Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Психологічні аспекти вибору професії» (ID:32984)

| Размер: 20 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ВИБІР ПРОФЕСІЇ – ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ЕТАП В ЖИТТІ ОСОБИСТОСТІ 4
2. ПРОФОРІЄНТАЦІЯ ЯК ГОЛОВНИЙ ЧИННИК УСПІШНОГО ОБРАННЯ ПРОФЕСІЇ 7
Висновки 13
Література 14

Вступ
Особливе місце в житті будь-якого суспільства займає налагодження його соціально-економічного життя. Його можна розглядати на вищому рівні (на рівні всього суспільства, держави), на рівні певних соціальних груп, а також на рівні окремої людини. З цим пов’язана значна кількість показників: процвітання країни в цілому, добробут її населення, сім'ї, членів суспільства та ін. Праця, труд – є головним джерелом багатства, а з цього вже випливає необхідність наукового дослідження підвищення результатів праці. Психологія праці – одна з наук, яка ставить собі за мету оптимізувати та покращити ці результати, використовуючи знання щодо психологічних властивостей людини.
Психологія праці, будучи галуззю психологічної науки, вивчає психологічні особливості різних видів трудової діяльності в їх залежності від суспільно-історичних і конкретних виробничих умов, від знарядь праці, методів навчання праці і від психологічних якостей особи працюючого.
В цій роботі будуть розглянуті психологічні аспекти вибору професії. Вони займають в психології праці значне місце, бо вибір професії є одним із найголовніших і найвідповідальніших етапів життя будь-якої людини.
Правильний вибір професії – це моральне задоволення, висока самооцінка. Водночас це й висока продуктивність праці, висока якість продукції. Вибір професії – точка, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства, де можливе й необхідне поєднання особистих і загальних інтересів.
Висновки
Правильно обрана професія надає людині можливість реалізувати себе як особистість. В процесі вибору професії виділяють декілька періодів: фантазії, пробних виборів, реалістичного вибору. Процес вироблення і ухвалення рішення включає етапи: постановки проблеми вибору професії; визначення джерел інформації, кола компетентних осіб для ухвалення рішення про вибір професії; збір необхідної інформації; узагальнене уявлення про ситуацію вибору професії; пошук і оцінка варіантів професійного самовизначення; вибір професії.
Однією з умов правильного вибору професії є професійна орієнтація, яка є комплексом психолого-педагогічних і медичних заходів, спрямованих на оптимізацію працевлаштування відповідно до бажань, схильностей, здібностей людини і з урахуванням потреби суспільства в фахівцях.
Виділяють декілька підходів в рішенні задач професійної орієнтації: діагностичний, виховний і найбільш перспективний, особово-орієнтований, який дозволяє змістити акцент з професійної орієнтації як системи управління на професійну самоорієнтацію як важливу передумову особового і професійного вдосконалення, запобігання професійній деформації особистості.
У структурі професійної орієнтації виділяють: профінформацію, профвідбір і профконсультацію. В результаті їх реалізації можливе отримання об'єктивної інформації про світ професій і вимоги, що пред'являються ними до людині; прогностична оцінка ступеня взаємної придатності людини і конкретної професії; виявлення індивідуальної структури особових якостей, що дозволяє об'єктивно проаналізувати складнощі на кожному етапі вибору професії, вичленувати позитивні і негативні тенденції в підготовці до професії, шляху організації професійного навчання.

Литература
Література
1. Ананьев Б. Г. О проблемах современного человекознания. – СПб.: Питер, 2001. – 263 с.
2. Бодров В. А. Психология профессиональной пригодности. – М.: ПЭР СЭ, 2001. – 511 с.
3. Бондарчук Е. И., Бондарчук Л. И. Основы психологии и педагогики.: Курс лекций. – К.: МАУП, 2001. – 168 с.
4. Борисова Е. М., Логинова Г. П. Индивидуальность и профессия. — М.: Знание, 1991. – 80 с.
5. Ермолаева Е. П. Преобразующие и идентификационные аспекты профессиогенеза // Психологический журнал. – 1998. – № 4. – С. 80–87.
6. Кабаченко Т. Н. Психологические трудности и ошибки при выборе профессии // Учителям и родителям о психологии подростка. – М.: Высшая школа, 1990. – С.154–178.
7. Климов Е. А. Введение в психологию труда: Учебник. – М.: Культура и спорт, ЮНИТИ, 1998. – 350 с.
8. Основи виробничої психології і педагогіки / За ред. Д. О. Сметаніна. – К.: Вища школа, 1982. – 304 с.
9. Профессиональная ориентация молодежи / Под ред. К. К. Платонова. – М.: Высшая школа, 1978. – 271 с.
10. Щёкин Г. В. Практическая психология менеджмента: – Как делать карьеру. – К.: Украина, 1994. – Кн. 1. – 339 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • ОСОБА І ПРОФЕСІЯ
  • Психологічне розуміння праці та професії
  • ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ВИБОРУ ПРОФЕСІЇ ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ
  • Професійна орієнтація та підготовка кадрів
  • Професія психолога в сучасному світі
  • Професійна орієнтація, професійний вибір, психологія професійної карьери. Тема: Психологічні аспекти вибору професії
  • История психологии
  • История психологии
  • Вибір професії молоддю
  • Вибір професії молоддю
Cгенерировано за 0.077122 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...