Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Спеціальні методики соціального прогнозування» (ID:33007)

| Размер: 31 кб. | Объем: 28 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Проблемні питання методів соціального прогнозування. 4
2. Визначення типів методик соціального прогнозування. 9
3. Методи прогнозування економічної сфери суспільства. 16
4. Прогнозування політичних процесів в суспільстві. 20
Висновки 27
Література 28Вступ
Проблеми соціального прогнозування здавна привертають увагу вчених. Людство завжди прагнуло дізнатися про своє майбутнє, а здібності до передбачення високо цінувалися. В наш час, що характеризується величезним і безперервно зростаючим динамізмом соціально-політичних, економічних, науково-технічних, ідеологічних та інших змін, наукове передбачення майбутнього набуло винятково важливого, часто глобального значення. Близьке і далеке майбутнє прагнуть передбачити, пророкувати, віщувати, угадувати, прогнозувати, планувати, програмувати, проектувати. Без прогнозування різних явищ і процесів, без передбачення перспектив їх розвитку неможливе науково-обґрунтоване управління, вироблення і прийняття ефективних управлінських рішень. Виявлення назріваючих тенденцій, проблем і протиріч суспільного життя, пошук шляхів і методів їх вирішення, надійний соціальний прогноз – важливе завдання всіх суспільних наук.
Теорія прогнозування (прогностика) як наука тільки формується, її предметом є дослідження законів і способів прогнозування, завданням – розробка проблем гносеології і логіки прогнозування, типології прогнозів, методів прогнозування, категорій і понять, спеціальних методологічних проблем прогнозування з метою підвищення методичного обґрунтування прогнозів. У структурі прогностики розвиваються окремі теорії прогнозування як у координатах загальної прогностики, так і відповідних сфер прогнозування.
Висновки
Оцінка людьми перспектив розвитку явищ чи процесів на основі попереднього досвіду, за аналогією з уже відомими подібними явищами і процесами, є одним з основних джерел інформації про майбутнє. Іншим джерелом є екстраполяція (умовне продовження в майбутнє тенденцій, закономірності розвитку яких в минулому і нині достатньо відомі). Ще одним шляхом одержання інформації про майбутнє є моделювання майбутнього стану того чи іншого явища, процесу з урахуванням очікуваних або бажаних змін деяких умов, перспективи розвитку яких достатньо відомі.
Соціальні прогнози в управлінні можуть бути оперативними, коротко- та довготерміновими. Найбільш часто використовуються в соціальному прогнозуванні методи екстраполяції, експертизи, моделювання. Соціальне прогнозування здійснюється на трьох рівнях. Найвищий масштабний рівень – це суспільство в цілому, середній – певна територіальна спільність чи регіон і нижчий – окремий колектив. В управлінні прогнози набувають значення тільки в випадку своєї надійності, вірогідності. Такі прогнози є основою прийняття управлінських рішень в усіх сферах суспільного життя.
Хоча соціальний детермінізм має імовірний характер, це не є на заваді передбачення суспільного розвитку. Саме ймовірний підхід до передбачення є особливістю і методичною основою соціального прогнозування. Воно стало динамічно розвиватися тільки після усвідомлення того, що продуктивним є не відгадування конкретних рис майбутнього, а вироблення ймовірного спектра перспектив його розвитку.

Литература

Література
1. Бестужев-Лада И.В. Социальное прогнозирование. Курс лекций. – М., Педагогическое общество России 2002. – 392 с.
2. Гаєць В.М., Клебанова Т.С., Черняк О.І., Іванов В.В., Дубровіна Н.А. Моделі і методи соціально-економічного прогнозування: Підручник. – Харків, ВД "Інжек", 2005. – 396с.
3. Грабовецький Б. Є. Економічне прогнозування і планування: Навч. посібник. – К., Центр навчальної. літератури, 2003. –188 c.
4. Димитрова Л.М. Соціологія управління та організацій: Навч. посібник. – К., Політехніка НТТУ "КПІ", 2005. – 156с.
5. Дідківська Л.І., Головко Л.С. Державне регулювання економіки: Навч. посібник. – К., Знання-Прес, 2000. – 209с.
6. Кузьменко В.Л., Романчук О.К. На порозі надцивілізації. Системний аналіз актуальних проблем сучасності. Соціальне прогнозування та футурологія. – Львів, Універсум, 2001. – 152с.
7. Мороз О.Г. Україна: шляхи вдосконалення держави: Спроба соціального прогнозування / Товариство Універсуму. – Львів, Універсум, 1998. – 92с.
8. Панарин А.С. Глобальное политическое прогнозирование в условиях стратегической нестабильности. – М., Эдиториал УРСС, 1999. – 271с.
9. Поппер Карл. Злиденність історицизму. – К., Абрис, 1994. – 192с.
10. Симонов К.В. Политический аналіз. – М., Харвест АСТ, 2002. – 436с.
11. Тоффлер Алвин. Футурошок. – СПб., Лань, 1997. – 464с.
12. Хьержик Джеймс. Модель, цена и время: Применение теории Ганна в системах торговли. – М., Аналитика , 2000. – 302 с.
13. Якість життя в Україні: час жити і час виживати: Матеріали круглого столу, проведеного Центром Соціального Прогнозування. – К., Центр Соціального Прогнозування, 2003. – 111с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Прогнозування економічного розвитку в системі держави
 • Програмування національної економіки
 • "Державне планування та прогнозування"
 • Державне планування та прогнозування
 • Методи аналізу фондового ринку
 • Правова характеристика договору соціального найму житла
 • Прогнозування економічного розвитку в системі державного регулювання економіки.
 • Спеціальні правоохоронні органи Тимчасового Уряду, Центральної Ради, ЗУНР
 • Характеристика Державного прогнозу економічного і соціального розвитку України
 • Методи прогнозування
 • Прогнозування фінансового стану підприємств
Cгенерировано за 0.038006 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...