Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Козацьке військо Слобідської України» (ID:33027)

| Размер: 26 кб. | Объем: 17 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ЗАСНУВАННЯ СЛОБІДСЬКОГО КОЗАЦТВА 4
ТА УСТРІЙ ЙОГО ВІЙСЬКА 4
2. ВІЙСЬКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ СЛОБІДСЬКИХ КОЗАКІВ 8
3. СКАСУВАННЯ СЛОБІДСЬКОГО КОЗАЦТВА 14
Висновки 16
Література 17


Вступ
Історія козацтва дуже старанно описана в частині, яка стосується саме запорозьких козаків або подіям, що відбувалися під час Визвольної війни під проводом Б.Хмельницького. Трохи менш, але також значним чином розглянута в історичних працях доба Гетьманщини та занепаду козацького війська. Але, разом з тим, існує й маловідома і слабопропагуєма історія слобідських козаків. Слобідська Україна – ще одна сторінка історії нашого народа, яку не слід соромитися, а, навпаки, ретельно розглядувати та брати з цього відповідні уроки.
Ця робота присвячена Слобідської Україні, а саме – її такої важливої частині як військо. Хоча стосовно козацького устрою вірною залишається теза про те, що державний і військовий устрій дуже часто уявляли собою одно і те ж. В роботі розглянуті питання появи та формування козацького війська Слобідської України, його функціонування та військової діяльності козаків, а також занепад та остаточне скасування козацтва на Слобідщині.
ЛитератураВисновки
Слобідська Україна в основних моментах своєї діяльності була копією Гетьманської України, по духу і стилю життя повністю відповідала козацьким традиціям і звичаям. Разом з тим Слобідщина мала суттєві відмінності від Гетьманщини. Практично з самого початку свого існування Слобідська Україна погодилася на підпорядкованість московському цареві, старанно та енергійно втілювала в життя його укази стосовно охороні кордону та боротьби з татарами.
Автономія Слобідської України була номінальною, хоча на перших порах московські правителі й не заважали вільно розвиватися козацьким формуванням, вимагаючи лише вірної служби під час воєнних дій. З часом ця підпорядкованість посилилася і поширилася практично на всі сфери життя козацького війська.
У боротьбі з татарами слобідські козаки визначилися не раз великою хоробрістю і відвагою; так на своїх грудях стримали великі татарські наїзди Але ніяких самостійних походів, з національним характером, Слобідщина не вела й не могла вести й тому її роль в історії козацького війська залишилася другорядна.Література
1. Багалій Д.І. Історія Слобідської України. – Харків, Основа, 1993. – 405с.
2. Верстюк В. Ф., Гарань О. В., Гуржій О. І., Даниленко В. М., Євтух В. Б. Історія України: Навч. посібник / В.А. Смолій (ред.). – К., Альтернативи, 1997. – 416с.
3. Дорошенко Д. Нарис історії України. – К., ТЛІ, 1991.– 350 с.
4. Жуковський А., Субтельний О. Нарис історії України. – Львів, РТШ, 1993. –
5. Історія Слобідської України: Навч. посібник. – Харків, Основа, 1998. – 367с.
6. Історія України. Курс лекцій. Кн.2. – К., Либідь, 1992. – 468с.
7. Котляр М., Кульчицький С. Шляхами віків: довідник з історії України. – К., Україна, 1993. – 382 с.
8. Крип'якевич І., Гнатович Б., Стефанів З., Думін О., Шрамченко С. Історія українського війська: від княжих часів до 20-років ХХ ст. – Львів, Світ, 1992. – 712с.
9. Крушинський В.Ю., Левенець Ю.А. Історія України: події, факти, дати: Довідник. – К., Зодіак-Еко, 1993. – 176с.
10. Субтельний О. Україна: історія. – К., Либідь, 1991. – 462с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Україна в складі Російської імперії в другій половині 17 ст. Остаточна ліквідація Української автономії
  • Теорія та історія державного управління
  • Козацьке звичаєве право
  • Козацькі полковники
  • Козацькі полковники
  • Державний лад на українських землях литовсько-польського періоду
  • Гетьманщина Лівобережжя
  • Гетьманщина Лівобережжя
  • Суд і судочинство на Запорізькій Січі
  • Джерела права Великого Князівства Литовського
Cгенерировано за 0.051696 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів