Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Психологічні аспекти вибору професії» (ID:32984)

| Размер: 20 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ВИБІР ПРОФЕСІЇ – ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ЕТАП В ЖИТТІ ОСОБИСТОСТІ 4
2. ПРОФОРІЄНТАЦІЯ ЯК ГОЛОВНИЙ ЧИННИК УСПІШНОГО ОБРАННЯ ПРОФЕСІЇ 7
Висновки 13
Література 14

Вступ
Особливе місце в житті будь-якого суспільства займає налагодження його соціально-економічного життя. Його можна розглядати на вищому рівні (на рівні всього суспільства, держави), на рівні певних соціальних груп, а також на рівні окремої людини. З цим пов’язана значна кількість показників: процвітання країни в цілому, добробут її населення, сім'ї, членів суспільства та ін. Праця, труд – є головним джерелом багатства, а з цього вже випливає необхідність наукового дослідження підвищення результатів праці. Психологія праці – одна з наук, яка ставить собі за мету оптимізувати та покращити ці результати, використовуючи знання щодо психологічних властивостей людини.
Психологія праці, будучи галуззю психологічної науки, вивчає психологічні особливості різних видів трудової діяльності в їх залежності від суспільно-історичних і конкретних виробничих умов, від знарядь праці, методів навчання праці і від психологічних якостей особи працюючого.
В цій роботі будуть розглянуті психологічні аспекти вибору професії. Вони займають в психології праці значне місце, бо вибір професії є одним із найголовніших і найвідповідальніших етапів життя будь-якої людини.
Правильний вибір професії – це моральне задоволення, висока самооцінка. Водночас це й висока продуктивність праці, висока якість продукції. Вибір професії – точка, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства, де можливе й необхідне поєднання особистих і загальних інтересів.
Висновки
Правильно обрана професія надає людині можливість реалізувати себе як особистість. В процесі вибору професії виділяють декілька періодів: фантазії, пробних виборів, реалістичного вибору. Процес вироблення і ухвалення рішення включає етапи: постановки проблеми вибору професії; визначення джерел інформації, кола компетентних осіб для ухвалення рішення про вибір професії; збір необхідної інформації; узагальнене уявлення про ситуацію вибору професії; пошук і оцінка варіантів професійного самовизначення; вибір професії.
Однією з умов правильного вибору професії є професійна орієнтація, яка є комплексом психолого-педагогічних і медичних заходів, спрямованих на оптимізацію працевлаштування відповідно до бажань, схильностей, здібностей людини і з урахуванням потреби суспільства в фахівцях.
Виділяють декілька підходів в рішенні задач професійної орієнтації: діагностичний, виховний і найбільш перспективний, особово-орієнтований, який дозволяє змістити акцент з професійної орієнтації як системи управління на професійну самоорієнтацію як важливу передумову особового і професійного вдосконалення, запобігання професійній деформації особистості.
У структурі професійної орієнтації виділяють: профінформацію, профвідбір і профконсультацію. В результаті їх реалізації можливе отримання об'єктивної інформації про світ професій і вимоги, що пред'являються ними до людині; прогностична оцінка ступеня взаємної придатності людини і конкретної професії; виявлення індивідуальної структури особових якостей, що дозволяє об'єктивно проаналізувати складнощі на кожному етапі вибору професії, вичленувати позитивні і негативні тенденції в підготовці до професії, шляху організації професійного навчання.

Литература
Література
1. Ананьев Б. Г. О проблемах современного человекознания. – СПб.: Питер, 2001. – 263 с.
2. Бодров В. А. Психология профессиональной пригодности. – М.: ПЭР СЭ, 2001. – 511 с.
3. Бондарчук Е. И., Бондарчук Л. И. Основы психологии и педагогики.: Курс лекций. – К.: МАУП, 2001. – 168 с.
4. Борисова Е. М., Логинова Г. П. Индивидуальность и профессия. — М.: Знание, 1991. – 80 с.
5. Ермолаева Е. П. Преобразующие и идентификационные аспекты профессиогенеза // Психологический журнал. – 1998. – № 4. – С. 80–87.
6. Кабаченко Т. Н. Психологические трудности и ошибки при выборе профессии // Учителям и родителям о психологии подростка. – М.: Высшая школа, 1990. – С.154–178.
7. Климов Е. А. Введение в психологию труда: Учебник. – М.: Культура и спорт, ЮНИТИ, 1998. – 350 с.
8. Основи виробничої психології і педагогіки / За ред. Д. О. Сметаніна. – К.: Вища школа, 1982. – 304 с.
9. Профессиональная ориентация молодежи / Под ред. К. К. Платонова. – М.: Высшая школа, 1978. – 271 с.
10. Щёкин Г. В. Практическая психология менеджмента: – Как делать карьеру. – К.: Украина, 1994. – Кн. 1. – 339 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • ОСОБА І ПРОФЕСІЯ
  • Психологічне розуміння праці та професії
  • ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ВИБОРУ ПРОФЕСІЇ ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ
  • Професійна орієнтація та підготовка кадрів
  • Професія психолога в сучасному світі
  • Професійна орієнтація, професійний вибір, психологія професійної карьери. Тема: Психологічні аспекти вибору професії
  • История психологии
  • История психологии
  • Вибір професії молоддю
  • Вибір професії молоддю
Cгенерировано за 0.459621 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів