Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Етнопсихологія» (ID:32947)

| Размер: 30 кб. | Объем: 26 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеЗміст

Вступ 2
1. Етнопсихологія як галузь психологічної науки 3
2. Основні поняття етнопсихології. 7
3. Методологічні принципи етнопсихології. 14
Висновки 24
Література 25Вступ
Психологія як наука про душу та внутрішній світ людини зародилася та розпочала своє функціонування як методологія, що вивчає психологічні особливості конкретної людини. Однак, практика показала, що неможливо вивчати психічні явища індивіда, не співвідносячи їх з оточуючим середовищем. На психіку людини дуже важливий вплив здійснюють біологічні, соціальні, фізичні, хімічні чинники. Вивчення психічного і непсихічного в межах такої взаємодії породжувало виникнення наукових напрямів дослідження на стику двох і більше дисциплін. Так, крім традиційних, суто психологічних питань дослідження людини, виникали і продовжують виникати галузі психології, які розширюють уявлення про людину, розгляд її як мікрокосму.
Одним із таких напрямів є етнопсихологія, яка також „відірвалася” від звичного поля дослідження психологічних явищ та перенесла свої наукові пошуки з окремого індивіда на суспільство, а точніше на такі соціальні утворення як народ, нація, народність, етнос. В сучасному світі, який знаходиться в постійному стані ворожнечі між країнами та ідеологіями, актуальність етнопсихологічних досліджень постійно зростає. Вони сприяють налагодженню конструктивних діалогів між представниками різних націй, дозволяють враховувати національні особливості та психологію учасників переговорного процесу.
ЛитератураЛітература
1. Баронин А.С. Этническая психология: Учеб. пособие. – К., ПК ООО "Тандем", 2000. – 264с.
2. Бороноев А. О., Павленко В. Н. Этническая психология. – СПб., Санкт-Петербургский ун-т., 1994. – 168с.
3. Гнатенко П.И. Национальная психология. – Д., Поліграфіст, 2000. – 214с.
4. Киричук О. В. Ментальність: сутність, функції, генеза // Ментальність. Духовність. Саморозвиток особистості: Тези доп. та матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. – К.; Луцьк, 1994. – С. 7¬20.
5. Колмаков В.Ю. Семантика менталитета. // Современная психология. Хрестоматия. / Под общ. ред. А. Е. Тараса. – Мн., 2003. – С. 240-256.
6. Крысько В.Г. Этническая психология: Учеб. пособие. – М., Академия, 2002. – 314с.
7. Лебон Г. Психология народов и масс. – СПб., Макет 1995. – 313с.
8. Льовочкіна А.М. Етнопсихологія: Навч. посібник. – К., МАУП, 2002. – 144с.
9. Ольшанский Д. В. Психология больших групп в политике. Большие национально-этнические группы. // Современная психология. Хрестоматия. – Мн., 2003. – С. 267 - 310.
10. Орбан Л. Е., Хрущ В. Д., Ларіонова В. К., Москаленко Ю. М., Крюкова Н. М. Етнопсихологія: метод. посібник. – Івано-Франківськ, І.-Фр. ун-т., 1994. – 83с.
11. Орбан-Лембрик Л. Е. Соціокультурні та етнопсихологічні особливості спілкування. // Збірник наукових праць: філософія, соціологія, психологія. – Івано-Франківськ: Плай, 2003. – Вип. 8. – Ч. 1. – С. 3-19.
12. Павленко В. Н., Таглин С. А. Факторы етнопсихогенеза: Учеб. пособие. –Харьков, 1993. – 185с.
13. Янів В. Нариси до історії української етнопсихології. – К., Знання, 2006. – 342с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Етнопсихологія українців
  • Географічне положення країн, специфіка природного середовища та їх вплив на формування соціально-психологічних особливостей населення країн світу
Cгенерировано за 0.051880 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів