Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Спеціальні методики соціального прогнозування» (ID:33007)

| Размер: 31 кб. | Объем: 28 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Проблемні питання методів соціального прогнозування. 4
2. Визначення типів методик соціального прогнозування. 9
3. Методи прогнозування економічної сфери суспільства. 16
4. Прогнозування політичних процесів в суспільстві. 20
Висновки 27
Література 28Вступ
Проблеми соціального прогнозування здавна привертають увагу вчених. Людство завжди прагнуло дізнатися про своє майбутнє, а здібності до передбачення високо цінувалися. В наш час, що характеризується величезним і безперервно зростаючим динамізмом соціально-політичних, економічних, науково-технічних, ідеологічних та інших змін, наукове передбачення майбутнього набуло винятково важливого, часто глобального значення. Близьке і далеке майбутнє прагнуть передбачити, пророкувати, віщувати, угадувати, прогнозувати, планувати, програмувати, проектувати. Без прогнозування різних явищ і процесів, без передбачення перспектив їх розвитку неможливе науково-обґрунтоване управління, вироблення і прийняття ефективних управлінських рішень. Виявлення назріваючих тенденцій, проблем і протиріч суспільного життя, пошук шляхів і методів їх вирішення, надійний соціальний прогноз – важливе завдання всіх суспільних наук.
Теорія прогнозування (прогностика) як наука тільки формується, її предметом є дослідження законів і способів прогнозування, завданням – розробка проблем гносеології і логіки прогнозування, типології прогнозів, методів прогнозування, категорій і понять, спеціальних методологічних проблем прогнозування з метою підвищення методичного обґрунтування прогнозів. У структурі прогностики розвиваються окремі теорії прогнозування як у координатах загальної прогностики, так і відповідних сфер прогнозування.
Висновки
Оцінка людьми перспектив розвитку явищ чи процесів на основі попереднього досвіду, за аналогією з уже відомими подібними явищами і процесами, є одним з основних джерел інформації про майбутнє. Іншим джерелом є екстраполяція (умовне продовження в майбутнє тенденцій, закономірності розвитку яких в минулому і нині достатньо відомі). Ще одним шляхом одержання інформації про майбутнє є моделювання майбутнього стану того чи іншого явища, процесу з урахуванням очікуваних або бажаних змін деяких умов, перспективи розвитку яких достатньо відомі.
Соціальні прогнози в управлінні можуть бути оперативними, коротко- та довготерміновими. Найбільш часто використовуються в соціальному прогнозуванні методи екстраполяції, експертизи, моделювання. Соціальне прогнозування здійснюється на трьох рівнях. Найвищий масштабний рівень – це суспільство в цілому, середній – певна територіальна спільність чи регіон і нижчий – окремий колектив. В управлінні прогнози набувають значення тільки в випадку своєї надійності, вірогідності. Такі прогнози є основою прийняття управлінських рішень в усіх сферах суспільного життя.
Хоча соціальний детермінізм має імовірний характер, це не є на заваді передбачення суспільного розвитку. Саме ймовірний підхід до передбачення є особливістю і методичною основою соціального прогнозування. Воно стало динамічно розвиватися тільки після усвідомлення того, що продуктивним є не відгадування конкретних рис майбутнього, а вироблення ймовірного спектра перспектив його розвитку.

Литература

Література
1. Бестужев-Лада И.В. Социальное прогнозирование. Курс лекций. – М., Педагогическое общество России 2002. – 392 с.
2. Гаєць В.М., Клебанова Т.С., Черняк О.І., Іванов В.В., Дубровіна Н.А. Моделі і методи соціально-економічного прогнозування: Підручник. – Харків, ВД "Інжек", 2005. – 396с.
3. Грабовецький Б. Є. Економічне прогнозування і планування: Навч. посібник. – К., Центр навчальної. літератури, 2003. –188 c.
4. Димитрова Л.М. Соціологія управління та організацій: Навч. посібник. – К., Політехніка НТТУ "КПІ", 2005. – 156с.
5. Дідківська Л.І., Головко Л.С. Державне регулювання економіки: Навч. посібник. – К., Знання-Прес, 2000. – 209с.
6. Кузьменко В.Л., Романчук О.К. На порозі надцивілізації. Системний аналіз актуальних проблем сучасності. Соціальне прогнозування та футурологія. – Львів, Універсум, 2001. – 152с.
7. Мороз О.Г. Україна: шляхи вдосконалення держави: Спроба соціального прогнозування / Товариство Універсуму. – Львів, Універсум, 1998. – 92с.
8. Панарин А.С. Глобальное политическое прогнозирование в условиях стратегической нестабильности. – М., Эдиториал УРСС, 1999. – 271с.
9. Поппер Карл. Злиденність історицизму. – К., Абрис, 1994. – 192с.
10. Симонов К.В. Политический аналіз. – М., Харвест АСТ, 2002. – 436с.
11. Тоффлер Алвин. Футурошок. – СПб., Лань, 1997. – 464с.
12. Хьержик Джеймс. Модель, цена и время: Применение теории Ганна в системах торговли. – М., Аналитика , 2000. – 302 с.
13. Якість життя в Україні: час жити і час виживати: Матеріали круглого столу, проведеного Центром Соціального Прогнозування. – К., Центр Соціального Прогнозування, 2003. – 111с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Прогнозування економічного розвитку в системі держави
 • Програмування національної економіки
 • "Державне планування та прогнозування"
 • Державне планування та прогнозування
 • Методи аналізу фондового ринку
 • Правова характеристика договору соціального найму житла
 • Прогнозування економічного розвитку в системі державного регулювання економіки.
 • Спеціальні правоохоронні органи Тимчасового Уряду, Центральної Ради, ЗУНР
 • Характеристика Державного прогнозу економічного і соціального розвитку України
 • Методи прогнозування
 • Прогнозування фінансового стану підприємств
Cгенерировано за 1.590404 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів