Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Електронна демократія, електронний уряд, медіа в сучасному глобальному світі» (ID:33012)

| Размер: 18 кб. | Объем: 11 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Електронна демократія. 4
2. Електронний уряд. 7
3. Мас-медіа в сучасному глобальному світі. 10
Висновки 12
Література 13Вступ
Інформаційне суспільство, яке на думку науковців встановлюється в наш час, викликає багато роздумів і питань та стає головною ознакою сучасного глобалізованого світу. Розвиток інформаційних технологій сприяє посиленню інтеграції політичних, економічних, соціальних культурних сфер різних країн і народів в єдину загальнопланетну систему. Зовнішньо наш світ змінюється кардинально, але як це впливає на суттєві сторони повсякденності: політику, економіку, взаємовідносини людей та самої людини? Можна користуватися і супутниковим телебаченням і стільниковим зв’язком, але чи змінює це наше положення в суспільстві? Яким чином трансформуються в цьому випадку наші відносини в ньому? На всі ці питання повинна дати відповідь наука, що досліджує багатоманіття людських стосунків та взаємовідносин.
Політична сфера – одна із таких сторін нашого життя, що визначає наш статус, степінь участі в керуванні державними справами, вирішенні проблем громади, а на вищому рівні – роль держав в світовій політиці. Глобалізація, безперечно, за допомогою інформаційних засобів інтенсивно впливає на соціально-політичні процеси, що тривають в країнах. Наскільки здатні сучасні інформаційні технології змінити політичне обличчя людства? Це є предметом прискіпливої уваги науковців, політологів, державних діячів. Окремі аспекти розгляду ними цієї проблеми висвітлені в даній роботі, а саме: сутність, перспективи електронної демократії та електронного уряду, діяльність засобів масової інформації в умовах глобалізації та інформаційного суспільства.

ЛитератураВисновки
Електронна демократія все більш становиться реальністю. Поступово втілюється у життя організація державного управління на основі електронних засобів обробки, передавання і розповсюдження інформації, надання послуг державних установ всіх гілок влади всім категоріям громадян електронними засобами, інформування тими самими засобами громадян про роботу державних установ. Поняття „електронна демократія” і „електронний уряд” іноді зводиться до означення електронного середовища спілкування влади з громадянським суспільством. Однак, більш доцільним вважати ці явища як засоби, спрямовані на підвищення ефективності діяльності держави в цілому, збільшення можливостей для окремої людини та груп населення щодо формування та висловлювання громадської думки, реалізації своїх свобод.
Говорячи про епоху інформаційного суспільства, слід реально оцінювати сучасний стан розвитку людства і розуміти, що ще не всі країни світу „живуть” у цьому періоді. Більшою мірою це стосується високорозвинених в технологічному плані країн Заходу: США, Японії, Німеччині. Саме вчені цих держав піднімають і розробляють концепцію інформаційного суспільства. Створення електронного уряду не просто моральний і психологічний бар’єр – це величезні матеріальні і фінансові затрати, які вимагають капіталовкладень не тільки у комп’ютеризацію урядових структур та навчання державних службовців. Значно більші кошти потрібні на побудову відокремленої урядової мережі, створення інформаційно-телекомунікаційної інфраструктури, просвітницьку та агітаційну діяльність, запровадження навчальний курсів у школах, вищих учбових закладах, центрах зайнятості, клубах та в інших установах, аби охопити всі верстви населення, забезпечити їм рівні можливості використання сервісів електронного уряду.
Електронна демократія і ЗМІ в епоху інформаційного суспільства проходять етап значних випробувань. Безперечно, можливості мас-медіа завдяки інформаційним технологіям невимірно зросли, але, разом з тим, використання їх в умовах зростання глобалізації становиться високо відповідальною та політично небезпечною справою.

Література
1. Вершинин М.С. Политическая коммуникация в информационном обществе. – СПб., Издательство Михайлова В.А., 2001. – 253 с.
2. Голобуцький О. Концепція електронного урядування і сучасні потреби України // Політичний менеджмент. – 2005. - № 5 (14). – С. 75 – 86.
3. Європа на шляху до інформаційного суспільства: Матеріали Європейської Комісії 1994-1995 рр. – К., 2000. – 176с.
4. Кін Джон. Мас-медіа і демократія. – К., К.І.С., 1999. – 134с.
5. Кулик А. Н. Электронная демократия для трансформирующегося общества: пределы возможного. – http://conf.infosoc.ru/2003/03-rGOVf09.html
6. Лалл Джеймс. Мас-медіа, комунікація, культура: Глобальний підхід. – К., К.І.С., 2002. – 264с.
7. Проект электронной демократии. Government online international network // http://www.governments-online.org/projects/e-democracy/.
8. Роль мас-медіа у формуванні інформаційного суспільства. Науково-практична конференція, 8 лютого 2005 р.: матеріали / Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. Інститут журналістики. – К., 2005. – 136с.
9. Ротар Н. Політична участь громадян України в умовах е-демократизації // Політичний менеджмент. - 2006. - № 2 (17). – C.78-92.
10. Сморгунов Л. В. Электронное правительство и административно-политические реформы // Политическая наука в современной России: время поиска и контуры эволюции: Ежегодник 2004. – М., РОССПЭН, 2004. – 458с.

Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Інформаційні системи
  • Системи електронного обігу
  • МІЖНАРОДНИЙ ЕЛЕКТРОННИЙ ОБМІН КОМЕРЦІЙНИМИ І ФІНАНСОВИМИ ДАНИМИ
  • Демократична традиція в Україні
  • Контрольна з релігії
  • Соціальна демократія.
  • Демократsя
  • Демократsя
  • Конспект з політології
  • Особливості медіа-планування реклами
Cгенерировано за 0.057009 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...