Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Трудові конфлікти, їх види та особливості вирішення» (ID:32952)

| Размер: 18 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ТРУДОВІ КОНФЛІКТИ ЯК ОСОБЛИВИЙ ВИД ПСИХОЛОГІЧНИХ КОНФЛІКТІВ 4
2. ВИДИ КОНФЛІКТІВ 7
3. ОСОБЛИВОСТІ ВИРІШЕННЯ ТРУДОВИХ КОНФЛІКТІВ 10
Висновки 13
Література 14


Вступ
Конфлікти є невід’ємною частиною нашого життя. Неможливість безконфліктного існування, на думку науковців, неможлива. Якщо кому-небудь вдається не допустити зовнішнього прояву конфлікту, то тим самим він спричинить загострення внутрішніх протиріч, дії яких, як правило, є більш руйнівними для особистості людини, ніж у зовнішніх.
Конфлікти досліджуються різними науками галузі гуманітарних знань. Особлива роль при цьому відводиться конфліктології. Вона призначена для вивчення різного роду конфліктів, які виникають в суспільстві і окремих його структурах між індивідами. Конфліктологія намагається синтезувати знання різних наук – соціології, політології, права, психології та ін. – з метою вивчення конфліктів і набуття контролю над ними та подальшого вирішення. В моїй роботі висвітлені питання трудових конфліктів, їх типи та особливості розв’язання.
Трудові конфлікти в сучасному економічному житті України є болючою темою та через це залучають до себе увагу економістів, соціологів, психологів, юристів та інших фахівців. Але, як показує досвід, навіть в економічно сприятливих умовах, мають місце виробничі суперечки, коріння яких беруть початок в недосконалості людської взаємодії під час спільної діяльності.

Висновки
Теоретичні знання умов протікання трудового конфлікту, його особливості в тих чи інших випадках, дають змогу глибоко проаналізувати конфлікт, виявити інтереси учасників, як відкритих, так і прихованих, змоделювати поведінку опонентів в найближчій перспективі, а також допомагають обрати вірну стратегію поведінки.
У більшості випадків трудовим конфліктом можна керувати, поступово зменшуючи його і переводячи в „мирне” річище. Особлива увага при цьому приділяється, по-перше, бажанню людини, розв’язати конфлікт, а, по-друге, – практичному вмінню подолати конфліктну ситуацію.
Керівникам не слід вважати причиною конфлікту тільки просту відмінність в характерах. Звичайно, це також може з'явитися причиною конфлікту, але воно є лише одній з можливих причин виникнення конфлікту. Тому керівник повинен почати з аналізу джерел виникнення конфліктної ситуації, а потім використовувати відповідний метод вирішення конфлікту.
В умовах трудових колективів вирішення виробничих конфліктів є справою не тільки керівництва підприємства, менеджменту організації, але і рядових співпрацівників, які заінтересовані працювати в умовах сприятливого морально-психологічного клімату.

ЛитератураЛітература
1. Анцупов А.Я., Малышев А.А. Введение в конфликтологию. – К. : МАУП, 1996. – 103с.
2. Бандурка А.М. Конфликтология: Учебное пособие для вузов. – Харьков: РИП Оригинал, 1997. – 356c.
3. Бондарчук О. І., Коломінський Н. Л., Пірен М. І. Конфліктологія. – К.: Міленіум, 2004. – 32с.
4. Васильєв Г. Ю., Герасіна Л. М., Осіпова Н. П., Панов М. І., Розенфельд Ю. М. Конфліктологія. — Харків: Право, 2002. – 256с.
5. Вишнякова Н.Ф. Конфликт – это творчество?: Тренинговый практикум по конфликтологии / Республиканский ин-т высшей школы и гуманитарного образования. – Минск, 1996. – 315с.
6. Ємельяненко Л.М., Петюх В.М., Торгова Л.В., Гриненко А.М. Конфліктологія: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 2003. — 315с.
7. Лейси Х. Как разрешить конфликт на рабочем месте: Пер. с англ. – М.: НІРРО, 2004. — 192с.
8. Ликсон Ч. Конфликт: Семь шагов к миру. – СПб.: Питер Паблишинг, 1997. — 160с.
9. Рубин Дж., Пруйт Д., Сунг Хе Ким. Социальный конфликт: эскалация, тупик, разрешение. — СПб.: Прайм-Еврознак, 2003. — 352с.
10. Скотт Д.Г. Конфликты: Пути их преодоления. – К.: Внешторгиздат, 1991.–190c.
11. Словарь практического психолога / С.Ю. Головин (сост.) — Минск: Харвест, 1997. — 800с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Особливості видів конфліктів та прогнозуючий аналіз труднощів у вирішенні різних видів конфліктів
  • Соціологія конфлікту
  • Класифікація конфліктів
  • Види невротичних конфліктів. Ознаки та особливість
  • Права профспілок у сфері трудових відносин.Трудові спори і порядок їх вирішення
  • " Правове регулювання колективного договору за законодавством України"
  • " Правове регулювання колективного договору за законодавством України"
  • Вирішення конфліктів у цивільному судочинстві
  • Вирішення конфліктів у цивільному судочинстві.
  • Вирішення конфліктів у цивільному судочинстві
Cгенерировано за 0.044734 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів