стрільці на Наддніпрянській Україні (1917 – 1920)
  • Україна в роки першої світової війни
  • Ефективність інвестицій у переробку кави. Виробництво розчинної кави, а також кофейних напоїв. Українські виробники кави
  • Українська еміграція у литовсько-польську добу та казацько-гетьманську
  • Історія грошей України
  • Економічна ефективність заходів щодо підвищення використання виробничих потужностей (на прикладі підприємства)
  • Українські землі кінця 19 початку 20 ст. Національне відродження
  • Бізнес по - українські
Cгенерировано за 0.040726 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів