Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Контрольна робота Політологія і соціологія Тема №3 Політична думка нового часу.» (ID:32969)

| Размер: 28 кб. | Объем: 17 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Розвиток теорії політики в епоху Відродження та Реформації 4
2. Представники Просвітництва про державу та правові основи людського буття 7
3. Політична думка США періоду боротьби за незалежність і розробки конституції 12
Висновки 17
Література 18Вступ
Політологія як наука зародилася ще в античні часи. Вже тоді людям необхідно було узагальнити та пояснити явища, які відбувалися в сфері управління державою, міжнародних стосунків. На базі висновків, які відпрацьовувалися політологами, будувалися відносини між соціальними елементами, суб’єктами держави і міжнародних зв’язків. Розвиток політичної думки сприяв більш глибокому осмисленню тих процесів, що відбувалися в суспільстві.
В різні часи розвиток політичних концепцій відбувався на різних теоретичних і духовних засадах. Політологія пройшла тривалий шлях свого розвитку від ідей античності до сучасного стану. В даній роботі будуть висвітлені питання розвитку політичної думки, часовими межами яких виступає період від моменту Відродження в Західній Європі (XVI ст.) до становлення США як незалежної держави у XVIІІ столітті.

Висновки
Епоха Відродження започаткувала новий розвиток політичної думки, яка містила в собі критичний огляд того, що надали світові найкращі мислителі попередніх часів: Конфуцій, Сократ, Платон і Аристотель. Головним змістом цього етапу стало вивільнення політичної науки від релігійно-етичної форми, яка ствердилася у часи Середньовіччя. Н. Макіавеллі розглядав політичні процеси як природні, що відбуваються не з Божої волі, а відповідно до певних об'єктивних закономірностей. У центр політичних досліджень учений поставив державну владу й підпорядкував політичну науку вирішенню практичних завдань. Його вважають основоположником політичної науки Нового часу.
Великий внесок у звільнення політики й політичної думки від теології і церковної моралі зробили Т. Гоббс, Б. Спіноза, Дж. Локк, Ш.-Л. Монтеск'є, Ж.-Ж. Руссо та ін. Вони аналізували проблеми походження, сутності, призначення і форми держави, розробляли теорію суспільного договору, ідеї народного суверенітету, свободи і рівності, природного права тощо.
Істотний внесок у розвиток політичної науки, ідей конституційного ладу, республіканської форми правління, ліберальної демократії і становлення відповідних їм інститутів і норм був зроблений у період Великої французької революції, війни за незалежність США наприкінці XVIII ст., революцій XIX ст. У другій половині XVIII – першій половині XIX ст. були сформульовані найважливіші підходи, що стали основоположними в розробленні політичних теорій і концепцій сучасності.
Литература

Література
1. Английское свободомыслие: Д. Локк, Д. Толанд, А. Коллинз: Сборник. Переводы / Вступит. статья Б. В. Мееровского. – М. : Мысль , 1981. – 301 с.
2. Бебик В. М. Політологія для політика і громадянина. – К. : МАУП, 2003. – 424с.
3. Бодуен Ж. Вступ до політології. – К. : Основи, 1995. – 174с.
4. Гамільтон Александер, Медісон Джеймс, Джей Джон. Федераліст: коментар до Конституції Сполучених Штатів / Н. Комаров (пер.з англ.). – К. : Сфера, 2002. – 490с.
5. Гелей С.Д., Рутар С.М. Основи політології: Навчальний посібник. – К. : Знання, 1999. – 426с.
6. Ерышев А.А. История политических и правових учений. – К. : МАУП, 1998. – 116с.
7. Макиавелли Никколо. Государь ; Рассуждения о первой декаде Тита Ливия ; О военном искусстве: Сборник: Пер. с ит. – Минск : ООО "Попурри", 1998. – 672с.
8. Монтескье Ш.Л. О духе законов / А.В. Матешук (перевод с франц.). – М.: Мысль, 1999. – 672с.
9. Піча В.М., Хома Н.М. Політологія. – К. : Каравела, 2002. – 339с.
10. Політологічний енциклопедичний словник. – К. : Генеза, 1997. – 395с.
11. Руссо Ж.-Ж. Об общественном договоре: Трактаты. – М.: Канон-пресс-Ц, Терра-Кн. клуб , 2000. –542с.
12. Себайн Д., Торсон Т. Історія політичної думки. – К. : Знання, 1996. – 426с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Етапи розвитку політології
 • Статистичні таблиці: загальні поняття, види, правила побудови, оформлення
 • Зв'язок політології з іншими науками, що вивчаються у моєму ВУЗі
 • Зародження і становлення української політичної думки
 • Зародження і становлення української політичної думки
 • Зародження, становлення української політичної думки
 • 1. Науково-технічний прогрес і охорона природи. 2. Соціологія: мета та завдання. Контрольна робота з дисципліни «Екологія»
 • Гуманістичні традиції української політичної думки
 • Політична думка України другої половини XX - початку XXI ст.
 • ПОЛІТОЛОГІЧНІ КОНЦЕПЦІЇ ХХ СТОЛІТТЯ
 • Політологія як наука
Cгенерировано за 0.074351 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів