Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Трудові конфлікти, їх види та особливості вирішення» (ID:32952)

| Размер: 18 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ТРУДОВІ КОНФЛІКТИ ЯК ОСОБЛИВИЙ ВИД ПСИХОЛОГІЧНИХ КОНФЛІКТІВ 4
2. ВИДИ КОНФЛІКТІВ 7
3. ОСОБЛИВОСТІ ВИРІШЕННЯ ТРУДОВИХ КОНФЛІКТІВ 10
Висновки 13
Література 14


Вступ
Конфлікти є невід’ємною частиною нашого життя. Неможливість безконфліктного існування, на думку науковців, неможлива. Якщо кому-небудь вдається не допустити зовнішнього прояву конфлікту, то тим самим він спричинить загострення внутрішніх протиріч, дії яких, як правило, є більш руйнівними для особистості людини, ніж у зовнішніх.
Конфлікти досліджуються різними науками галузі гуманітарних знань. Особлива роль при цьому відводиться конфліктології. Вона призначена для вивчення різного роду конфліктів, які виникають в суспільстві і окремих його структурах між індивідами. Конфліктологія намагається синтезувати знання різних наук – соціології, політології, права, психології та ін. – з метою вивчення конфліктів і набуття контролю над ними та подальшого вирішення. В моїй роботі висвітлені питання трудових конфліктів, їх типи та особливості розв’язання.
Трудові конфлікти в сучасному економічному житті України є болючою темою та через це залучають до себе увагу економістів, соціологів, психологів, юристів та інших фахівців. Але, як показує досвід, навіть в економічно сприятливих умовах, мають місце виробничі суперечки, коріння яких беруть початок в недосконалості людської взаємодії під час спільної діяльності.

Висновки
Теоретичні знання умов протікання трудового конфлікту, його особливості в тих чи інших випадках, дають змогу глибоко проаналізувати конфлікт, виявити інтереси учасників, як відкритих, так і прихованих, змоделювати поведінку опонентів в найближчій перспективі, а також допомагають обрати вірну стратегію поведінки.
У більшості випадків трудовим конфліктом можна керувати, поступово зменшуючи його і переводячи в „мирне” річище. Особлива увага при цьому приділяється, по-перше, бажанню людини, розв’язати конфлікт, а, по-друге, – практичному вмінню подолати конфліктну ситуацію.
Керівникам не слід вважати причиною конфлікту тільки просту відмінність в характерах. Звичайно, це також може з'явитися причиною конфлікту, але воно є лише одній з можливих причин виникнення конфлікту. Тому керівник повинен почати з аналізу джерел виникнення конфліктної ситуації, а потім використовувати відповідний метод вирішення конфлікту.
В умовах трудових колективів вирішення виробничих конфліктів є справою не тільки керівництва підприємства, менеджменту організації, але і рядових співпрацівників, які заінтересовані працювати в умовах сприятливого морально-психологічного клімату.

ЛитератураЛітература
1. Анцупов А.Я., Малышев А.А. Введение в конфликтологию. – К. : МАУП, 1996. – 103с.
2. Бандурка А.М. Конфликтология: Учебное пособие для вузов. – Харьков: РИП Оригинал, 1997. – 356c.
3. Бондарчук О. І., Коломінський Н. Л., Пірен М. І. Конфліктологія. – К.: Міленіум, 2004. – 32с.
4. Васильєв Г. Ю., Герасіна Л. М., Осіпова Н. П., Панов М. І., Розенфельд Ю. М. Конфліктологія. — Харків: Право, 2002. – 256с.
5. Вишнякова Н.Ф. Конфликт – это творчество?: Тренинговый практикум по конфликтологии / Республиканский ин-т высшей школы и гуманитарного образования. – Минск, 1996. – 315с.
6. Ємельяненко Л.М., Петюх В.М., Торгова Л.В., Гриненко А.М. Конфліктологія: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 2003. — 315с.
7. Лейси Х. Как разрешить конфликт на рабочем месте: Пер. с англ. – М.: НІРРО, 2004. — 192с.
8. Ликсон Ч. Конфликт: Семь шагов к миру. – СПб.: Питер Паблишинг, 1997. — 160с.
9. Рубин Дж., Пруйт Д., Сунг Хе Ким. Социальный конфликт: эскалация, тупик, разрешение. — СПб.: Прайм-Еврознак, 2003. — 352с.
10. Скотт Д.Г. Конфликты: Пути их преодоления. – К.: Внешторгиздат, 1991.–190c.
11. Словарь практического психолога / С.Ю. Головин (сост.) — Минск: Харвест, 1997. — 800с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Особливості видів конфліктів та прогнозуючий аналіз труднощів у вирішенні різних видів конфліктів
  • Соціологія конфлікту
  • Класифікація конфліктів
  • Види невротичних конфліктів. Ознаки та особливість
  • Права профспілок у сфері трудових відносин.Трудові спори і порядок їх вирішення
  • " Правове регулювання колективного договору за законодавством України"
  • " Правове регулювання колективного договору за законодавством України"
  • Вирішення конфліктів у цивільному судочинстві
  • Вирішення конфліктів у цивільному судочинстві.
  • Вирішення конфліктів у цивільному судочинстві
Cгенерировано за 0.042494 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...