Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «БЖД контрольна» (ID:32924)

| Размер: 24 кб. | Объем: 10 стр. | Стоимость: 80 грн. | Добавлена: 27.04.2010 | Код продавца: 2 |
СодержаниеЗавдання 1 3
Визначити активність радіонуклідів за терміни, наведені в табл. 1.
Побудувати графік спаду активності за часом. Визначити термін, протягом якого викинутий радіонуклід впливав (впливає) на радіаційну, обстановку, що склалась п Україні після аварії четвертого блоку ЧАЕС.
Для розв'язання прикладу скористатись вихідними даними, наведеними в табл. 1, та розрахунковою формулою (1)
(1)
де Аt — активність ізотопу радіонукліду на заданий час t, Кі або Бк; Аo, — початкова активність, Кі або Бк; Т1/2 — період напіврозпаду ізотопу радіонукліду: t — час, на який визначається А.
Значення Т1/2 і t повинні мати однакову одиницю виміру.
Визначати термін, протягом якого викинутий радіонуклід впли¬ває (або буде впливати), слід з урахуванням того, що уже через п'ять періодів напіврозпаду активність радіонукліду зменшується в 32 рази (2*рази) і становить понад 0,03 від його початкової активності. Вважається, що радіонуклід активністю 0,03 А0 практично не впливає на дозу зовнішнього опромінення.
варіант 8
Завдання 2 4
Розрахувати потужність дози і дозу від зовнішнього опромі¬нення. які може отримати населення, що проживає па забрудненій території, сумішшю короткоіснуючих у-активних радіонуклідів, викинутих з аварійного реактора ЧАЕС.
Орієнтовно вважається, що основна кількість радіонуклідів аварійного викиду практично впливатиме понад 10 років. Після цього доза зовнішнього опромінення буде в основному визначатися найбільш довгоіснуючим у-активним радіонуклідом з відносно високою енергією у-випромінювапня (0,7 МєВ) — цезієм-137 з Т12 30 років.
30 квітня 1986 р. після катастрофи на ЧАЕС було зареєстровано такі рівні радіації: у м. Києві, проспект Науки — 2,2 мР/год, на відстані 5 — 10 км від реактора — 1000 мР/год, на межі 30-кілометрової зони — 15 мР/год.
Потрібно визначити потужності дози та поглинуті дози зовнішнього у-випромінювання залежно від тривалості перебування людей на забрудненій території за таким режимом: 8 год на відкритій місцевості і 15 год у приміщенні з коефіцієнтом ослаблення (захисту) К =10.
Тривалість проживання людей вибирається за варіантами з табл. 1. (у даному прикладі тривалість проживання взято 1,8 року, варіант 8).

Завдання З 7
Для захисту населення України від внутрішнього забруднення радіонуклідами Сs-137 і Sr-90 після аварії на ЧАЕС МОЗ були встановлені спочатку тимчасові допустимі рівні по Сs -137, -134, а у 1997 р.—допустимі рівні вмісту Сs -137 і Sr -90 у харчових продуктах та питній воді (ДР-97) [2].
Використовуючи дані ДР-97 і взявши харчові цродуктн свого добового раціону (хліб, молоко тощо) та їх масу, визначити добову і річну ефективну дозу опромінення людини, що вживає продукти місцевого виробництва, забруднення яких не перевищує ДР-97.
Зробити висновки на підставі проведених розрахунків, викласти загальні рекомендації щодо захисту людей від внутрішнього опромінення.
Розрахунки провести за формулою
Не = Вд х А х М(V), (4)
де Не - еквівалента доза внутрішнього опроміненпя, Зв;
Вд — дозовий коефіцієнт внутрішнього опромінення, Зв/Бк(для Сs -137Вд=1,4 х 10-8, Зв/Бк, для Sr -90 Вд=3,5 х 10-8 Зв/Бк);
А—активність забрудненого продукту, Бк/кг, Бк/л;
М(V) — маса чи об'єм вживаного продукту за добу, кг/добу, л/добу.

ЛІТЕРАТУРА 9
Просмотр Просмотр текста работы перед покупкой...
Заказ Заказать Купить «БЖД контрольна»
ПросмотрПросмотр Просмотреть с сайта...
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Статистичні таблиці: загальні поняття, види, правила побудови, оформлення
 • Способи підвищення використання оборотних коштів
 • Контрольна з культури України
 • Контрольна робота «Статистика»
 • контрольна з алгебри
 • контрольна з англійської
 • Контрольна робота з алгебри
 • Контрольна з англійської мови
 • Контрольна робота з англійської
 • КОНТРОЛЬНА РОБОТА З ФІЗИКИ
 • Контрольна робота з психологии
Cгенерировано за 0.115374 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...