Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Контрольна робота Політологія і соціологія Тема №3 Політична думка нового часу.» (ID:32969)

| Размер: 28 кб. | Объем: 17 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Розвиток теорії політики в епоху Відродження та Реформації 4
2. Представники Просвітництва про державу та правові основи людського буття 7
3. Політична думка США періоду боротьби за незалежність і розробки конституції 12
Висновки 17
Література 18Вступ
Політологія як наука зародилася ще в античні часи. Вже тоді людям необхідно було узагальнити та пояснити явища, які відбувалися в сфері управління державою, міжнародних стосунків. На базі висновків, які відпрацьовувалися політологами, будувалися відносини між соціальними елементами, суб’єктами держави і міжнародних зв’язків. Розвиток політичної думки сприяв більш глибокому осмисленню тих процесів, що відбувалися в суспільстві.
В різні часи розвиток політичних концепцій відбувався на різних теоретичних і духовних засадах. Політологія пройшла тривалий шлях свого розвитку від ідей античності до сучасного стану. В даній роботі будуть висвітлені питання розвитку політичної думки, часовими межами яких виступає період від моменту Відродження в Західній Європі (XVI ст.) до становлення США як незалежної держави у XVIІІ столітті.

Висновки
Епоха Відродження започаткувала новий розвиток політичної думки, яка містила в собі критичний огляд того, що надали світові найкращі мислителі попередніх часів: Конфуцій, Сократ, Платон і Аристотель. Головним змістом цього етапу стало вивільнення політичної науки від релігійно-етичної форми, яка ствердилася у часи Середньовіччя. Н. Макіавеллі розглядав політичні процеси як природні, що відбуваються не з Божої волі, а відповідно до певних об'єктивних закономірностей. У центр політичних досліджень учений поставив державну владу й підпорядкував політичну науку вирішенню практичних завдань. Його вважають основоположником політичної науки Нового часу.
Великий внесок у звільнення політики й політичної думки від теології і церковної моралі зробили Т. Гоббс, Б. Спіноза, Дж. Локк, Ш.-Л. Монтеск'є, Ж.-Ж. Руссо та ін. Вони аналізували проблеми походження, сутності, призначення і форми держави, розробляли теорію суспільного договору, ідеї народного суверенітету, свободи і рівності, природного права тощо.
Істотний внесок у розвиток політичної науки, ідей конституційного ладу, республіканської форми правління, ліберальної демократії і становлення відповідних їм інститутів і норм був зроблений у період Великої французької революції, війни за незалежність США наприкінці XVIII ст., революцій XIX ст. У другій половині XVIII – першій половині XIX ст. були сформульовані найважливіші підходи, що стали основоположними в розробленні політичних теорій і концепцій сучасності.
Литература

Література
1. Английское свободомыслие: Д. Локк, Д. Толанд, А. Коллинз: Сборник. Переводы / Вступит. статья Б. В. Мееровского. – М. : Мысль , 1981. – 301 с.
2. Бебик В. М. Політологія для політика і громадянина. – К. : МАУП, 2003. – 424с.
3. Бодуен Ж. Вступ до політології. – К. : Основи, 1995. – 174с.
4. Гамільтон Александер, Медісон Джеймс, Джей Джон. Федераліст: коментар до Конституції Сполучених Штатів / Н. Комаров (пер.з англ.). – К. : Сфера, 2002. – 490с.
5. Гелей С.Д., Рутар С.М. Основи політології: Навчальний посібник. – К. : Знання, 1999. – 426с.
6. Ерышев А.А. История политических и правових учений. – К. : МАУП, 1998. – 116с.
7. Макиавелли Никколо. Государь ; Рассуждения о первой декаде Тита Ливия ; О военном искусстве: Сборник: Пер. с ит. – Минск : ООО "Попурри", 1998. – 672с.
8. Монтескье Ш.Л. О духе законов / А.В. Матешук (перевод с франц.). – М.: Мысль, 1999. – 672с.
9. Піча В.М., Хома Н.М. Політологія. – К. : Каравела, 2002. – 339с.
10. Політологічний енциклопедичний словник. – К. : Генеза, 1997. – 395с.
11. Руссо Ж.-Ж. Об общественном договоре: Трактаты. – М.: Канон-пресс-Ц, Терра-Кн. клуб , 2000. –542с.
12. Себайн Д., Торсон Т. Історія політичної думки. – К. : Знання, 1996. – 426с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Етапи розвитку політології
 • Статистичні таблиці: загальні поняття, види, правила побудови, оформлення
 • Зв'язок політології з іншими науками, що вивчаються у моєму ВУЗі
 • Зародження і становлення української політичної думки
 • Зародження і становлення української політичної думки
 • Зародження, становлення української політичної думки
 • 1. Науково-технічний прогрес і охорона природи. 2. Соціологія: мета та завдання. Контрольна робота з дисципліни «Екологія»
 • Гуманістичні традиції української політичної думки
 • Політична думка України другої половини XX - початку XXI ст.
 • ПОЛІТОЛОГІЧНІ КОНЦЕПЦІЇ ХХ СТОЛІТТЯ
 • Політологія як наука
Cгенерировано за 0.436397 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...