Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Правовий захист інвалідів в роботі соціальних служб» (ID:32997)

| Размер: 19 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеЗміст
Вступ 3
1. ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ ІНВАЛІДІВ 4
2. НАПРЯМКИ ПРАВОВОГО ЗАХИСТУ ІНВАЛІДІВ В ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ 7
Висновки 14
Література 155


Вступ
Інваліди є повноправними громадянами Української держави. Разом з тим їх правовому статусу, тобто колу прав та обов’язків, притаманні певні особливості, які визначаються рядом нормативних актів. У період з 1990 року до 2007 року включно було прийнято понад 300 Законів України, в яких згадується слово «інвалід» та які, містять спеціальні норми щодо статусу інвалідів. Якщо ж врахувати акти президента України, Кабінету Міністрів та інших центральних органів виконавчої влади, то є підстави говорити про тисячі нормативних актів. Інформація про ці акти є важкодоступною для інвалідів, а одержати інформацію про акти органів судової влади та місцевих владних інституцій для інвалідів майже неможливо.
Слід визнати, що більшість інвалідів позбавлені інформації про свої права та надані законодавством можливості, не кажучи вже про можливість реально скористатися цими правами. Повною картиною щодо правового регулювання статусу інвалідів в Україні та вірного застосування об’єктивно спроможні володіти лише фахівці-юристи та особи, що спеціалізуються на правовому статусі України. У свою чергу органи влади, соціального страхування, роботодавці та інші особи у ряді випадків приховують від інвалідів інформацію про їх права чи спотворюють її.
Брак та недоступність правової інформації та інформації про те, як практично зреалізувати свої права та можливості, є основною передумовою правової незахищеності інвалідів та вимагають створення відповідних служб та організацій з юридичної підтримки для них. Найбільшу допомогу інвалідам в правовому захисті здійснюють соціальні служби. Правовий захист в них здійснюється шляхом інформування та роз’яснення норм діючого законодавства та механізмів застосування цих норм, надання юридичних послуг.
Висновки
Правовий захист інвалідів є одним з приоритетних напрямів соціальної роботи, складовою частиною їх соціального захисту. Необхідність такої діяльності обумовлена наявністю в нашій країні негативних тенденцій з приховування положень щодо прав та пільг інвалідів, недостатня робота державних соціальних органів в цьому напрямі. Умови недостатнього фінансування низки соціальних та економічних програм призводять до дефіциту засобів та коштів, які повинні надаватися державою для повноцінного забезпечення інвалідів у відповідністю з чинним законодавством.
В цих умовах зростає важливість діяльності соціальних служб, які діють в загальній системі соціального захисту, що уявляє собою систему пріоритетів і механізмів по реалізації законодавчо-закріплених соціальних, правових і економічних гарантій громадян, органів управління всіх рівнів, інших інститутів. Система соціальних служб повинна забезпечити певний рівень соціальної і правової захищеності інвалідів. Вона має складну структуру підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності і відомчої належності, а також громадян, що надають соціальні послуги особам, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
Правовий захист інвалідів соціальні служби здійснюють у формі надання соціальних послуг: юридичних консультацій, допомоги в оформленні юридичних документів, проведення необхідної роз’яснювальної роботи. Проте, слід визнати, що система соціальних служб для інвалідів є край недосконалою, а тому – малоефективною при здійсненні правового захисту. Головними причинами такого становища є розділення соціальних служб за різними відомствами, відсутність централізації в управлінні, недостатня кількість високопрофесійних фахівців-юристів, які б працювали на інвалідів в системі загальнодержавного соціального і правового захисту.

Литература
Література
1. Конституція України. Закон України від 28 червня 1996 р. // Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 1996. – №30.
2. Указ Президента України про першочергові заходи щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями від 01.06.2005 р. № 900.
3. Про соціальні послуги. Закон України від 19.06. 2003 року N 966-IV. – Відомості Верховної Ради (ВВР), 2003, N 45, ст.358.
4. Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні. Закон України від 21.03.1991 р. N 875-XII. – Відомості Верховної Ради (ВВР), 1991, N 21, ст.252.
5. Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам. Закон України від 16. 11.2000 р. N 2109-III. – Відомості Верховної Ради (ВВР), 2001, N 1, ст.2.
6. Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам. Закон України від 18.05.2004 р. N 1727-IV. – Відомості Верховної Ради (ВВР), 2004, N 33-34, ст. 404.
7. Про реабілітацію інвалідів в Україні. Закон України від 06.10.2005 р. № 2961-IV.
8. Про утворення Державної соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді. Постанова Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2004 р. N 1125.
9. Блащак Г. С., Вадзюк О. В., Горбоніс Т. В., Грицько Н. І., Довжук Б. С. Соціальна робота в Україні: теорія та практика. – К., УДЦССМ, 2001. – 272с.
10. Вегера С. А. Про становище інвалідів в Україні та пріоритетні напрями їх соціального захисту. – К., Соцінформ, 1999. – 124с.
11. Вакуленко О. В., Комарова Н. М., Пєша І. В., Романова Н. Ф. Деякі аспекти оцінки ефективності надання соціальних послуг різним категоріям клієнтів центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді / Державна соціальна служба для сім'ї, дітей та молоді. – К. : Держсоцслужба, 2005. – 124с.
12. Геноцид ХХІ століття / Всеукраїнське Об'єднання Інвалідів Чорнобиля та Війни "Відродження України" / В. Гладкий (ред.). – К., 2004. – 246с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Аналіз спільної співпраці соціальних служб для молоді з благодійними громадськими організаціями
  • Реалізація соціальними службами для СДМ (сім’ї дітей та молоді) програм співпраці з громадськими об’єднаннями інвалідів
  • Соціально-педагогічні підходи соціальних служб для молоді з молоддю
  • Характеристика основних форм роботи соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в Україні
  • Соціально-правовий захист дітей шкільного віку
  • Зміст соціального захисту дітей-інвалідів
  • Зміст соціального захисту дітей-інвалідів
  • Контрольна робота інтелектуальна власність. Тема 5
  • равовий статус підопічних стаціонарних установ
  • равовий статус підопічних стаціонарних установ
Cгенерировано за 0.044142 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів