Реклама

От партнёров

Реклама

От партнеров
загрузка...

Счетчики

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів!

Це мабуть найбільший банк рефератів в Україні.
На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету. Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.


Шукаєте реферат - просто зайдіть на Інститут.com.ua!
1

Тема: «Інформаційна економіка, інтелектуальний капітал і інформація як джерела багатства і провідний ресурс інформаційного суспільства» (ID:33013)

| Размер: 19 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: 1 СМС | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
Содержание Вступ 3
1. Інформаційна економіка 4
2. Інтелектуальний капітал та інформація як джерело багатства і провідний ресурс інформаційного суспільства. 8
Висновки 13
Література 14



Вступ
Інформаційні технології кардинально змінюють обличчя сучасного суспільства. Проте, особливо вони ефективні у сфері матеріального виробництва. Сьогодні відбувається переоцінка багатьох цінностей – від духовно-культурних до матеріально-економічних, перехід від нестримного прагнення кількісних показників економічного розвитку до поліпшення якості життя, стійкого розвитку і екологічної безпеки, поступові зрушення від випуску масової стандартної продукції до виробництва індивідуальних товарів і послуг для особистого споживання, інтелектуального продукту, до створення науково-технічних комплексів за рахунок скорочення частки проміжного продукту паливно-сировинних галузей.
Процеси, що тривають сьогодні ще мало вивченні і тим більш, нам важко передбачити, які вони можуть принести наслідки для людства. З цього приводу існує різноманітний спектр думок – від перебільшено схвальних до різко негативних. Зрозуміло одне, суспільство і людина змінюються під впливом інформаційних технологій, а результати цих змін, в першу чергу, спостерігаються в економічному житті соціуму.
Висновки
Інформаційне суспільство, як вже видно з прикладу найрозвиненіших в технологічному плані країн світу, має значні особливості в економічній, матеріально-виробничій сфері. Добробут таких держав заснований на використанні інформаційних технологій, розробка, впровадження та розповсюдження яких становлять основу їх економічної стратегії. Спосіб виробництва інформаційного суспільства характеризується мініатюризацією техніки, екологізацією і гуманізацією. Це забезпечується в першу чергу інформаційною технологією, разом з мікроелектронікою, біотехнологією і інформатикою.
В процесі інформатизації суспільства відбувається прогресивно наростаюче використовування інформаційної технології і інформації на основі яких встановлюються тісні взаємозв'язки між економічною, соціально-політичною і духовною сферами суспільства. Людству знадобилося пів століття, щоб перетворити інформацію з категорії наукової в категорію комерційну, в такий же основний чинник розвитку засобів життя людей, їх життєдіяльності, як речовина і енергія. Нині суспільство випробовує величезну потребу в інформації для заповнення запасів речовини і енергії, що все більш зменшуються, для того, щоб за допомогою інформації виробити і реалізувати нові методи раціонального отримання засобів підтримки своєї життєдіяльності.
Центральною фігурою інформаційного суспільства становляться науковці – люди, які просувають уперед інформаційні технології, застосовують свій інтелект для розробки нових способів промислового виробництва на основі інформаційних інновацій. Ці люди, їх ідеї, розробки становлять основу інтелектуального капіталу розвинених країн.


Литература
Література
1. Белл Даниел. Грядущее постиндустриальное общество. Опыт социального прогнозирования / В.Л. Иноземцев (пер. с англ.). – М., Academia, 1999. – 787с.
2. Голобуцький О.П., Шевчук О.Б. Електронний уряд / Інститут Інформаційного суспільства. –К., ЗАТ "Атлант UMS", 2002. – 173с.
3. Кастельс М., Хіманен П. Інформаційне суспільство та держава добробуту. Фінська модель: Пер. з англ. – К., Ваклер, 2006. – 230 с.
4. Маруховський О.О. Інформаційне суспільство: теоретико-концептуальні засади: Навч. посіб. / Університет економіки та права "КРОК". – К., 2007. –136 с.
5. Масуда Й. Комп’ютопія / Перекл. з англ. В. Ляха // Філософська і соціологічна думка. – 1993. - №6. – С. 36 - 50.
6. Мей Кристофер. Інформаційне суспільство: Скептичний погляд. – К., К.І.С., 2004. – 220с.
7. Стоуньер Т. Информационная революция: наука, экономика, технология. М., 1993, с.43.
8. Тоффлер Алвин. Футурошок. – СПб., Лань, 1997. – 464с.
9. Тоффлер Елвін. Третя Хвиля / А. Євса (пер. з англ.). – К., Видавничий дім "Всесвіт", 2000. – 475с.
10. Турен Ален. Возвращение человека действующего: Очерк социологии. – М., Научный мир, 1998. – 204с.
Просмотр
Просмотр Просмотреть с сайта...
Скачивание
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Організація інформаційної діяльності і суспільство

  • Інформаційний капітал

  • Проблеми захисту інформаційного простору

  • Загальна характеристика природних ресурсів як складової частини національного багатства

  • Загальна характеристика природних ресурсів як складової частини національного багатства

  • Інформаційна підтримка іноваційного процесу

  • Характеристика та сутність національного багатства

  • Економіка країн Бенілюксу та її місце в світовому господарстві та ЄС

  • Аналіз формування та використання національного багатства

  • Аналіз формування та використання національного багатства


Cгенерировано за 0.010428 секунд

загрузка...