Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Грошово-кредитні реформи Столипіна та їх вплив на розвиток грошово-кредитних відносин» (ID:33023)

| Размер: 22 кб. | Объем: 17 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ПЕРЕДУМОВИ ПРОВЕДЕННЯ РЕФОРМИ 4
2. СУТНІСТЬ РЕФОРМ П.А.СТОЛИПІНА 8
3. ЗНАЧЕННЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ В РОКИ РЕФОРМИ СЕЛЯНСЬКОГО ПОЗЕМЕЛЬНОГО БАНКУ 13
Висновки 16
Література 17


Вступ
Історія Росії ХІХ – початку ХХ століття є багатою на проведення реформ. Головна з них – відміна кріпосного права у 1861 році – повинна була сприяти підвищенню рівня соціального і економічного розвитку країни, виходу її в число передових, розвинених держав Європи. Подібну мету переслідували й грошові реформи ХІХ століття, а особливо – реформа 1895-1897 рр. С.Вітте. Але наслідки цих реформ не надали дієвого результату для покращення загального стану справ.
На початку ХХ ст. П.А.Столипін здійснив ще одну спробу реформаторським шляхом змінити ситуацію в Росії. На цей раз реформа стосувалась в основному перебудови селянської сфери та проводилась шляхом кардинальних перетворень у веденні сільського господарства. Які результати вона принесла – буде розглянуто в цій роботі. Криза, яка охопила передреформну Росію на початку ХХ ст., за економічними ознаками є подібною в багатьох аспектах до теперішнього стану народного господарства в Україні. Дослідження цієї реформи – її сутності, значення, а також фінансово-економічних механізмів – потребують прискіпливої уваги сучасних дослідників.
Висновки
Розпочата Столипіним реформа була необхідна і прогресивна в економічних умовах того часу. Її повна реалізація дозволила б перейти до більш інтенсивніших форм господарювання, вищих урожаїв, вищого рівня життя. Розвиток сільського господарства за час проведення столипінської аграрної реформи показав, що дрібна приватна власність на землю не є чужою російській економіці. Проте з ряду причин повністю здійснити реформу не вдалося.
Проекти реформ Столипіна включали не тільки аграрні перетворення, але і зачіпали всі інші сторони соціально-економічного життя російського суспільства: встановлення цивільної рівноправності, реформування місцевого самоврядування, вищої і середньої школи, введення загального початкового навчання, розширення робочого законодавства, реформування судочинства. Значні кроки були зроблені в фінансово-кредитному забезпеченні реформи.
Але це забезпечення було недостатнім для реформи. Ставка робилася виключно на активність підприємницької діяльності селян, що не виправдало сподівання реформаторів. Невдалим було фінансування й переселенської політики. Банки не мали достатніх фінансових засобів, щоб виконати всі умові, які висувалися урядом до цього процесу. Слабкість грошово-кредитної системи було однією з причин повільності в проведенні реформи.
Литература

Література
1. Бабенко П.М. История реформ в России (1894 – 1917). – М., Спутник-Плюс, 2000. – 132с.
2. Воскресенская Н. О., Квасов А. С., Козлова Е. А., Кривцова Н. С., Маркова А. Н. История экономической мысли в России. – М., Закон и право, 1996. – 136с.
3. Гриньова В.М., Коюда В.О. Тлумачний словник економічних термінів. – Х., ВД ІНЖЕК, 2003. – 184с.
4. Дякин В.С. Был ли шанс у Столыпина?: Сб. статей. – СПб., ЛИСС, 2002. – 357с.
5. Економічний словник-довідник / С.В. Мочерний (ред.). – К., Femina, 1995. – 368с.
6. Зайцева Л. И. Аграрная реформа П.А.Столыпина в документах и публикациях конца ХІХ – начала ХХ века / РАН; Институт экономики. – М., 1995. – 178с.
7. Нестеренко О. П. Історія економічних вчень: Курс лекцій. – К., МАУП, 2002. – 128 с.
8. Островский И.В. Столыпин и его время. – Новосибирск, НГУЭ, 1992. – 121с.
9. Степанов С. А. Загадки убийства Столыпина. – М., Пресс-Академия, 1995. – 304с.
10. Тюкавкин В. Г. Великорусское крестьянство и столыпинская аграрная реформа. – М., Памятники исторической мысли, 2001. – 304с.
11. Федоров Б. Г. Петр Столыпин: "Я верю в Россию": Биография П.А.Столыпина. – СПб., Лимбус Пресс, 2002. – 622 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Грошово-кредитні відносини та їх роль в розвитку підприємства Україні.
 • Особливості грошово-кредитної системи Франції
 • Особливості грошової політики Франції
 • Грошово-кредитна система країн Західної Європи
 • Грошово-кредитні системи США та Японії
 • Роль грошей в ринковой економіці.
 • Забезпечення кредитних зобов’язань
 • Грошово - кредитна система
 • Грошово - кредитна система
 • Стратегія і тактика грошово-кредитної політики і її вплив на діяльність держави
 • Проблеми становлення та розвитку грошово-кредитної системи в Україні
Cгенерировано за 0.075737 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів