Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Історія створення Харківської гімназії для сліпих ім. Короленка» (ID:32056)

| Размер: 39 кб. | Объем: 28 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. СТВОРЕННЯ ШКОЛИ ТА ЇЇ ФУНКЦІОНУВАННЯ ДО СЕРЕДИНИ ХХ СТОЛІТТЯ 5
1.1. Початковий етап становлення школи 5
1.2. Довоєнний період історії школи 8
РОЗДІЛ 2. РОЗВИТОК ШКОЛИ У СЕРЕДИНІ ХХ СТОЛІТТЯ 13
2.1. Школа у роки Другої світової війни 13
2.2. Післявоєнний період до набуття незалежності 16
РОЗДІЛ 3. СУЧАСНИЙ СТАН ТА ІСТОРІЯ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ 20
3.1. Школа за часів незалежної України 20
3.2. Досягнення та здобутки школи 22
ВИСНОВКИ 25
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 27


ВСТУП
Актуальність дослідження. Гуманізація сучасного життя спостерігається в усіх сферах українського суспільства. Підвищена увага до проблем людини та практична реалізація програм соціального захисту населення певним чином згладжують негативні процеси, які супроводжують економічну та політичну кризу, що триває в країні. Особлива турбота при цьому надається людям з особливими потребами. Корінні зміни в суспільному житті України, прагнення її вступити до колу найрозвиненіших країн світу ставлять нові вимоги до розв’язання проблем підготовки молоді до життя в сучасних умовах. Гострота цієї загальносоціальної, а передусім психолого-педагогічної проблеми посилюється стосовно випускників шкіл для сліпих.
Практика функціонування таких закладів показує, що в більшості випадків сліпа людина не є втраченою для суспільства. Вона здатна знайти собі в ньому гідне місце, бути корисною для людей. Вивчення діяльності навчально-виховних закладів і центрів для сліпих і слабкозорих дітей є однією з необхідних умов подальшого вдосконалення роботи з ними.
Харківська гімназія-інтернат для сліпих дітей є одним із передових закладів тифлопедагогіки в нашій країні. Вивчення минулого і сучасного досвіду роботи в ній здатне узагальнити накопичений досвід зробити його доступним та корисним для опанування іншими фахівцями, що присвятили свою професійну діяльність роботі з дітьми, що мають слабкий зір.
Метою даної роботи ставиться вивчення історії створення Харківської гімназії-інтернату для сліпих, прослідкувати її шлях та основні здобутки минулого та сьогодення.
Завданнями, що забезпечують досягнення цієї мети, стали:
1. Вивчення історії розвитку навчального закладу у дорадянські і радянські часи, внесок радянських педагогів і психологів в методику навчання сліпих дітей.
2. Дослідження становлення школи за часів незалежної України з 1991 року.
3. Вивчення основних питань організації навчально-виховного процесу на всіх етапах існування гімназії.
Об'єкт дослідження – Харківська обласна спеціальна гімназія-інтернат для сліпих дітей імені В.Г. Короленко.
Предмет дослідження – питання організації в ній навчально-виховного процесу протягом історії її існування.
Методи дослідження. Аналіз спеціальної літератури, історичних, краєзнавчих матеріалів, бесіди з педагогами, вихованцями школи, відвідування музею гімназії.
ЛитератураСПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Бурмака В.П. Музей історії Харківської обласної спеціальної гімназії-інтернату для сліпих дітей ім. В. Г. Короленка // Сьомі Сумцовські читання. – Х., 2002. – С.45-47.
2. Бурчак О. Освiта слiпих: її сучасне i майбутнє // Соціальне партнерство". – 2005, №10. – с. 26-27.
3. Гопанюк Л. М., Григорчук В. М., Карнаух В. А., Книгницький М. В. Нариси історії українського товариства сліпих / В.М. Більчич (ред.). – К.; Снятин: Видавничо-друкарська фірма "ПрутПринт", 2000. – 166с.
4. Дробот Л.С., Гроза Т.А. Харьковской специальной образовательной средней школе-интернату для слепых детей им. В. Г. Короленко – 100 лет // Дефектология. – № 6. – 1987. – с. 85.
5. Єракова Л.А. Диференційоване фізичне виховання сліпих і слабкозорих школярів в умовах спеціалізованого інтернату // Теорія та методика фізичного виховання і спорту. – №1. – 2005. – С. 71-73.
6. Жеребцов В.С. Создание условий для получения высшего образования людьми с ограничениями по зрению // Комп'ютерні технології та вища освіта людей з особливими потребами. – К.: Вища школа, 2002. – 255 с.
7. Ключко О. Дом, в котором готовят к будущему // Слобода. - № 98. - 2004. - с. 4.
8. Матеріали музею Харківської гімназії-інтернату: стенди, наочні експонати, спогади вихованців.
9. Мизрахи В.М. Некоторые новые закономерности формирования кожно-оптического чувства цвета при обучении слепых детей // Материалы научных чтений, посвященных 60-летию Харьковской психологической школы “Актуальные проблемы современной психологии”. Тезисы докладов. –Харьков,1993. – с.342-343.
10. Морозова М.П. История Харьковской советской школы-интернат для слепых детей 1887 – 1987 гг.: посібник для учнів школи. – Харьков, издание з використанням шрифта Брайля.
11. Орлов А.В. Організаційно-методичні засади становлення виховної роботи у Харківській школі-інтернаті для сліпих (20-ті 30-ті роки ХХ століття) // Науковий часопис. – К., 2007. – Вип.8. – С.32–34.
12. Устименко О. Історія Харківської обласної спеціальної гімназії-інтернату імені В. Г. Короленка в роки Великої Вітчизняної війни (1941-1945 рр.) // Харків-багатонаціональний: Збірник наукових праць. – Харків: ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2007. – С. 146-153.
13. Харків-багатонаціональний: Збірник наукових праць. – Харків: ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2007. – 200 с.
14. Чаурина Р. Чувств живых простор: Очерк о жизни Ольги Ивановны Скороходовой (воспитанница Харьковской школы слепых) // Школьный психолог. – № 21. – 2000. – с. 14-16.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • РЕКРЕАЦІЙНО-ТУРИСТИЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
  • Економіко-географічна характеристика господарства Харківської області та рівень його транспортного забезпечення
  • Роль та значення продуктивних сил у розвитку господарського комплексу
  • Роль та значення продуктивних сил у розвитку господарського комплексу
  • Архиви України в 19 - поч 20 ст
  • Основні форми територіальної організації промисловості на прикладі Харківської області
  • Розміщення Продуктивних Сил Харківської області
  • Розвиток малого і середнього підприємництва в регіоні (на прикладі Харківської області)
  • Туристичні ресурси Харківської області
  • Створення Луганської області
Cгенерировано за 0.054789 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів