Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Методи аналізу документів в соціології» (ID:32995)

| Размер: 20 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ДОКУМЕНТИ В СОЦІОЛОГІЇ ТА ЇХ КЛАСИФІКАЦІЯ 4
2. СУТНІСТЬ МЕТОДУ КОНТЕНТ-АНАЛІЗУ ДОКУМЕНТІВ 7
3. ОСОБЛИВОСТІ ТРАДИЦІЙНОГО МЕТОДУ АНАЛІЗУ ДОКУМЕНТІВ 11
Висновки 14
Література 15

Вступ
Соціологія має в своєму арсеналі велику кількість методів, за допомогою яких здійснюється збір, аналіз та обробка соціологічної інформації. Основне місце серед них займають методи збору інформації, як основного джерела даних в соціології. Маючи в своєї наявності певну базу таких даних, можна її аналізувати, інтерпретувати та ставити за основу в будь-якому дослідженні. Аналіз документів, є одним з методів, яким користуються під час наукового пошуку. В соціології існує багато видів методу аналізу документів, але найбільш розповсюдженими є два: традиційний, або класичний (якісний); формалізований, або кількісний, який також отримав назву контент-аналізу.
В цієї роботі будуть висвітлені питання співвідношення цих двох методів аналізу документів, а також розглянуте загальне значення документів для отримання соціологічної інформації.
ЛитератураВисновки
Метод аналізу документів відчиняє для соціолога широку можливість побачити віддзеркалення соціальної дійсності, які містяться в документальних джерелах. Аналіз документів відрізняється від інших методів соціологічних досліджень тим, що оперує вже готовою інформацією; в інших методах цю інформацію соціологу доводиться збирати спеціально. В соціології розглядаються два основних методи аналізу документів: традиційний і контент-аналіз, кожен з яких має свої переваги та недоліки.
Традиційний аналіз має один суттєвий недолік, а саме – високу залежність від особистості дослідника, який застосовує цей метод, маючи певні, властиві тільки йому, інтелектуальні та креативні здібності. Суб’єктивність обумовило розробку принципово іншого методу аналізу документів – формалізованого (кількісного), або контент-аналізу.
Незважаючи на істотну різницю, методи аналізу документів не виключають, а доповнюють один одного, оскільки переслідують одну ціль – отримати надійну і достовірну інформацію. Як традиційний, так і контент-аналіз документів надає досліднику можливість збагнути багато важливих сторін соціального життя. Вони допомагають визначити ті норми і цінності, що притаманні певному суспільству у визначений історичний період; зібрати чи вивчити відомості, які необхідні для змалювання тих чи інших соціальних структур; виявити ступінь взаємодії між різними соціальними групами і окремими людьми.

Література
1. Білоус В.С. Соціологія у визначеннях, поясненнях, схемах, таблицях: Навч. посібник. – К., КНЕУ, 2002. – 140с.
2. Вербець В.В. Соціологія: теоретичні та методичні аспекти: Навч.-метод. посіб. –Рівне, РДГУ, 2005. – 202с.
3. Лукашевич М.П., Туленков М.В. Спеціальні та галузеві соціологічні теорії: Навч. посібн. – К., МАУП, 1999. –344с.
4. Паніна Н.В. Технологія соціологічного дослідження: курс лекцій. – К., Наукова думка, 1996. – 232с.
5. Піча В.М., Семашко О.М., Черниш Н.Й., Комарова А. І., Погорілий О. І. Соціологія: Курс лекцій: Навч. посібник. – К., Заповіт, 1997. – 344с.
6. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
7. Соціологія: короткий енциклопедичний словник (уклад. В.І. Волович та ін.). – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
8. Сурмин Ю.П., Туленков Н.В. Методология и методы социологических исследований: учебное пособие. – К., МАУП, 2000. – 304 с.
9. Ядов В. А. Социологическое исследование: методология, программа, методы. – М., Наука, 1987. – 331с.
10. Якуба О.О. Соціологія. Навчальний посібник для студентів. – Харків, Константа, 1996. – 245 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Поняття документу в соціології
  • Соціологія. Відповіді на питання
  • Документування господарський фактів в обліку
  • Соціологія
  • Система понять соціологічної теорії
  • Основні етапи становлення економічної соціології
  • Система охорона правопорядку як соціальний інститут
  • Соціологія як наука
  • Соціологія політики
  • Соціологія. Відповіді на питання варіанта 12.
Cгенерировано за 0.044691 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів