Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «БЖД контрольна» (ID:32924)

| Размер: 24 кб. | Объем: 10 стр. | Стоимость: 80 грн. | Добавлена: 27.04.2010 | Код продавца: 2 |
СодержаниеЗавдання 1 3
Визначити активність радіонуклідів за терміни, наведені в табл. 1.
Побудувати графік спаду активності за часом. Визначити термін, протягом якого викинутий радіонуклід впливав (впливає) на радіаційну, обстановку, що склалась п Україні після аварії четвертого блоку ЧАЕС.
Для розв'язання прикладу скористатись вихідними даними, наведеними в табл. 1, та розрахунковою формулою (1)
(1)
де Аt — активність ізотопу радіонукліду на заданий час t, Кі або Бк; Аo, — початкова активність, Кі або Бк; Т1/2 — період напіврозпаду ізотопу радіонукліду: t — час, на який визначається А.
Значення Т1/2 і t повинні мати однакову одиницю виміру.
Визначати термін, протягом якого викинутий радіонуклід впли¬ває (або буде впливати), слід з урахуванням того, що уже через п'ять періодів напіврозпаду активність радіонукліду зменшується в 32 рази (2*рази) і становить понад 0,03 від його початкової активності. Вважається, що радіонуклід активністю 0,03 А0 практично не впливає на дозу зовнішнього опромінення.
варіант 8
Завдання 2 4
Розрахувати потужність дози і дозу від зовнішнього опромі¬нення. які може отримати населення, що проживає па забрудненій території, сумішшю короткоіснуючих у-активних радіонуклідів, викинутих з аварійного реактора ЧАЕС.
Орієнтовно вважається, що основна кількість радіонуклідів аварійного викиду практично впливатиме понад 10 років. Після цього доза зовнішнього опромінення буде в основному визначатися найбільш довгоіснуючим у-активним радіонуклідом з відносно високою енергією у-випромінювапня (0,7 МєВ) — цезієм-137 з Т12 30 років.
30 квітня 1986 р. після катастрофи на ЧАЕС було зареєстровано такі рівні радіації: у м. Києві, проспект Науки — 2,2 мР/год, на відстані 5 — 10 км від реактора — 1000 мР/год, на межі 30-кілометрової зони — 15 мР/год.
Потрібно визначити потужності дози та поглинуті дози зовнішнього у-випромінювання залежно від тривалості перебування людей на забрудненій території за таким режимом: 8 год на відкритій місцевості і 15 год у приміщенні з коефіцієнтом ослаблення (захисту) К =10.
Тривалість проживання людей вибирається за варіантами з табл. 1. (у даному прикладі тривалість проживання взято 1,8 року, варіант 8).

Завдання З 7
Для захисту населення України від внутрішнього забруднення радіонуклідами Сs-137 і Sr-90 після аварії на ЧАЕС МОЗ були встановлені спочатку тимчасові допустимі рівні по Сs -137, -134, а у 1997 р.—допустимі рівні вмісту Сs -137 і Sr -90 у харчових продуктах та питній воді (ДР-97) [2].
Використовуючи дані ДР-97 і взявши харчові цродуктн свого добового раціону (хліб, молоко тощо) та їх масу, визначити добову і річну ефективну дозу опромінення людини, що вживає продукти місцевого виробництва, забруднення яких не перевищує ДР-97.
Зробити висновки на підставі проведених розрахунків, викласти загальні рекомендації щодо захисту людей від внутрішнього опромінення.
Розрахунки провести за формулою
Не = Вд х А х М(V), (4)
де Не - еквівалента доза внутрішнього опроміненпя, Зв;
Вд — дозовий коефіцієнт внутрішнього опромінення, Зв/Бк(для Сs -137Вд=1,4 х 10-8, Зв/Бк, для Sr -90 Вд=3,5 х 10-8 Зв/Бк);
А—активність забрудненого продукту, Бк/кг, Бк/л;
М(V) — маса чи об'єм вживаного продукту за добу, кг/добу, л/добу.

ЛІТЕРАТУРА 9
Просмотр Просмотр текста работы перед покупкой...
Заказ Заказать Купить «БЖД контрольна»
ПросмотрПросмотр Просмотреть с сайта...
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Статистичні таблиці: загальні поняття, види, правила побудови, оформлення
 • Способи підвищення використання оборотних коштів
 • Контрольна з культури України
 • Контрольна робота «Статистика»
 • контрольна з алгебри
 • контрольна з англійської
 • Контрольна робота з алгебри
 • Контрольна з англійської мови
 • Контрольна робота з англійської
 • КОНТРОЛЬНА РОБОТА З ФІЗИКИ
 • Контрольна робота з психологии
Cгенерировано за 0.111761 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів