Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Грошово-кредитні реформи Столипіна та їх вплив на розвиток грошово-кредитних відносин» (ID:33023)

| Размер: 22 кб. | Объем: 17 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ПЕРЕДУМОВИ ПРОВЕДЕННЯ РЕФОРМИ 4
2. СУТНІСТЬ РЕФОРМ П.А.СТОЛИПІНА 8
3. ЗНАЧЕННЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ В РОКИ РЕФОРМИ СЕЛЯНСЬКОГО ПОЗЕМЕЛЬНОГО БАНКУ 13
Висновки 16
Література 17


Вступ
Історія Росії ХІХ – початку ХХ століття є багатою на проведення реформ. Головна з них – відміна кріпосного права у 1861 році – повинна була сприяти підвищенню рівня соціального і економічного розвитку країни, виходу її в число передових, розвинених держав Європи. Подібну мету переслідували й грошові реформи ХІХ століття, а особливо – реформа 1895-1897 рр. С.Вітте. Але наслідки цих реформ не надали дієвого результату для покращення загального стану справ.
На початку ХХ ст. П.А.Столипін здійснив ще одну спробу реформаторським шляхом змінити ситуацію в Росії. На цей раз реформа стосувалась в основному перебудови селянської сфери та проводилась шляхом кардинальних перетворень у веденні сільського господарства. Які результати вона принесла – буде розглянуто в цій роботі. Криза, яка охопила передреформну Росію на початку ХХ ст., за економічними ознаками є подібною в багатьох аспектах до теперішнього стану народного господарства в Україні. Дослідження цієї реформи – її сутності, значення, а також фінансово-економічних механізмів – потребують прискіпливої уваги сучасних дослідників.
Висновки
Розпочата Столипіним реформа була необхідна і прогресивна в економічних умовах того часу. Її повна реалізація дозволила б перейти до більш інтенсивніших форм господарювання, вищих урожаїв, вищого рівня життя. Розвиток сільського господарства за час проведення столипінської аграрної реформи показав, що дрібна приватна власність на землю не є чужою російській економіці. Проте з ряду причин повністю здійснити реформу не вдалося.
Проекти реформ Столипіна включали не тільки аграрні перетворення, але і зачіпали всі інші сторони соціально-економічного життя російського суспільства: встановлення цивільної рівноправності, реформування місцевого самоврядування, вищої і середньої школи, введення загального початкового навчання, розширення робочого законодавства, реформування судочинства. Значні кроки були зроблені в фінансово-кредитному забезпеченні реформи.
Але це забезпечення було недостатнім для реформи. Ставка робилася виключно на активність підприємницької діяльності селян, що не виправдало сподівання реформаторів. Невдалим було фінансування й переселенської політики. Банки не мали достатніх фінансових засобів, щоб виконати всі умові, які висувалися урядом до цього процесу. Слабкість грошово-кредитної системи було однією з причин повільності в проведенні реформи.
Литература

Література
1. Бабенко П.М. История реформ в России (1894 – 1917). – М., Спутник-Плюс, 2000. – 132с.
2. Воскресенская Н. О., Квасов А. С., Козлова Е. А., Кривцова Н. С., Маркова А. Н. История экономической мысли в России. – М., Закон и право, 1996. – 136с.
3. Гриньова В.М., Коюда В.О. Тлумачний словник економічних термінів. – Х., ВД ІНЖЕК, 2003. – 184с.
4. Дякин В.С. Был ли шанс у Столыпина?: Сб. статей. – СПб., ЛИСС, 2002. – 357с.
5. Економічний словник-довідник / С.В. Мочерний (ред.). – К., Femina, 1995. – 368с.
6. Зайцева Л. И. Аграрная реформа П.А.Столыпина в документах и публикациях конца ХІХ – начала ХХ века / РАН; Институт экономики. – М., 1995. – 178с.
7. Нестеренко О. П. Історія економічних вчень: Курс лекцій. – К., МАУП, 2002. – 128 с.
8. Островский И.В. Столыпин и его время. – Новосибирск, НГУЭ, 1992. – 121с.
9. Степанов С. А. Загадки убийства Столыпина. – М., Пресс-Академия, 1995. – 304с.
10. Тюкавкин В. Г. Великорусское крестьянство и столыпинская аграрная реформа. – М., Памятники исторической мысли, 2001. – 304с.
11. Федоров Б. Г. Петр Столыпин: "Я верю в Россию": Биография П.А.Столыпина. – СПб., Лимбус Пресс, 2002. – 622 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Грошово-кредитні відносини та їх роль в розвитку підприємства Україні.
 • Особливості грошово-кредитної системи Франції
 • Особливості грошової політики Франції
 • Грошово-кредитна система країн Західної Європи
 • Грошово-кредитні системи США та Японії
 • Роль грошей в ринковой економіці.
 • Забезпечення кредитних зобов’язань
 • Грошово - кредитна система
 • Грошово - кредитна система
 • Стратегія і тактика грошово-кредитної політики і її вплив на діяльність держави
 • Проблеми становлення та розвитку грошово-кредитної системи в Україні
Cгенерировано за 0.034744 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...