Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Електронна демократія, електронний уряд, медіа в сучасному глобальному світі» (ID:33012)

| Размер: 18 кб. | Объем: 11 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Електронна демократія. 4
2. Електронний уряд. 7
3. Мас-медіа в сучасному глобальному світі. 10
Висновки 12
Література 13Вступ
Інформаційне суспільство, яке на думку науковців встановлюється в наш час, викликає багато роздумів і питань та стає головною ознакою сучасного глобалізованого світу. Розвиток інформаційних технологій сприяє посиленню інтеграції політичних, економічних, соціальних культурних сфер різних країн і народів в єдину загальнопланетну систему. Зовнішньо наш світ змінюється кардинально, але як це впливає на суттєві сторони повсякденності: політику, економіку, взаємовідносини людей та самої людини? Можна користуватися і супутниковим телебаченням і стільниковим зв’язком, але чи змінює це наше положення в суспільстві? Яким чином трансформуються в цьому випадку наші відносини в ньому? На всі ці питання повинна дати відповідь наука, що досліджує багатоманіття людських стосунків та взаємовідносин.
Політична сфера – одна із таких сторін нашого життя, що визначає наш статус, степінь участі в керуванні державними справами, вирішенні проблем громади, а на вищому рівні – роль держав в світовій політиці. Глобалізація, безперечно, за допомогою інформаційних засобів інтенсивно впливає на соціально-політичні процеси, що тривають в країнах. Наскільки здатні сучасні інформаційні технології змінити політичне обличчя людства? Це є предметом прискіпливої уваги науковців, політологів, державних діячів. Окремі аспекти розгляду ними цієї проблеми висвітлені в даній роботі, а саме: сутність, перспективи електронної демократії та електронного уряду, діяльність засобів масової інформації в умовах глобалізації та інформаційного суспільства.

ЛитератураВисновки
Електронна демократія все більш становиться реальністю. Поступово втілюється у життя організація державного управління на основі електронних засобів обробки, передавання і розповсюдження інформації, надання послуг державних установ всіх гілок влади всім категоріям громадян електронними засобами, інформування тими самими засобами громадян про роботу державних установ. Поняття „електронна демократія” і „електронний уряд” іноді зводиться до означення електронного середовища спілкування влади з громадянським суспільством. Однак, більш доцільним вважати ці явища як засоби, спрямовані на підвищення ефективності діяльності держави в цілому, збільшення можливостей для окремої людини та груп населення щодо формування та висловлювання громадської думки, реалізації своїх свобод.
Говорячи про епоху інформаційного суспільства, слід реально оцінювати сучасний стан розвитку людства і розуміти, що ще не всі країни світу „живуть” у цьому періоді. Більшою мірою це стосується високорозвинених в технологічному плані країн Заходу: США, Японії, Німеччині. Саме вчені цих держав піднімають і розробляють концепцію інформаційного суспільства. Створення електронного уряду не просто моральний і психологічний бар’єр – це величезні матеріальні і фінансові затрати, які вимагають капіталовкладень не тільки у комп’ютеризацію урядових структур та навчання державних службовців. Значно більші кошти потрібні на побудову відокремленої урядової мережі, створення інформаційно-телекомунікаційної інфраструктури, просвітницьку та агітаційну діяльність, запровадження навчальний курсів у школах, вищих учбових закладах, центрах зайнятості, клубах та в інших установах, аби охопити всі верстви населення, забезпечити їм рівні можливості використання сервісів електронного уряду.
Електронна демократія і ЗМІ в епоху інформаційного суспільства проходять етап значних випробувань. Безперечно, можливості мас-медіа завдяки інформаційним технологіям невимірно зросли, але, разом з тим, використання їх в умовах зростання глобалізації становиться високо відповідальною та політично небезпечною справою.

Література
1. Вершинин М.С. Политическая коммуникация в информационном обществе. – СПб., Издательство Михайлова В.А., 2001. – 253 с.
2. Голобуцький О. Концепція електронного урядування і сучасні потреби України // Політичний менеджмент. – 2005. - № 5 (14). – С. 75 – 86.
3. Європа на шляху до інформаційного суспільства: Матеріали Європейської Комісії 1994-1995 рр. – К., 2000. – 176с.
4. Кін Джон. Мас-медіа і демократія. – К., К.І.С., 1999. – 134с.
5. Кулик А. Н. Электронная демократия для трансформирующегося общества: пределы возможного. – http://conf.infosoc.ru/2003/03-rGOVf09.html
6. Лалл Джеймс. Мас-медіа, комунікація, культура: Глобальний підхід. – К., К.І.С., 2002. – 264с.
7. Проект электронной демократии. Government online international network // http://www.governments-online.org/projects/e-democracy/.
8. Роль мас-медіа у формуванні інформаційного суспільства. Науково-практична конференція, 8 лютого 2005 р.: матеріали / Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. Інститут журналістики. – К., 2005. – 136с.
9. Ротар Н. Політична участь громадян України в умовах е-демократизації // Політичний менеджмент. - 2006. - № 2 (17). – C.78-92.
10. Сморгунов Л. В. Электронное правительство и административно-политические реформы // Политическая наука в современной России: время поиска и контуры эволюции: Ежегодник 2004. – М., РОССПЭН, 2004. – 458с.

Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Інформаційні системи
  • Системи електронного обігу
  • МІЖНАРОДНИЙ ЕЛЕКТРОННИЙ ОБМІН КОМЕРЦІЙНИМИ І ФІНАНСОВИМИ ДАНИМИ
  • Демократична традиція в Україні
  • Контрольна з релігії
  • Соціальна демократія.
  • Демократsя
  • Демократsя
  • Конспект з політології
  • Особливості медіа-планування реклами
Cгенерировано за 0.068532 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів